Bridge Constructor Playgroud – mosty snadno a rychle

bridge constructor playground

Stavění mostů na mobilních telefonech a počítačích má velmi dlouhou historii. V průběhu času si tento typ her vydobyl svoje nezastupitelné místo mezi těmi nejlepšími tituly. Jedná se o žánr, který dohromady spojuje kreativitu, smysl pro logiku a fyziku. Svůj úspěch na poli systému Android si jednoznačně vysloužila hra Bridge Constructor od vývojářského studia ClockStone STUDIO. Dnes se podíváme na její pokračování – Bridge Constructor Playground od vývojářského studia Headup Games.

BCP

Bridge Constructor Playground

První spuštění

Po prvním spuštění se vás hra zeptá na propojení s účtem Google. Tím uživatel získá přístup k mnoha achievementům a k výsledkům ostatních hráčů. Neděste se požadavku na sdílení lokace a všeobecných podmínek, jedná se o standardní postup při propojení se službou Google Games.

Screenshot_2014-01-27-23-42-49

Po načtení hlavního menu se ukážou klasická tlačítka Play, Credits a New Game. Kromě nich se zde také nachází ikonka služby Google Games, díky které se dostanete do seznamu dostupných achievementů, k výsledkům vašich přátel z Google+ či k celosvětovým žebříčkům. Zde si přijdou na své zejména ty soutěživější typy.

Screenshot_2014-01-27-23-43-07

Hra, ovládání, koncept

Po zvolení možnosti Play se načte obrazovka, na které se nacházejí celkem čtyři různé ostrovy. Na každém z nich se poté nachází určitý počet úrovní. Ty se odemykají s postupem hraní. V první fázi je tak nutné zvolit první ostrov, kde se nachází tutorial, který uživatele do posledního naučí vše potřebné ke hraní.

Screenshot_2014-01-27-23-48-26

U každého mostu se nachází pět různých odznaků, které indikují úroveň splnění daného levelu. Najdete zde tak odznaky pro:

  • Most je bezpečný pro auta
  • Most je bezpečný pro nákladní auta
  • Most stál maximálně X peněz
  • Most stál maximálně X peněz a byl zatížen na X procent
  • Ke stavbě mostu bylo použito maximálně X materiálu

Získat všechny odznáčky může být někdy pěkný oříšek, tvůrci si pro nás totiž připravili i velmi složité konstrukce.

Screenshot_2014-01-27-23-49-02

Po zvolení dané úrovně se načte samotná mapa. Ta se skládá ze dvou silnic, které od sebe dělí voda. Vaším úkolem není nic jiného, než přes vodu postavit pevný a spolehlivý most. Ke stavbě je připraveno hned několik materiálů. Jedná se o dřevo, ocel, železobeton a ocelová lana. K materiálům se dostanete pomocí modré šipky na pravém okraji obrazovky.

Screenshot_2014-01-27-23-49-24

Po dokončení stavby můžete také most otestovat. Možnosti se nabízejí rovnou dvě. První z nich je využití osobního automobilu, který je lehký a ve většině případů nezpůsobí větší problémy. Obtíže nastanou při druhé možnosti, kterou jsou nákladní automobily. Ty jsou již znatelně těžší a most bude muset být opravdu bytelný.

Screenshot_2014-01-27-23-49-51

S postupem času jsou úrovně stále obtížnější. Ke konci hry se tak setkáte s opravdu zapeklitými hlavolamy, které potrápí snad všechny vaše mozkové buňky.

Závěr

Bez debat se jedná o jednu z nejlepších budovatelských her. Ovládání je velmi intuitivní a bude vám do posledního detailu vysvětleno v počátečním tutoriálu. Ze začátku jsou úrovně velmi jednoduché, s postupem času se ale stále komplikují. Ke konci hry vás tak každý most opravdu potrápí. V Google Play jsou dostupné dvě verze Bridge Constructor Playground – placená a neplacená. Uživatele velmi potěší, že neplacená varianta je ve skutečnosti plná verze, obsahuje ovšem reklamy. Ty se však ukazují zcela minimálně a uživatele během hraní nebudou nijak obtěžovat. Zcela jistě se jedná o velmi dobrou oddechovou hru, která stojí za vyzkoušení. Proto neváhejte a stáhněte si verzi zdarma z obchodu Play.

Bridge Constructor Playground
Bridge Constructor Playground

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)