TOPlist

LG představilo Folder 2. Opravdu chce za tohle 4 tisíce?

lg folder 2 predstaveni

Ohledně LG se v dnešní době spekuluje hlavně o nadcházejícím telefonu Velvet, kterým má společnost nastartovat novou éru. Proto nás překvapilo dnešní oznámení telefonu LG Folder 2. Jedná se o jednoduchý, nevýkonný telefon ve tvaru véčka, ovšem s poměrně sebevědomou cenou.

Folder 2 je poháněn čipsetem Snapdragon 210, kterému sekunduje 1 GB RAM. Jedná se o šest let starý procesor, který byl navíc určen pro low-end telefony. Asi si tedy dokážete představit, jaký výkon ve skutečnosti má. Pro aplikace a data vám poslouží 8 GB interního úložiště. Nalezneme zde však hned dva displeje. První má velikost 2,8″ palce a QVGA rozlišení. Pak je zde 0,9″ panel na zadní straně, který zobrazuje informace o notifikacích. Nechybí zde ani SOS a Hotkey tlačítka. To slouží pro rychlé vytočení předem nadefinovaného čísla.

Pro fotografie poslouží základní 2 megapixelový fotoaparát. Telefon váží 127 gramů a z konektivity stojí za zmínku přítomnost Bluetooth, Wi-Fi a 4G. O výdrž baterie se pak stará 1 400 mAh akumulátor. Systémem je zde Android 6.0, který má zjednodušenou grafickou nadstavbu. A cena? To se podržte. V přepočtu telefon vyjde asi na 150 EUR, což je asi 4 000 korun bez daně. Za takovou částku si můžete koupit třeba Honor 10 Lite či Redmi 8. Asi nemusíme zmiňovat, že oba dva telefony jsou výkonem i použitelností úplně jinde.

Co říkáte na cenu LG Folder 2?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)