Nejnovější aplikace z Google Play #192: zkusíte Instagram pro videa?

Nejnovější-aplikace-z-Googl

Dnes vám představíme čtyři dosud nepublikované aplikace a na své si přijdou především kreativní čtenáři. Máme tu program pro střih a úpravu videí (Instagram pro videa), editor fotografií a aplikaci pro skládání hudby. V závěru vám pak představíme program, který vám poví něco o vašem životě. Ano, je tu další pondělí a s ním 192. díl cyklu Nejnovější aplikace z Google Play.

Vizmato – Create & Watch Cool Videos! – Instagram pro videa

Začínáme dosud nevydanou aplikací pro střih videa na Androidu. Jmenuje se Vizmato a hodlá být jednoduchým nástrojem pro tvorbu filmů. Umožňuje uživateli přidávat videa, grafiku, hudbu, efekty a textové titulky, výsledky práce pak lze sdílet buď ve vlastní komunitě nebo na sociálních sítích. Do jisté míry se dá říci, že Vizmato je takový Instagram pro videa. Nahrajte krátké video, přidejte efekty, přidejte hudbu a vytvořte umělecké dílo!

K hlavním funkcím a vlastnostem patří:

 • Nahrávání videa s možností přidávání filtrů a efektů v reálném čase. Umí také natáčet zpomalená či zrychlená videa.
 • Při úpravách je k dispozici více než 40 efektů včetně některých používaných v hollywoodských filmech.
 • Výkonný editor – zkrácením a úpravami několika videí můžete vytvořit dokonalý film. Vylepšete ho textem, efekty a hudbou na pozadí.
 • Filtry a motivy – vyberte si z více než dvacítky vizuálních filtrů a témat, které dodají vašemu snímku atmosféru.
 • Hudba – vyberte si hudbu na pozadí z bezmála dvacítky doprovodů zdarma nebo přidejte hudbu dle vaší volby.
 • Sledujte videa – můžete prohlížet videa vytvořená jinými uživateli v síti Vizmato.
 • Sdílejte své výtvory s přáteli, rodinou a všemi ostatními. Můžete exportovat a sdílet vaše videa na Facebooku, Instagramu, YouTube, Twitteru, Whatsappu, Vine, Snapchatu nebo jakékoliv jiné sociální síti.

Tento Instagram pro videa si stáhlo více než deset tisíc uživatelů, jako zatím nepublikovaná však ještě nemá známku. Instalovat ji můžete zdarma na Android 4.4 a vyšší, počítejte však s tím, že patrně narazíte na nákupy v aplikaci.

Vizmato - Video editor & maker
Vizmato - Video editor & maker

Chcete-li vyzkoušet úpravy videí trochu jinak, můžete zkusit aplikaci Quik, kterou jsme představili ve článku Quik: stříhejte videa jako „jablíčkáři“.

Ottipo Photo Editor : Stickers, Frames, Effects – nálepky a rámečky pro vaše fotky

Od videa se dostáváme ke grafice. A máme tu další ještě nevydanou aplikaci – tentokrát se jmenuje Ottipo Photo Editor : Stickers, Frames, Effects. V tomto případě nejde o plnohodnotný grafický editor – jedná se o aplikaci, kterou na fotky (ať už z galerie, nebo pořízené aplikací) můžete aplikovat nálepky a rámečky. Právě nálepky jsou jedním z hlavních lákadel – kromě výchozí sady autoři vydávají obrázky k různým událostem a festivalům, narozeninám a dalším příležitostem. Do samolepek navíc můžete přidávat vlastní texty, ty nejpoužívanější si pak pro rychlý přístup uložíte do oblíbených. Vaši kreativitu může podpořit také široká škála rámečků, do kterých lze fotografii zasadit. K dispozici jsou rámečky pro cestovatele, příznivce dobrého jídla, milovníky kina, automobilisty i zamilované.

Pokud tedy rádi používáte různé formy grafického vyjadřování, jako jsou například emotikony, může být Ottipo Photo Editor právě tím, co potřebujete. Samozřejmě nemůže chybět funkce sdílení, díky které se o své výtvory můžete podělit s přáteli na sociálních sítích.

Ottipo Photo Editor je k dispozici zdarma, neobsahuje ani žádné nákupy v aplikaci. Zatím zaznamenala více než tisíc instalací a balíček můžete použít na Androidu a novějším.

Ottipo Photo Editor : Stickers, Frames, Effects
Ottipo Photo Editor : Stickers, Frames, Effects

Velmi dobrým editorem fotek pro Android je Snapspeed, který jsme představili před několika lety.

NOISE – složte si vlastní hudební skladbu

I třetí aplikace dnešního dílu má co do činění s kreativitou. Tentokrát budeme vytvářet, respektive komponovat hudbu. NOISE je výkonná modulární aplikace, která vám umožní složit během několika minut vlastní hudební skladbu. Je přitom jedno, zda jste začátečník nebo profesionální muzikant. Pomocí jednoduchých a snadných gest můžete definovat bicí linku, melodii a celou písničku s obrovskou knihovnou zvuků. NOISE byl vyvinut průkopníkem hudební technologie ROLI a schopnosti aplikace lze rozšířit o modulární hudební studio ROLI BLOCKS.

NOISE nabízí nový přístup ke skládání hudby – dotyková obrazovka se stane opravdovým hudebním nástrojem a umožní vytvářet zvuky například bubnováním na displej, klouzáním, klepáním a zvedáním konečků prstů. Hudbu složíte pomocí intuitivních gest na mřížce barevných dlaždic.

Aplikace si klade za cíl být nástrojem a studiem v jednom. Vyberte si z nabízených nástrojů od bongo bubnů, přes strunné až po citeru. Tyto zvuky můžete spojit a zaznamenávat do smyček, které následně promícháte. Součástí je výukový program, který v několika lekcích vysvětlí principy používání.

Nevýhodou této aplikace je relativně malý počet podporovaných zařízení – funguje na telefonech Google Pixel, Pixel XL, Samsung Galaxy S8, OnePlus A3000, OnePlus A5000, Moto Z XT1650 a LG G5. Aplikace NOISE dosud zaznamenala více než pět tisíc stažení.

NOISE
NOISE

Gyroscope – sledujte svůj život

Také poslední aplikace dnešního přehledu má status “unreleased” – jedná se tedy o program, který zatím nebyl oficiálně vypuštěn do Obchodu Play. Tentokrát se od kreativity přesuneme ke sportování. Gyroscope se totiž integruje s aplikací Google Fit a mnoha dalšími zdroji dat, ze kterých vytváří jakýsi “příběh vašeho života”. Budete se tak moci podívat na pěkně graficky provedené denní, týdenní a měsíční zprávy o vašem životě, které lze snadno ukládat jako obrázky nebo je sdílet s ostatními.

V tuto chvíli jsou podporovány následující služby:

 • Google Fit
 • Moves
 • RescueTime
 • Fitbit
 • Withings
 • Strava
 • Runkeeper
 • Instagram
 • Twitter
 • Foursquare

Volitelné placené členství (pořídit ho můžete přes nákupy v aplikaci) pak umožňuje sledovat ještě víc informací o vašem životě – například díky automatickému sledování spánku, nálady a mnoho dalších faktorů. Kromě mobilní aplikace budete mít veškeré údaje také na webu.

Gyroscope má aktuálně více než tisíc instalací a instalovat ho můžete na Android 4.1 a novější.

Gyroscope
Gyroscope

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)