Nejnovější aplikace z Google Play #242: vzdálený přístup k telefonu

Nejnovější-aplikace-z-Googl

Máme tu 26. pondělí roku 2018, čímž se tento rok přehoupne do své druhé poloviny. Samozřejmě nemůže chybět pokračování našeho cyklu Nejnovější aplikace z Google Play. Dnes vám ukážeme novou aplikaci pro vzdálený přístup k telefonu a program pro boj se závislosti na mobilu. Představíme vám novou zpravodajskou aplikaci od Microsoftu a na závěr budeme telefonem měřit.

AirMirror – vzdálený přístup k telefonu

Potřebovali jste někdy někomu pomoc s jeho telefonem, ale bohužel to nebylo možné vyřešit přes písmenka nebo telefonátem? Možná vás v tu chvíli napadlo, jak by bylo fajn mít vzdálený přístup k telefonu. I takové možnosti už smartphony nabízejí – jedním z nejlepších je TeamViewer QuickSupport. Před měsícem však na toto pole vstoupil další potenciálně silný hráč – AirMirror od autorů populární aplikace AirDroid.

Jedná se o program pro vzdálený přístup a nastavení zařízení s Androidem. Poslouží například rodičům, kteří s ním mohou ovládat podřízená zařízení svých potomků. Aplikace nabízí sledování v reálném čase, přístup k fotoaparátu a další funkce. Hlavní je však schopnost vzdáleného přístupu, který umožňuje s telefonem pracovat tak, jako byste ho měli v ruce. Nebudete tedy muset jezdit k babičce jen proto, abyste jí zapnuli vyzvánění.

Funguje to zhruba následovně:

 1. Stáhněte na zařízení, které chcete ovládat, aplikaci AirMirror.
 2. Na svém zařízení nainstalujte AirDroid.
 3. Na obou zařízeních se přihlaste stejným účtem a můžete začít pracovat.

 

Pokud chcete využívat vzdálený přístup z počítače, je vám k dispozici webová aplikace. AirMirror je v Obchodě Play jeden měsíc a za tu dobu si ho stáhlo více než padesát tisíc uživatelů. Zjevnou převažující spokojenost vyjadřuje průměrná známka 4,3. Instalační balíček velký 16 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0 a vyšším.

AirMirror: Remote control
AirMirror: Remote control

ZenScreen – pro boj se závislostí na mobilu

Trávíte na svém telefonu příliš mnoho času? Pokud se ve vašem případě dá mluvit o závislosti, možná byste s tím mohli zkusit něco udělat. Jednou z variant je omezení doby, kterou mobil používáte. Právě s tím vám může pomoci aplikace ZenScreen. Kromě sebekontroly ji lze použít také k omezení mobilních aktivit dětí.

ZenScreen sleduje, jaké aplikace používáte, upozorňuje na nezdravé používání, navrhuje přestávky a chytře omezuje přístup k aplikacím ve večerních hodinách a brzy ráno.

Co díky tomuto programů můžete dělat:

 • Zjistit, jaké aplikace jste vy nebo vaše děti používali a jak dlouho.
 • Změřit, kolik minut denně strávíte v produktivních aplikacích a kolik zábavou. Díky tomu můžete najít perfektní rovnováhu.
 • Díky časovým rámcům si můžete například nastavit používání telefonu jen po dobu deseti minut ráno. Následně se budete věnovat svým povinnostem.
 • Omezení používání mobilu před usnutím. Kvalitní odpočinek vede ke zlepšení zdraví a štěstí.
 • Zbavit se závislosti na sociálních sítích tím, že je budete používat jen v krátkých intervalech v průběhu dne.
 • Nastavit denní limit pro zábavní aplikace, jako jsou sociální média, videa a hry.
 • Vypnout otravné aplikace po dobu rodinné večeře, procházky či času tráveného s rodinou.

ASUS ZenScreen: Double Desktops On The Go

ASUS ZenScreen: Double Desktops On The Go

ZenScreen není úplně žhavou novinkou – v Obchodě Play je od srpna loňského roku. Za tu dobu si ho nainstalovalo přes tisíc uživatelů a jeho průměrné hodnocení je 4,2. 18 MB velký balíček lze instalovat na Android 5.0 a vyšší.

