Chrome Beta aktualizován: Celoobrazovkový režim, lepší vyhledávání a historie tabů

unnamed

Prohlížeč Chrome se stal oblíbeným nejen na stolních počítačích, ale nově i na mobilních zařízeních, za což může z velké části také jeho předinstalace v Jelly Beanu. Chrome je samozřejmě přístupný všem uživatelům na Google Play, kde jsou hned dvě verze – Chrome a Chrome Beta. Druhý zmiňovaný dostává nové funkci vždy dříve a slouží pro Google jako jakýsi testovací nástroj – po odladění nových funkcí se integrují do “standardního” Chromu. Nová verze Chromu Beta s číslovkou 27.0.1453.49 přináší některá vylepšení, ze kterých nejvíce zaujme celoobrazovkový režim. Nově totiž uživatelům stačí přejet prstem do dolních částí stránky a vrchní panel sám zmizí. Toho šlo docílit již dříve pomocí triku, o kterém jsme informovali. Tuto fičuru dostaly zatím  pouze telefony.

Naproti tomu tablety se mohou pyšnit historií tabů, kterou lze vyvolat podržením tlačítka zpět v prohlížeči.

Další skvělou funkcí je vyhledávání na stránce – stačí hledaný výraz napsat do adresního řádku a potvrdit volbu s lupou na pravé straně. Hledaný výraz pak zůstane v adresním řádku a objeví se vedle něj navigační šipky pro hledání slov na stránce. Velmi dobré.

Chrome-beta (2)

Chrome Beta
Chrome Beta

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)