Jak vzdáleně ovládat Android? Zkuste TeamViewer QuickSupport!

teamviewer-quicksupport_ico

Pokud jste svými kolegy, přáteli a příbuznými považováni za odborníka na mobilní telefony, určitě se vám stalo, že se na vás někdy někdo obrátil s prosbou o pomoc. Pokud v daném okamžiku nesdílíte jeden prostor, znamená takový požadavek nutnost vyrazit na cestu. Kromě jízdného či paliva tím strávíte i nějaký čas. A jak známo: čas jsou peníze. Pojďme si ukázat, jak díky aplikaci TeamViewer QuickSupport můžete pomoci svým kamarádům, členům rodiny a dalším lidem s telefonem či tabletem, aniž byste zařízení museli držet v ruce.

Aplikace TeamViewer je jedním z nejspolehlivějších řešení pro vzdálenou správu. Dnes a denně díky ní administrátoři, správci a další počítačoví odborníci šetří čas a náklady za cestu někam, kde třeba jen stisknou jedno tlačítko a mohou se vrátit zpátky „na základnu“. Hned na začátek bychom však měli upozornit, že použití tohoto silného nástroje je zdarma jen pro nekomerční použití. Pokud tedy tento program využijete, abyste babičce odinstalovali nechtěnou aplikaci, je bezplatné využívání v pořádku. Jestliže ale hodláte TeamViewer používat komerčně, tedy například v rámci svého podnikání, budete si muset pořídit placenou verzi.

Krok první: TeamViewer pro počítač

Aplikace TeamViewer je k dispozici pro celou řadu platforem – samozřejmě dominují Windows, ale nechybí ani programy pro Mac nebo Linux. Jednou z výhod je, že pokud nechcete, nemusíte program ani instalovat. Stačí stáhnout instalační balíček a v prvním kroku zvolit možnost Pouze spustit.

TeamViewer v režimu spuštění TeamViewer v režimu spuštění

Po klepnutí na tlačítko Accept – run a chvilce čekání se zobrazí okno, kam můžete zadat identifikátor vzdáleného zařízení (Partnerské ID) a následně heslo. Tyto přístupové údaje vám sdělí uživatel zařízení, ke kterému se budete připojovat – tedy v tomto případě majitel chytrého telefonu nebo tabletu, který na něm spustí aplikaci TeamViewer QuickSupport.

Aplikace čeká na zadání Partnerského ID Aplikace čeká na zadání Partnerského ID

Krok druhý: TeamViewer QuickSupport na Androidu

Přesuňme se nyní do role toho, kdo žádá o vzdálenou pomoc. Na zařízení je nutné nejprve nainstalovat již několikrát zmiňovanou aplikaci TeamViewer QuickSupport. Ta je zdarma k dispozici v Obchodě Play.

TeamViewer QuickSupport
TeamViewer QuickSupport

Po spuštění se na obrazovce objeví ID zařízení. To následně předáte člověku, který se má vzdáleně připojit.

Partnerské ID v aplikaci TeamViewer QuickSupport Partnerské ID v aplikaci TeamViewer QuickSupport

Ten ho zadá do aplikace na desktopu do políčka Partnerské ID.

Zadání partnerského ID a připojení Zadání partnerského ID a připojení

Po stisku tlačítka Připojit k partnerovi detekuje zařízení s Androidem příchozí připojení, které je nutné povolit. Stejně tak je v dalším kroku nezbytné souhlasit se vzdáleným ovládáním zařízení.

Co aplikace TeamViewer QuickSupport umožňuje?

 • Chat
 • Prohlížení informace o zařízení
 • Vzdálené ovládání
 • Přenos souborů
 • Seznam aplikací (odinstalace aplikací)
 • Seznam procesů (ukončování procesů)
 • Nastavování sítí Wi-Fi
 • Prohlížení systémových diagnostických informací
 • Snímky obrazovky v reálném čase
 • Kopírování informací do paměťové schránky zařízení
 • Bezpečné připojení s šifrováním 256 Bit AES

Krok třetí: vzdálené ovládání Androidu z počítače

Na počítači je pak možné přímo z aplikace pracovat se zařízením úplně stejně, jako byste ho právě drželi v ruce. Můžete spouštět aplikace, odinstalovat programy, provádět nastavení – prostě vše, co byste mohli dělat, kdybyste byli fyzicky přítomni.

Nyní můžete s telefonem pracovat tak, jako byste ho měli v ruce Nyní můžete s telefonem pracovat tak, jako byste ho měli v ruce

Kromě toho TeamViewer nabízí také další sekce:

 • Palubní deska – zobrazuje základní informace o zařízení (zatížení procesoru, využití RAM, interní úložiště, verze systému, stav baterie a další).
 • Screenshot – odeslání požadavku na snímek obrazovky. Pořízený snímek je pak zobrazen v aplikaci.
 • Aplikace – přehled všech nainstalovaných programů. TeamViewer ukazuje datum instalace, velikost a číslo verze. Podle kteréhokoli z těchto parametrů lze seznam seřadit. Tlačítkem Odinstalovat lze spustit odinstalaci zvoleného programu, kterou však musí uživatel zařízení odsouhlasit.
 • Nastavení – zde jsme našli přehled bezdrátových sítí, do kterých se telefon umí připojit. Kromě SSID lze měnit typ zabezpečení a heslo.

Tímto jednoduchým způsobem můžete na vzdáleném zařízení provést prakticky vše, co byste mohli potřebovat – s jedinou výjimkou, kterou je stisk fyzických tlačítek na zařízení. Pro většinu případů je tedy TeamViewer QuickSupport naprosto dostačujícím prostředkem, díky kterému ušetříte sobě nebo majiteli telefonu cestu, čas a s tím související náklady.

Celý postup můžete vidět také na následujícím oficiálním videu.

TeamViewer QuickSupport App for Android

TeamViewer QuickSupport App for Android

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)