Screen Time & Parental Control
Screen Time & Parental Control

Microsoft News – zpravodajství na dosah prstů

Redmondský gigant od základu překopal svou zpravodajskou aplikaci MSN a po verzi 1.2.0 přišel tento týden se zcela novým názvem Microsoft News s číslem verze 18. Nezůstalo ale jen u změny názvu – aplikace se dočkala kompletního redesignu a nově nabízí především možnost zvolit si témata, která vás zajímají.

Microsoft News přináší nejnovější důvěryhodné zprávy od nejlepších světových novinářů, které vybírají desítky vlastních editorů. Spolupracuje přitom se stovkami vydavatelů v desítkách zemí na celém světě. Své oblíbené zdroje můžete mít k dispozici jak v mobilní, tak i webové aplikaci. Nový design umožňuje číst články bez rušení zbytečnou grafikou. Připraveny jsou užitečné funkce, jako je tmavý režim pro čtení v noci či widget na domovskou obrazovku pro snadný přístup k nejnovějším novinkám.

Jako hlavní novinky reinkarnované aplikace jsou jmenovány:

 • Nový zážitek z prvního spuštění, které vás provede nastavením.
 • Širší záběr, který můžete sledovat, díky možnostem přizpůsobení zdrojů.
 • Možnost synchronizovat své zájmy mezi všemi zařízeními.
 • Nové widgety pro snadný přístup ke službě Microsoft News.
 • Tmavý motiv, který usnadňuje čtení v noci.
 • Možnost upozornění na důležité zprávy formou notifikace.
 • Lokální zprávy pro vybraná města.

 

Nová verze je v Obchodě Play od minulé středy. Aplikace má na svém kontě celkem více než milion stažení a její průměrná známka je 4,2. Instalační balíček velký 30 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

Microsoft Start: News & more
Microsoft Start: News & more

ARuler – virtuální pravítko a metr v mobilu

Potřebujete něco změřit, ale nemáte po ruce pravítko ani metr? Pokud je po ruce mobilní telefon, pak máte z poloviny vyhráno. Aplikace ARuler totiž přináší možnost měřit objekty reálného světa ve rozšířené realitě.

Podrobně jsme se tomuto programu věnovali přesně před týdnem v podrobné recenzi, takže tentokrát se podíváme jen na jeho hlavní vlastnosti a funkce. Měření v rozšířené realitě funguje v podstatě tak, že na displeji telefonu je zobrazen obraz snímaný fotoaparátem. V tomto obraze můžete vyznačit body a aplikace vám změří jejich vzdálenost. Následně z nich dokáže vypočítat například plochu, povrch nebo objem.

Aplikace ke svému fungování vyžaduje platformu rozšířené reality ARCore, takže může pracovat jen na podporovaných zařízeních. Z hlavních nabízených funkcí zmiňme alespoň některé:

 • Pravítko v rozšířené realitě – měří lineární velikosti v cm, m, mm, palcích, stopách, yardech.
 • Vzdálenost – změřte vzdálenost od fotoaparátu přístroje k pevnému bodu.
 • Měření úhlů v trojrozměrném prostoru.
 • Plocha a obvod – stačí nastavit body tak, aby se shodovaly s rohy místnosti. Aplikace automaticky vypočítá plochu a obvod.
 • Objem – umožňuje měřit velikost 3D objektů a vypočítat jejich objem.
 • Cesta – měří ušlou vzdálenost a navíc zobrazuje trajektorii vašeho pohybu v trojrozměrném prostoru.
 • Výška – měří výšku objektů vzhledem k zadané rovině. Zvládne měřit výšku dveří, oken, nábytku i člověka?
 • Plánek – vygenerujte plánek objektu a exportujte ho do formátu PDF.
 • Pravítko na obrazovce – přesné měření malých objektů přímo na obrazovce smartphonu.

 

ARuler – Measure anything with Augmented Reality and your phone

ARuler - Measure anything with Augmented Reality and your phone

Aplikace ARuler je v Obchodě Play měsíc a půl a za tu dobu si ji nainstalovalo více než sto tisíc uživatelů. O převládající spokojenosti svědčí průměrná známka 4,1. Balíček velký 3,3 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 7.0 a vyšším.

AR Ruler App: Tape Measure Cam
AR Ruler App: Tape Measure Cam

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)