Nejnovější aplikace z Google Play #195: zkuste žít pozitivní život!

Nejnovější-aplikace-z-Google-Play-#195

Máme tu beta verzi takřka legendárního správce souborů. Dále jsme připravili speciální aplikaci pro sdílení a program, který vám ukáže, jak žít pozitivní život. Na závěr je tu nový program, který vás naučí běhat. Ano, je tu pondělí a s ním i 195. pokračování cyklu Nejnovější aplikace z Google Play.

ASTRO File Manager BETA – správce souborů v novém

Protože Android sám o sobě nenabízí žádnou aplikaci pro správu souborů, existuje v Obchodě Play celá řada programů tohoto typu. Zpravidla se dají zařadit do jedné ze dvou skupin: s jedním oknem a se dvěma okny vedle sebe. Do první skupiny patří také ASTRO File Manager – pro mnohé vůbec první správce souborů, se kterým se setkali. Kromě “ostré” verze vypustili vývojáři také veřejnou betu, díky které si můžete vyzkoušet všechny připravované novinky s předstihem.

Betu můžete instalovat vedle standardní verze, aniž by se vzájemně jakkoli ovlivňovaly. Samozřejmě je vhodné počítat s tím, že testovací sestavení může obsahovat chyby nebo jiné nedostatky. To je daň za to, že můžete zdarma okusit poslední novinky, aniž byste se museli obávat reklam či nákupů v aplikaci. Zásadními taháky nové verze mají být nová domovská obrazovka a vylepšené uživatelské rozhraní.

Podívejme se nyní v bodech na hlavní funkce:

  • Snadná správa a organizace souborů.
  • Jednoduchá a rychlá navigace.
  • Komprese více souborů do archivu a jeho následné sdílení.
  • Správa aplikací a přehled využití úložiště.

Aplikaci jsme se podrobně věnovali v recenzi, takže pokud si ji chcete prohlédnout a podívat se, co vlastně umí, odkážeme vás na článek ASTRO File Manager BETA: správa souborů v novém.

Zatím oficiálně nevydaný program si dosud stáhlo více než deset tisíc uživatelů. Asi 9 MB velký balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0 a novějším.

ASTRO File Manager BETA
ASTRO File Manager BETA

Sequel – sdílejte různé věci s různými lidmi

Také druhá aplikace našeho přehledu zatím nebyla oficiálně vydána. Jmenuje se Sequel a jejím cílem je sdílení zážitků, odkazů, fotek a dalších materiálů. Na rozdíl od většiny sociálních sítí se však orientuje na cílené sdílení. Tedy v praxi usiluje o to, abyste nesdíleli informace se všemi, ale mohli sdílet různé věcí s různými lidmi, aniž byste museli vytvářet skupiny nebo ovlivňovat nastavení. Zde si můžete založit veřejné nebo soukromé kanály pro různé obory – např. hudba, cestování, práce, politika, atd. Odběratelé pak mohou procházet nabídku kanálů a vybírat si informace, které chtějí sledovat. V případě soukromých kanálů musí majitel zájemci schválit přístup. Hlavní výhodou je to, že svým odběratelům poskytnete obsah, o který mají zájem. V podstatě vaše kanály mohou fungovat jako specializované časopisy s vlastní čtenářskou obcí.

Kanály tedy nabízejí obsah, který vytváříte, sdílíte a aktualizujete v průběhu času. Lidé mohou sledovat vaše kanály, aby získali nejnovější informace o daném tématu. Kanály lze přidávat do oblíbených, navíc žádný obsah není filtrován na základě tajemných kritérií, jak je tomu například u Facebooku. Soukromé kanály jsou určeny pro sdílení soukromých záležitostí. Mohou je sledovat pouze schválení odběratelé, takže můžete bezpečně sdílet například svůj život jen s několika vybranými jedinci.

Aplikaci Sequel si zatím nainstalovalo jen něco přes 50 uživatelů. 9 MB velký program můžete vyzkoušet na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a vyšším.

Gratus – zkuste žít pozitivní život!

Chcete mít lepší, neřku-li rovnou pozitivní život? Pak prvním krokem, kterým byste měli začít, je váš pohled na dění všedního dne. Mnoho lidí totiž nevědomky filtruje dobré a pozitivní věci kolem sebe a prožívá jen to negativní. Právě s tím má pomoci nová aplikace vývojáře Francisca Franca, nazvaná Gratus. Je to v podstatě jednoduchý nástroj, který vám umožní zaměřit se a ocenit všechny pozitivní věci ve vašem životě. Funguje tak, že ukládáte obrázky s krátkými poznámkami, které vám budou připomínat, za co můžete být životu vděčni. Je jen na vás, zda vám udělá radost domácí mazlíček, váš potomek či kolegové v práci. Vše si pečlivě dokumentujte, což v konečném důsledku povede k tomu, že si začnete uvědomovat, kolik pozitivních věcí se kolem vás děje.

