Menu

Avast Anti-Theft: Zabezpečte svůj Android proti krádeži

Avast Anti-Theft 764×501
Avast Anti-Theft: Zabezpečte svůj Android proti krádeži
Ohodnoťte článek

Obáváte se ztráty nebo krádeže vašeho telefonu? Díky aplikaci Avast Anti-Theft se bát nemusíte. Nebo snad ano?

Co všechno vlastně umí?

Pro používání aplikace Avast Anti-Theft stačí vytvořit účet Avast. V případě, že dojde ke ztrátě nebo odcizení vašeho zařízení, stačí se na libovolném dalším zařízení s přístupem k internetu přihlásit k tomuto účtu, přes který můžete zadat některý z následujících příkazů:

  • Vzdálený odposlech.
  • Vyfotit obrázek.
  • Hlasitá siréna.
  • Lokalizace telefonu.
  • Upozornění na změnu SIM.
  • Vzdálené odesílání SMS.
  • Vzdálený restart.
  • Zamknutí nastavení telefonu.
  • Vzdálené uzamčení.

To jsou jen nejdůležitější z mnoha funkcí, které aplikace nabízí. Vzdálený odposlech například umožňuje na váš telefon zavolat, aniž by se rozsvítila jeho obrazovka. Můžete tak odposlouchávat, cokoli se děje v okolí, aniž by na to případný zloděj přišel. Použitím utajeného režimu můžete například skrýt ikonu aplikace, maskování aplikace zase dovolí změnit název aplikace.

Velmi užitečná funkce je lokalizace telefonu, pomocí které můžete sledovat aktuální polohu zařízení, případně jeho pohyb monitorovat po předem zvolených časových krocích.

Základní představu o tom, jak ochrana funguje, si můžete udělat z následujícího videa:

Výhodou je to, že aplikace po zapnutí běží skrytě na pozadí, takže „nálezce“ nemusí mít tušení, že je sledován. Pokud je ale případný zloděj dostatečně připraven, může ihned po krádeži zařízení přepnout do továrního nastavení. V takovém případě neexistuje způsob, jak zařízení na dálku kontaktovat.

Jak je to ale v praxi?

V našem případě se pár sekund po přihlášení ochrana Anti-Theft automaticky zapnula a telefon se přepnul do skrytého režimu, aniž by nám nejdřív umožnil cokoli nastavit. Pokud si tedy chcete s nastavením trochu pohrát, je po přihlášení potřeba (alespoň v našem případě) Anti-Theft ochranu rychle vypnout, jinak se k ní ze systému běžně nedostanete (pouze složitěji, například pomocí Google Play). Pro aktivaci funkcí, jako vymazání zařízení a ochrana proti odinstalování, musíte nejprve aplikaci povolit ve správci zařízení.

Za zmínku také stojí to, že při kliknutí na možnost Povýšit na Premium dostanete okamžitou hlášku, že vám Avast děkuje za nákup, aniž byste nákup jakkoli schvalovali (informace o ceně také nebyla k nalezení, navíc se objevilo poněkud nesmyslné datum platnosti licence – viz galerie). Aktivací prémiové verze tak dojde k aktivaci dalších funkcí. Avast dle všeho u některých svých aplikací přechází na bezplatný model a toto je jeden z možných artefaktů předchozí placené verze. Tomu odpovídá i vyjádření, které jsme obdrželi z centra zákaznické podpory:

Dobrý den,

děkujeme za kontaktování zákaznické podpory Avast Software.
Nová verze avastu pro mobily, AMS5, je zdrama v premiové verzi.

I když byla otázka směřována k Avast Anti-Theft, dočkali jsme se odpovědi k Avast Mobile Security, součástí které je podle pracovníka podpory i Anti-Theft.

Závěr

Aplikaci můžete stahovat z Google Play. Množství funkcí, které aplikace zdarma nabízí, je opravdu vynikající. Pokud tedy uvažujete o tom, jak víc ještě můžete svůj telefon zabezpečit, zkuste zvážit Avast Anti-Theft. Je jen na vás, jestli mu těch pár nedoladěností výměnou za širokou škálu funkcí odpustíte.

The app was not found in the store. :-(

Komentáře

pehe

pehe

z aplikace
16.2.2016 22:55

Když se udělá přes recovery wipe všeho tak je k ničemu jakýkoliv zabezpečení. Nebo se ti už změnilo:-) :-) to ma ios fakt vymakaný:-) :-)

Lukáš Kymla

Lukáš Kymla

z aplikace
16.2.2016 23:07

I to androidi je na tom lipak jak tohle…

Miroslav Šiler

Miroslav Šiler

z aplikace
17.2.2016 9:05

zajimave je, ze nektere „viry“ zalezou tak hluboko do systemu, ze ani komplet vymazani je neodstrani – musi se znnova nahrat ROMka. A tyhle srandy to furt neumeji?

Martin P.

Martin P.

17.2.2016 11:57

To Miroslav Šiler odběratel z aplikace dnes v 09:05 : Na nerootlém zařízení dost těžko. Na rootlém je možné aby i virus, odinstaloval antivirus jako první…
Vycházejte z toho, že víc než 75% uživatelů , zlodějů a kupců kradených telefonů tuhle problematiku nezná. Těm stačí hodně zjednodušené pohádky v bulváru místo odborných informací na svet androida a podobné.

j.svoboda

j.svoboda

z aplikace
17.2.2016 16:02

Pouzivam uz 3 roky. Super vec. mam premium. Doporucuji.

tc48

tc48

17.2.2016 16:41

Aby ta aplikace přežila Wipe (což napadne většinu lidí), tak to potřebuje root (což většina lidí nemá a ani nepotřebuje) a avast se prostě maskuje jako nějaká systémová služba.
Pokud ten mobil ale přeflashuju, tak tam nezůstane nic.
Spíš by mě zajímalo, jestli už někdo někdy pomocí téhle aplikace získal svůj telefon zpátky

RSS (komentáře k článku)