CyanogenMod připravuje vlastní prohlížeč Gello

gello_ico

Tým vývojářů kolem alternativní ROMky CyanogenMod pracuje na vlastním webovém prohlížeči Gello. Aplikace vychází z open-sourcového projektu Chromium a její nosnou myšlenkou mají být široké možnosti přizpůsobení. Informaci přinesl na sociální síti Google+ členů týmu Joey Rizzoli. Součástí Rizzoliho příspěvku byla také 14sekundová upoutávka, ukazující aktuální sestavení Gello.

Jako hlavní vlastnosti a funkce zde byly prezentovány:

  • Uložení stránky offline v režimu vhodném pro čtení.
  • Upravené rozhraní s animacemi a správou karet.
  • Noční režim.
  • Možnost nastavení ochrany osobních údajů a zabezpečení pro jednotlivé stránky/weby, včetně integrovaného blokování reklam.
  • Sekce pro nastavení stahování, která umožní uživateli přejmenovat soubory a vybrat složku, do které budou ukládány.

O něco později publikoval Joey Rizzoli na web více než pět minut trvající video s ukázkou rané verze prohlížeče Gello.

Gello

Gello

Rizzoli také odpověděl na několik otázek. Patrně nejdůležitějším faktem je, že Gello nemá v tuto chvíli stanoveno žádné datum, do kterého by mělo spatřit světlo světa. Aplikace bude zcela open source a ostatní vývojáři budou vítáni v projektu, jakmile bude publikován.

Prohlížeč nebude kompatibilní se staršími a méně výkonnými zařízení s malým systémovým oddílem. Kromě toho vývojář také podotkl, že tým vývojářů CyanogenMod rozhodně nemá nic proti Googlu – uživatelé budou mít i nadále možnost volby mezi aplikacemi, které budou zahrnuty jako součást ROMky a oficiálními programy z dílny vyhledávacího giganta.

Dodejme, že vykreslovací jádro projektu Chromium používá celá řada dalších prohlížečů, včetně Opery nebo Google Chrome.

Zdroje: Android Guys, Android Police, Google+ Joey Rizzolli, Android Headlines.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)