Menu

Android 6 Marshmallow do Blackberry Priv zavítá až příští rok

Kdo by dnes neznal Blackberry Priv. Smartphone, se kterým se Blackberry pokouší prolomit ledy a získat si nové zákazníky. Zatímco před čtvrt rokem jsme získávali různé úniky a spekulace, zda tento smartphone značky Blackberry opravdu získá operační systém Android a zda nejde náhodou o nějaký podvrh, nyní už víme, že vše je opravdu tak jak je. Blackberry opravdu představilo smartphone Blackerry Priv, který běží na Androidu 5.1 Lollipop.

Jedním z hlavních rysů BlackBerry Priv má být hardwarová klávesnice

Smartphone je to rozhodně úchvatný, protože přináší do hry něco, po čem už roky volá tisíce uživatelů po celém světě – Androidí smartphone s fyzickou klávesnicí. Zaoblený displej po vzoru Samsungu je už jen třešničkou na pomyslném dortu smartphonů.

Blackberry již tento smartphone oficiálně představilo a chvíli se zdálo, že krev nadšenců pomaličku vychladá. Dnes ale Blackberry přišlo s oznámením, že smartphone Blackerry Priv získá v příštím roce update na Android 6.0 Marshmallow, čímž se znovu krev všech, kteří čekají, až se jim tento designový krasavec dostane do rukou, rozproudila. Ron Louks (President of Devices Blackberry) konkrétně řekl, že update přijde „někdy v příštím roce“, čímž krev zase rychle zchladla. Podobná oznámení updatů totiž známe i od jiných výrobců a není výjimkou, že takto výrobce update oznámí a on nakonec nikdy nevyjde nebo vyjde jen pro určitě regionální verze.

blackberry priv klávesnice

Jediným důvodem, proč většina nadšenců a fanoušků věří, že update přijde brzy je, že Blackeberry přislíbilo měsíční updaty pro smartphone Blackberry Priv. Výrobce plánuje nasazovat aktualizace podobně jako Google ve svých Nexusech, tedy s podobnou pravidelností a stejnou várkou záplat. Výhodou Blackberry je také fakt, že model Priv obsahuje v podstatě téměř čistý Android a zásahy do něj nejsou tak drastické, jako v případě jiných výrobců. Pokud byste si chtěli smartphone Blackberry Priv předobjednat, můžete tak učinit přímo na webu Blackberry.

Zdroj: AndroidAuthority

 

Komentáře

prazskyhovado

z aplikace
6.11.2015 22:04

Docela sem pokukoval po tomhle kousku ale nejak se me vic zamlouva Blackberry Passport Silver.Telefon sem mel v ruce a je pekne sviznej.Co sem koukal na netu tak tam udajne pujde i android ale otazka jestli to neni skoda

Tesid

Tesid

22.11.2015 13:44

Ten smejd je drazsi nez s6edge. 23k to po…

RSS (komentáře k článku)