Menu

APK Downloader – stahujte instalační soubory apk přímo z Google Play (návod)

apk-big
APK Downloader – stahujte instalační soubory apk přímo z Google Play (návod)
Ohodnoťte článek

Možná se i vy sami občas dostanete do situace, kdy váš smartphone nemá přístup na internet, ale přesto byste potřebovali nainstalovat aplikaci z Google Play. Hodil by se vám tedy instalační soubor apk, který však není snadné z Obchodu získat. My si ovšem dnes ukážeme, jak na to – stačí nám k tomu pouze počítač s internetem, který navíc dokáže přenést soubor do našeho mobilního přístroje.

Možná si někteří z  vás vybaví článek, který se zabýval stejným problémem, ale postupem času se stal návod uvnitř nefunkční. Rozhodli jsme tedy vydat drobný „refresh“ tohoto návodu a ukázat, jak skutečně apk soubory z Google Play stahovat.

EDIT: Pokračování tohoto doplňku naleznete v článku Jak snadno a rychle stáhnout APK soubory přímo z Google Play?

Co to jsou apk soubory a jak s nimi naložit?

Od dob virtuálních obchodů s aplikacemi se již pomalu vytratilo ponětí o tom, že vůbec nějaké instalační soubory do mobilních telefonů existují. Nainstalovat aplikaci je totiž dnes možné pouze několika kliknutími a zvládne to skutečně každý. I přesto ale instalační soubory stále existují, pouze s nimi uživatel nepřijde při používání Google Play do styku.

Aplikace jsou v Androidu ukryty do souborů s příponou .apk a jejich instalace je velmi snadná – pokud vlastníte nějaký souborový manažer (například skvělý X-Plore či ES Správce souborů), stačí na tento soubor pouze ťuknout prstem a nainstalovat. Během první instalace vám ještě nejspíše přístroj oznámí, že nejsou povoleny neznámé zdroje. Stačí je v nastavení povolit (přístroj vás navede) a znovu aplikaci nainstalovat.

Screenshot_2013-09-23-20-24-13

APK Downloader

Tento šikovný doplněk pro Google Chrome už se jednou stal terčem našeho článku, ovšem doba pokročila, a tak se na něj pojďme podívat znovu. Návod, jak tohoto pomocníka do prohlížeče nainstalovat, se trochu změnil. Pojďme si tedy ukázat, jak rozjet aktuální verzi rozšíření pro stahování apk souborů.

apk-big

Co budeme potřebovat?

1) Google Chrome

Jak jsme již nastínili v úvodu, APK Downloader je určen jen a pouze pro prohlížeč Chrome ve verzi 23 a novější, takže se bez něj prostě neobejdeme. Nejnovější verzi, se kterou jsme testovali, stáhnete zde.

google-chrome

2) Google účet a ID androidího přístroje

Jelikož tvůrci používají přímý přístup ke Google Play, potřebuje tento nástroj účet od Googlu, který k tomu využije. Navíc potřebujeme také androidí zařízení, které je s tímto účtem spjato. Použít samozřejmě můžete svůj osobní účet, ale pokud si myslíte, že by mohlo dojít k odcizení osobních dat, doporučujeme vytvořit účet nový. Účet by měl ovšem pocházet z androidího přístroje, jehož ID budeme také potřebovat.

Google účet můžete vytvořit například zde.

Druhým krokem je získání ID zařízení. To zjistíme jednoduchým trikem – do telefonu stáhneme aplikaci Device ID, která nám bezprostředně po spuštění prozradí žádané ID. Druhou možností je zadat do číselníku pro zadávání telefonního čísla znaky  *#*#8255#*#*. Spustí se aplikace, kde je možné ID dohledat. Bohužel tento postup na našem redakčním Notu 3 nešel, proto doporučujeme spíše zmíněnou aplikaci.

Android-ID

 

Jak nainstalovat doplněk?

