Vycházejí únorové bezpečnostní aktualizace pro Nexusy

aktualizace_unor_ico

O tom, že Google plní sliby nejen o Vánocích, svědčí i skutečnost, že se majitelé zařízení řady Nexus dočkali v únoru další pravidelné várky bezpečnostních záplat. V noci na dnešek na oficiálním webu publikoval tovární obrazy (“factory images”), obsahující nejnovější aktualizace.

Číslo verze systému se nemění – stále jde o Android 6.0.1. Podstatně zamotanější to však je se sestavením – zatímco Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 5 a Nexus 7 (2013) obdrží sestavení MMB29Q, Pixel C, Nexus 9 a Nexus Player dostávají verzi s označením MXB48T, MMB29R respektive MMB29U. Možná poněkud překvapivě dostal únorové aktualizace také Nexus 10 – v tomto případě však jde o build LMY49G a Android 5.1.1 Lollipop.

Tovární obrazy i OTA aktualizace

Uvedené tovární obrazy slouží k nahrání zcela čistého firmwaru. Pokud se rozhodnete k tomuto kroku, počítejte s tím, že přijdete o všechna data, aplikace a nastavení (podrobný postup, platný i pro tuto verzi, naleznete ve článku Jak ručně aktualizovat Nexus na Android 5.0 Lollipop aneb Nečekejte na OTA!). Aktualizace samozřejmě bude šířena i standardní formou OTA (“Over the Air” – vzduchem), přičemž touto cestou zůstanou veškerá data nedotčena.

Google také aktualizoval svůj bezpečnostní bulletin, ve kterém uvádí podrobné informace o nejnovějších záplatách. Únorové aktualizace Androidu úspěšně odstranily pět kritických chyb, čtyři problémy vysoké závažnosti a jeden méně závažný nedostatek. Více informací o tom, co tato aktualizace přinese, naleznete ve článku Nexus Security Bulletin – February 2016.

Únorové aktualizace opravily deset chyb Únorové aktualizace opravily deset chyb

Stažení aktualizovaných továrních obrazů

Stáhnout tovární obrazy můžete z následujících odkazů nebo z oficiální stránky.

Zdroje: Android Authority, Factory Images for Nexus Devices, Android Central, Android Police.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)