Chystá se Nexus 7 s 3G připojením?

nexus7_ico

Tablet Nexus 7 je takřka dokonalým zařízením, vezmeme-li v úvahu cenu, za kterou je prodáván, a vlastnosti, jimiž disponuje. Přesto by mnozí uživatelé uvítali možnost pořídit si – třeba i o něco dražší – vybavenější zařízení. Například chybějící slot pro paměťovou kartu je pro mnohé zásadním nedostatkem. Další oblastí, která může být rozhodujícím faktorem při výběru tabletu, je datové připojení. V tomto směru nabídne Nexus 7 pouze Wi-Fi. Jistě nemusíme vysvětlovat, že mimo dosah bezdrátových sítí nabízí toto zařízení jen poloviční funkcionalitu. Ve Spojených státech navíc mnozí operátoři omezují (či rovnou blokují) sdílení mobilního Internetu pomocí tetheringu, takže se uživatelé mimo Wi-Fi na web nedostanou ani skrze mobilní telefon.

Chystá se Nexus 7 s 3G připojením?

Chystá se Nexus 7 s 3G připojením?

Paul O’Brien na serveru MoDaCo tvrdí, že ASUS a Google již zahájili výrobu Nexusu 7 s podporou 3G sítí. Stávající hardware prý zůstane nezměněný, přibude pouze slot na SIM kartu (zatím není jasné, zda na klasickou či microSIM), modul pro komunikaci v mobilní síti a s ním spojená možnost připojit se k Internetu skrze mobilního operátora. Je otázkou, zda bude Nexus 7 s mobilními daty nabízen pouze u operátorů společně s datovým tarifem, nebo ho bude možné pořídit v běžné prodejní síti či výhradně v Obchodě Play.

O’Brien tvrdí, že Nexus 7 s 3G by měl být oznámen a možná i uveden na trh během následujících šesti týdnů – tedy nejpozději v polovině října. Samozřejmě v tuto chvíli není známa cena, ale lze předpokládat, že by nemusela být o mnoho vyšší ve srovnání se stávajícím modelem.

O’Brien sice neposkytl žádné důkazy pro své tvrzení, nicméně v minulosti již několikrát dokázal, že má informace z velmi dobrých a zasvěcených zdrojů. Uvidíme, zda se jedná pouze o fámu, nebo jestli se v dohledné době dočkáme oficiálního potvrzení.

Zdroje: AndroidSPIN, MoDaCo, The Verge, Android Community a Android Guys.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)