Menu

Rozšířená realita není jen výsadou Pokémon GO. Vyzkoušejte i jiné hry

Rozšířená realita zažívá boom a nemůže za to nikdo jiný, než Niantic se svým Pokémon GO.  Co ale dělat, když už vás Pokémoni nebaví? V poslední době bylo oznámeno mnoho zajímavých projektů, k vydání mají ale bohužel daleko. V Google Play nicméně nalezneme několik her a aplikací, které jsou starší než Pokémon GO. Pojďte se podívat na ty nejzajímavější.

Rozšířená realita v Pokémon GO není nejlepší

Pro mnohé asi ne moc překvapivá zpráva. Ale i přesto získávají Pokémoni mnoho rekordů a byla tu několika týdenní doba, kdy se nehovořilo o ničem jiném. Zároveň k dokonalosti má hra daleko a bude potřeba ještě hodně aktualizací s novým obsahem, aby se udržela. Namátkou to je výměna Pokémonů, skupinové souboje, duely mezi hráči kdekoliv, nebo propracovanější soubojový systém. Takhle by se dalo ještě chvíli pokračovat, takže se radši zaměříme na ty alternativy.

1) Ingress

Čím jiným začít, než vzdáleným bratrancem Pokémon GO, bez kterého by pravděpodobně ani nikdy nevznikl. I když nezpůsobil takový poprask, je stále velmi oblíbenou hrou. Lidé zde bojují za svou frakci o kontrolu nad portály, které jsou různě rozesety po celé Zemi. Oproti Pokémon Go je také mnohem více propracovanější, mínusem může být menší počet hráčů, kterých bylo minulý rok “jen” 7 milionů.

Ingress
Ingress
Developer: Niantic, Inc.
Price: Free+

2) Zombies Run!

Pokud nechcete chodit, můžete běhat, a to rovnou před zombíky. Zombies, Run! změní vaše běhání v “boj o život”. V různých intervalech se vám přeruší vaše písničky, spustí se strašidelný zvuk a vypravěč vás vyzve k tomu, abyste utíkali jak o život. Minimálně jedno vám může hra zaručit, dostane vás do formy mnohem lépe než ostatní hry s rozšířenou realitou.

Zombies, Run! (Free)
Zombies, Run! (Free)
Developer: Six to Start
Price: Free+

3) Clandestine: Anomaly

Trošku více akce do rozšířené reality přidává Clandestine: Anomaly. Hra přeměňuje vaše okolí v bojiště, které musíte různými šílenými zbraněmi bránit, co to jen jde a následně ochránit svět před ničivým virem. Nic originálního, ale implementace do reálného světa je provedena velmi dobře, bonusem je také to, že u Android verze jsou čtyři první úrovně zdarma.

Clandestine: Anomaly
Clandestine: Anomaly
Developer: ZenFri Inc.
Price: To be announced

4) Star Walk

Akce už bylo dost, rozšířená realita má i klidnější věci. Tím pravým ořechovým by mohla být například aplikace Star Walk, která pomocí vaší pozice přesně ukáže hvězdy, planety, satelity a hvězdné konstelace. Aplikace se zapne tím, že telefon namíříte na oblohu, pak s ním můžete volně pohybovat a v reálném čase se vám budou zobrazovat zajímavosti vesmíru .

5) ZooKazam

Na konec tu máme jednoduchou aplikaci ZooKazam, která dokáže přetvořit různá zvířata do 3D podoby a zobrazit je ve vašem obýváku. Aplikace je spíš určena pro děti, kterým se tak můžou lépe ukázat zvířata, než jen aby je viděly na plochém obrázku. V popisu aplikace najdete, že je potřeba nejprve stáhnout a vytisknout speciální papír pro zobrazení, nicméně bude stačit i například kontrastní časopis.

ZooKazam
ZooKazam
Developer: AtlantaAR
Price: Free+

Hrajete nebo používáte jiné hry a aplikace s rozšířenou realitou?

zdroj: thrillist.com

 

Komentáře

CaramEll

22.9.2016 10:27

Konečně si někdo vzpomněl i na chudáka Ingress, který tu byl o tři roky předtím. Nechápu tedy, proč se Pokemon GO považuje za revoluční hru, když je to jenom Ingress s jiným motivem.

