Menu

Co vše vydrží Nexus 7?

Vše, co se týká funkcí Nexus 7, jste si mohli přečíst v naší recenzi. Nemohli jsme však vyzkoušet, co vše tento přístroj vydrží, neboť nám bylo líto pokoušet limity tohoto tabletu. To však neplatí o aktérech z videa, kteří se nebojí prověřit Nexus 7 sérií pádů a ponořením do vody. A jak to ve srovnání s iPadem dopadlo (který je ovšem o dost těžší, takže srovnání není úplně fér)?

Ačkoliv organizátor testu chválí po vyndání Nexusu z vody jeho funkčnost, můžete si všimnout, že se náhle převrátí obraz a pak následuje rychlý střih obrazu. :)

Tento přístroj si můžete vyzkoušet již zítra na brněnské Android RoadShow 2012!

zdroj: androidandme.com

 

 

Komentáře

Phil.cz

Phil.cz

20.7.2012 13:29

Při srovnání určitě není nefér to, že je iPad jinak těžký. Stejně člověku spadne z rukou ve stoje a nebo ze stolu. Váha, i vyvážení, přístroje je něco, co má možnost výrobce při výrobě ovlivnit. Apple jej prostě vyrobil takto.
Přesto ale srovnání není úplně fér pro samotnou povahu testu. Do značné míry výsledek ovlivnila náhoda. Tedy místo přístroje, na které přístroj dopadnul jako první. Ale i tady je to o konstrukci a vyvážení přístroje, které je dáno výrobcem.
Na konci je opravdu vidět problém u Nexusu 7. Ovšem tento poslední test bych bral spíše jako zajímavost, protože oba přístroje nejsou výrobcem deklarované jako vodotěsné. :)

...No...Name...

...No...Name...

20.7.2012 13:53

Fér nebo nefér… Když ti upadne iPad, rozbije se hold snáze než Nexus :)

Tomáš Hochmuth

Tomáš Hochmuth

20.7.2012 14:05

Tyto testy jsou zpravidla vždy nefér. Vždy porovnávají nesrovnatelné. Ovšem v tomto videu nejde ani tak o srovnání, jako o ukázku výdrže při pádu jednotlivých zařízení. Jak jsme mohli vidět, pokud vám spadne iPad, můžete prakticky vždy do servisu. Nexus 7 je menší, lehčí a tím je analogicky odolnější. Zajímavější srovnání by bylo se 7″ tablety, jako Huawei Mediapad, či jiné čínské tablety.

Agresor

Agresor

20.7.2012 14:13

Docela nestastne mi spadnul TF101 presne na horni roh pristoroje. Ohnul se kovovy ramecek a najel nad kousek cerneho ramu okolo displeje, displej se ani nepohnul a ma furt tvar obdelniku. Nebojim se rict, ze kdyby tam nebyl ten kovovej ramecek, tak to schytali vic dlazdicky nez displej :-D

Shidoshi

Shidoshi

20.7.2012 14:30

A to je přesně to proč nejsem zastáncem kovu v telefonech a tabletech.
Když je to plast tak buď praskne a vrátí se do původní polohy nebo nepraskne a zase se vrátí do původní polohy. Což se u kovu nedá říct.
Měl jsem LG Arenu a nyní SGS2. Takže by se dalo říct, že vím o čem mluvím.
bye

CadLoop

CadLoop

20.7.2012 14:38

Mno takovych testu v minulosti bylo vice pamatuju si srovnani Galaxy S2 vs iPhone 4. Dopadlo to stejne jako tedka pri prvnim padu (mozna az pri druhem) se u iPhonu rozbil displej na prach respektive sklo, SII dopadla tak ze mela skrabance na plastech. Tu se da rict ze to jsou velice tvarove i vahove pobone telefony. Autori se snazili poustet ferove a opakovane na zem.
A tedka Nexus7 vs. iPAD vysledek stejny :) Tak pak me nuti k zamysleni kdyz nekdo tvrdi ze si kupuje Apple vyrobky (iPad,iPhone) kvuli tomu ze jsou dilensky dobre udelane a hodne vydrzi. Vypada to, ze to tak uplne neni pravda nakonec.

Pavel

Pavel

21.7.2012 6:26

Když mám iPad v ruce, tak už z toho je úplně cítit, že při pádu se rozbije, je to těžký a sklo je nad rámem.

RSS (komentáře k článku)