Gratus

Gratus

Jediným klepnutím v aplikaci se dostanete na obrazovku pro kompozici, kde zadáte věci, jež vám udělaly radost. Můžete přidat text, obrázky a zařadit příspěvek do kategorie. Je na vás, zda oceníte skvělý večer se svými přáteli nebo toulky centrem města. Tímto způsobem si budete si moci připomenout, co pěkného vám život přinesl. Ať už máte sklony k depresím, nebo vás sem tam přepadne pocit, že se vám nic nedaří, tato aplikace vás bude motivovat. Je jednodušší a zabere méně místa i času, než vedení deníku nebo seznamu.

Pozitivní život začíná ve vašem pohledu

Gratus je tedy jednoduchá aplikace, která podporuje dobré vibrace a pozitivitu. Nabízí jednoduché rozhraní, které povzbuzuje k tomu, abyste si poznamenali věci, za které jste nejvíce vděční. Pocit být vděčnosti je do značné míry spojem se štěstím a dobrým duševním zdravím. Dr. Robert Emmons, profesor psychologie na Kalifornské univerzitě, k tomu říká: “V našich životech máme mnoho věcí, ať už velkých i malých, za které bychom měli být vděční”. Gratus vám pomůže vzpomenout si na tyto věci a přiměje vás, abyste se usmáli pokaždé, když si je připomenete.

Během deseti dnů v Obchodě Play zaznamenala tato aplikace přes pět tisíc instalací a může se chlubit velmi pěknou známkou 4,7. Instalační balíček velký 6 MB lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším. Gratus je k dispozici zdarma, k dispozici je nákup v aplikaci v hodnotě 80 Kč, který odemkne několik funkcí.

Gratus - promoting good vibes and positivity ❤️
Gratus - promoting good vibes and positivity ❤️

Zombies, Run! 5k Training (Free) – utečte zombíkům!

Ačkoli je možná některým čtenářům název poslední aplikace dnešního přehledu poněkud povědomý (psali jsme o něm ve článku Rozšířená realita není jen výsadou Pokémon GO. Vyzkoušejte i jiné hry), opravdu se jedná o nový program v Obchodě Play. Jedná se o bezplatnou verzi aplikace Zombies, Run! 5k Training, která ve verzi pro Android existuje od roku 2013. Nová verze dává každému možnost vyzkoušet si trénink s cílem uběhnout 5 kilometrů bezplatně. Ovšem ne úplně zadarmo – připravena je nabídka nákupů v aplikaci, které dosahují až 120 korun za položku, takže do jisté míry se dá říci, že autoři vydali aplikaci s jiným způsobem monetizace.

Zombies, Run! 5k Training obsahuje tréninkový program na osm týdnů, během kterých se postupně dopracujete k tomu, že uběhnete bez potíží pětikilometrovou vzdálenost. Běžci jsou do sluchátek přehrávány pokyny, kdy má jít, běžet a protahovat se. Celkem je připraveno přes 25 tréninků, které vás naučí pracovat s vlastními fyzickými silami.

Čím se tato aplikace odlišuje od většiny konkurentů, je koncept hry. Stanete se životně důležitým členem jedné z posledních základen lidstva v Abel Township. Během 25 tréninků budete vycvičeni, abyste pomohli nalézt zásoby a chránili město před neustále se šířícími hordami nemrtvých v příběhu napsaném oceněnou romanopiskou Naomi Aldermanovou. Budete mít životně důležité poslání, abyste cvičili a zdokonalili se. Trénink je určen pro začátečníky, poskytuje jasné a podrobné pokyny s jemnou křivkou vzrůstající obtížnosti.

Během tréninku můžete poslouchat vlastní seznamy skladeb. V průběhu se bude rozvíjet příběh, který do hudby vstoupí prostřednictvím série dynamických hlasových nahrávek. Aplikace podporuje Spotify, Pandora, Hudbu Google Play a další. Pokud máte chytré hodinky s Android Wear 2.0, můžete sledovat průběh svého cvičení bez nutnosti vytahovat telefon.

V průběhu jednoho týdne zaznamenala tato aplikace více než 500 instalací a její průměrná známka je 4,7. Instalační balíček je velký 151 MB.

Zombies, Run! 5k Training (Free)
Zombies, Run! 5k Training (Free)

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)