Menu

Chystá se Nexus 7 s 3G připojením?

Tablet Nexus 7 je takřka dokonalým zařízením, vezmeme-li v úvahu cenu, za kterou je prodáván, a vlastnosti, jimiž disponuje. Přesto by mnozí uživatelé uvítali možnost pořídit si – třeba i o něco dražší – vybavenější zařízení. Například chybějící slot pro paměťovou kartu je pro mnohé zásadním nedostatkem. Další oblastí, která může být rozhodujícím faktorem při výběru tabletu, je datové připojení. V tomto směru nabídne Nexus 7 pouze Wi-Fi. Jistě nemusíme vysvětlovat, že mimo dosah bezdrátových sítí nabízí toto zařízení jen poloviční funkcionalitu. Ve Spojených státech navíc mnozí operátoři omezují (či rovnou blokují) sdílení mobilního Internetu pomocí tetheringu, takže se uživatelé mimo Wi-Fi na web nedostanou ani skrze mobilní telefon.

Chystá se Nexus 7 s 3G připojením?

Chystá se Nexus 7 s 3G připojením?

Paul O’Brien na serveru MoDaCo tvrdí, že ASUS a Google již zahájili výrobu Nexusu 7 s podporou 3G sítí. Stávající hardware prý zůstane nezměněný, přibude pouze slot na SIM kartu (zatím není jasné, zda na klasickou či microSIM), modul pro komunikaci v mobilní síti a s ním spojená možnost připojit se k Internetu skrze mobilního operátora. Je otázkou, zda bude Nexus 7 s mobilními daty nabízen pouze u operátorů společně s datovým tarifem, nebo ho bude možné pořídit v běžné prodejní síti či výhradně v Obchodě Play.

O’Brien tvrdí, že Nexus 7 s 3G by měl být oznámen a možná i uveden na trh během následujících šesti týdnů – tedy nejpozději v polovině října. Samozřejmě v tuto chvíli není známa cena, ale lze předpokládat, že by nemusela být o mnoho vyšší ve srovnání se stávajícím modelem.

O’Brien sice neposkytl žádné důkazy pro své tvrzení, nicméně v minulosti již několikrát dokázal, že má informace z velmi dobrých a zasvěcených zdrojů. Uvidíme, zda se jedná pouze o fámu, nebo jestli se v dohledné době dočkáme oficiálního potvrzení.

Zdroje: AndroidSPIN, MoDaCo, The Verge, Android Community a Android Guys.

 

Komentáře

mark165

mark165

4.9.2012 10:28

tak trochu telefon do lopaty :-) … to bude konkurovat samsung NOTE II ? :-))

suraj

suraj

4.9.2012 10:47

Mam pocit, ze jde o 3G modul takze z tohoto si zavolas maximalne pres skype!:-P

Martin P.

Martin P.

5.9.2012 9:43

2 mark165: Fakt jste už jak nemocný s tím voláním. …a dá se stím telefonovat?… …jak z toho telefonovat… Je to tablet ! Je to další zařízení navíc, nenahrazuje ani smartphon, ani notebook. Pokud to má 3G modem neznamená, že to má plnohodnotný GSM modul pro hlasové služby. V telefonu taky nevoláte přes 3G modul do GSM sítě ale zase jen přes GSM do GSM.

Tablety mohou sloužit pro VoIP. Pokud nemáte peníze na to živit další SIMku. Není tablet pro Vás, nejste v zamýšlené množině zákazníků. To je jak se ptát u sportovního kupé, jestli to má kouli na přívěs.

Bennie

Bennie

3.10.2012 8:20

Můžu se optat, jak může mobilní operátor blokovat tethering?

Tedy pokud tím není myšleno, že kryplí firmware dotovaného telefonu…. ale jak jinak mi může zabránit, aby koncové zařízení sdílelo svou konektivitu dál? To přece síť nijak nepozná ne? Stejně jako z venku nepoznáte, jestli komunikujete s koncovým zařízením nebo s transparentní proxy/natem ne?

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

3.10.2012 15:44

To: Bennie
V USA je to celkem běžná praxe.
Neměl jsem v ruce takto “upravený” telefon, ale protože s tímto omezením přicházejí jen operátoři, předpokládal bych, že to bude provedeno úpravou firmwaru. Netuším ale, zda jen odeberou aplikaci, která tethering zajišťuje, nebo jestli jdou ještě hlouběji.
Jinak provider např. pozná, že konektivitu sdílíte – mně například z UPC přesně řekli typ routeru, který používám :)

Martin Kohout

Martin Kohout

13.12.2012 13:05

Tak už dorazil i k nám a hlavně s 3G a 32 gigabajty interní pamětí http://freebit.cz/google-nexus-7-od-spolecnosti-asus-dostupny-s-3g-a-32-gb/

RSS (komentáře k článku)