Čínský tablet s Retinou a Jelly Beanem: Cube U9GTV

cube-u9gt_ico

Rok 2012 byl v segmentu tabletů s Androidem bohatý na události a technologický pokrok. Viděli jsme příchod čtyřjádrových procesorů a full-HD obrazovek. Přitom to není tak dávno, kdy tablety disponovaly displeji s rozlišením 800 x 480 bodů a jednojádrovým procesorem s taktem pod 1 GHz!

Čínské tablety s Androidem mají nejen na našem trhu pověst levných, ale technicky ne právě převratných zařízení nevalné kvality. Nedůvěru uživatelů se pokusí zlomit novinka s názvem Cube U9GTV.

Prvím lákadlem bude nesporně operační systém ve verzi 4.1 Jelly Bean. K zahození neni ani hardwarová výbava – posuďte sami: spojení dvoujádrového procesoru Cortex A9, taktovaného na 1,6 GHz, a 1 GB RAM zní jako příslib solidního výkonu. Slibně vypadá také displej s obrazovkou Retina (jediný Android tablet na světě s Retinou!), který bude mít úhlopříčku 9,7 palců a rozlišení 2048 x 1536 obrazových bodů, což odpovídá jemnosti 264 dpi, tedy stejné, jakou nabízí nejnovější iPad od Apple.

Lepší představu o Cube U9GTV si jistě uděláte z následujících videí.

https://www.youtube.com/watch?v=tlwhkZG8X1E
https://www.youtube.com/watch?v=txf4Okklt1k

Technické parametry:

  • Displej: Retina, úhlopříčka 9,7 palce a rozlišení 2048 x 1536 bodů
  • OS: Android 4.1 Jelly Bean
  • Procesor: dvoujádrový Rockchip RK3066 na 1,6 GHz
  • Grafická akcelerace: čtyřjádrový Mali400 MP4
  • RAM: 1 GB
  • Interní paměť: 16 GB
  • Bluetooth: 4.0
  • Wi-Fi: 802.11 b/g/n
Čínský tablet s Retinou a Jelly Beanem: Cube U9GTV

Čínský tablet s Retinou a Jelly Beanem: Cube U9GTV

Zařízení by se mělo objevit na trhu v průběhu října a proslýchá se, že cena by se mohla pohybovat kolem 260 dolarů respektive 200 eur (cca 5 000 Kč). Zda bude tablet Cube U9GTV dostupný i na našem trhu, není v tuto chvíli známo.

Zdroje: Talk Android, Phon Android, Android Central a Android Community.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)