XCrow

XCrow 0

22.9.2016 10:33

Presne tak:) Nejen ze by Pikacu Go bez Ingress asi nevznikl, ale ani by pokemonisti nemeli na cem hrat:) Pac, vsechny ty pokestopy a gymy jsou tezce nalezeny, vytvoreny a odfoceny mista hraci Ingress:)

pds

22.9.2016 10:38

@CaramEll no jednoducho preto že Ingress nespôsobil takú hystériu ako Pgo

Zdenek87

zdenek87 0

z aplikace
22.9.2016 12:08

Ingress jsem zkoušel ale nechytlo mě to. Málo portálů kolem. V našem městě jen jeden a další až snad o min 10km daleko (spíše o dost více daleko). Pokémon GO tu má sice taky jen jeden Gym na stejném místě, ale přímo ve městě 3 pokéstopy a jeden kousek za městem (u nějakého kříže).
takže raději hrají Pokémon GO, tak aspoň něco odlovím.

jenda42

22.9.2016 12:39

Ingress jsem nikdy nehral, ale na PoGo jsou obcas zajimavy ty fotky u gymu, ci pokestopu (prijde mi ze to je skoro jedine zajimave). Rikal jsem si jak asi vznikly. Takze jim to nafotili hraci ingressu?

jenda42

22.9.2016 13:02

Ta AR je v PoGo naprosto k nicemu. Pruhled pres fotak umi kde co, ale tady je to jen na to udelat si par “vtipnych” fotek a pak to vypnout. Zobrazi ti jen toho zamereneho pokemona a nic vic. Kdyz uz tak to zapnout i na mapu a videt i gymy a pokestopy a kde v je dalce jaky pokemon. Ale to je daleko za hranicemi schopnosti autoru.
Tohle umi treba doplnek do Locusu, ktery ti ukazuje kde ty kesky jsou, pruhledem fotaku. Zajimavejsi, ale taky k nicemu.
Zkusim tu hvezdnou oblohu.
Jinak ma predstava o AR je, ze namirim fotak na kopce na obzoru a dostanu: “Milesovka Lovos Kletecna – chces dalsi info?”

XCrow

XCrow 0

z aplikace
22.9.2016 14:33

@Jenda42 tak, tak, v ingress byla jedna z casti hry, zakladani portalu na zajimavych a historickych mistech. Probihalo to tak ze si prisel k mistu, vyfotil a odeslal do Niantic, kde ti misto pocase bud schvalili nebo zamitli a tim si mel body. Bohuzel po nekolikanasobnym zahlceni systemu na schvalovani portalu, kdy schvaleni trvalo treba uz pul roku, toto Niantic zastavil a do ted znovu neobnovil. Nacez mista zalozena agenty Ingress pouzil pak v PoGo jako pokestopy a gymy. V ingress samo fungujou stejny mista dal jako portaly, takze ne kazdej kdo se mota kolem s mobilem hraje PoGo:)

Skautik

Lukáš Kymla 0

z aplikace
22.9.2016 17:05

Jo zoatej Ingress. Bohuzel pro většinu lidi moc slozitej . Pokemoni jsou prostě psychicky nenároční.

Krusty

Krusty 9

z aplikace
22.9.2016 17:07

Když jsem hrával ingress tak mě schválení portálu trvalo cca 3 měsíce….. Niantic

Lexon

z aplikace
22.9.2016 22:37

S AR jsem poprvé setkal kdysi dávno u Ikey a tam mi to přišlo užitečnější než PoGo :-). Vybrali jste si část nábytku a hodily na zem Ikea katalog. Na tom místě vám to pak ukazovalo ve 3D ten nábytek, takže jste měli představu jak by to tam asi tak vypadalo.

Lukáš Klouba

10.4.2017 0:35

Tento rok (2017) má vyjít hra Maguss .. od loňska je spuštěn Alpha testing :)

RSS (komentáře k článku)