Zde se návod od minulého článku trochu odlišuje. Chrome nám totiž nedovolí standardní cestou APK Downloader stáhnout a nainstalovat. Musíme si poradit jinak – z oficiálních stránek autora si uložme soubor s doplňkem například na plochu. Stahovat můžete odtud (klikněte pravým tlačítkem a zvolte Uložit odkaz jako).

apk-downloader-5

Nyní se v chromu podívejme do správy Rozšíření (tři vodorovné čárky v pravém horním rohu – NástrojeRozšíření). Okno prohlížeče si zmenšeme a přesuňme tak, abychom viděli na ploše náš soubor 1.4.3.crx a okno Chromu zároveň. Třeba takto.

apk-downloader-6

A konečně poslední krok instalace – uchopte myší soubor na ploše a přetáhněte ho do okna prohlížeče. Chrome by vám měl nyní nabídnout potvrzení přidání nového rozšíření. Potvrďme volbou Přidat.

apk-downloader-7

Jak nastavit doplněk?

Pokud se nám podařilo rozšíření správně nainstalovat, mělo by se objevit jako APK Downloader v seznamu rozšíření. V částech tohoto doplňku se také skrývá tlačítko Možnosti, které nám pomůže APK Downloader nakonfigurovat.

apk-downloader-1

Další průvodce po nás žádá údaje, které jsme si již v začátcích návodu připravili. Zadáme tedy platný Google účet, heslo a ID zařízení, se kterým je tento účet spárován. Upozorňujeme, že skutečně musí být vyplněny správné údaje – s vymyšleným ID číslem doplněk nebude fungovat! Potvrdíme tlačítkem Login.

apk-downloader-2

Pod položkou Show advanced settings se skrývá nastavení regionu a operátora. Toto nastavení však není nutné měnit.

apk-downloader-3

Jak používat doplněk?

Jak poznat, že jsme vše nastavili správně? Stačí v prohlížeči najet na Google Play, najít některou z free aplikací a podívat se do pravé části adresního řádku. Měla by tam přibýt ikonka APK Downloaderu.

apk-downloader-4

A to je vše dámy a pánové – nyní již stačí na tuto ikonku kliknout a příslušný apk soubor by se měl začít stahovat.

apk-downloader-8

Omezení a úskalí

Tento nástroj je možné použít pouze ke stahování aplikací, které jsou dostupné zdarma. Nelze jej tedy využít k nelegální činnosti. V nejdůležitější části návodu jsme nuceni zadat své přihlašovací údaje ke Google účtu, který máme přidaný v telefonu. Ačkoliv si nemyslíme, že by autoři aplikace chtěli zneužít vaše data, důrazně doporučujeme vytvořit speciální Google účet, který bude sloužit jen pro tento účel. Nepoužívejte tedy pro jistotu svůj osobní Google účet.

Upozorňujeme, že jsou používáním tohoto doplňku porušeny smluvní podmínky Google Play. Doplněk proto využíváte na vlastní riziko.

Závěr

Je zcela jasné, že tento doplněk použije každý z nás zcela výjimečně, neboť mobilní přístroj s Androidem bez připojení k internetu je poloviční, ale pokud taková situace nastane a nutně potřebujeme nainstalovat některou aplikaci, je nenahraditelný. Použití a instalace je navíc velice jednoduchá, jen je potřeba smířit se s prohlížečem Google Chrome, pro který je APK Downloader určen. Vzhledem k jeho oblibě mezi uživateli to ale nejspíše takový problém nebude.

Internetové stránky autora aplikace zde.

Komentáře

František

František

24.9.2013 6:52

Pokud vím dobře, tak taková aplikace je zbytečná. Stačí na netu si najít potřebnou hru, aplikaci stáhnout do mobilu nebo na kartu a dát stažený apk soubor instalovat. Jak snadné a ještě člověk ušetří pěkné peníze.

Jan Dolejš

Jan Dolejš externista

24.9.2013 6:59

František
Díky za komentář. Bohužel na internetu najdete jen zlomek apk a ještě ani nemáte jistotu, kdo s daným souborem co prováděl.

Peter

Peter

24.9.2013 7:24

presne, takto ziskam overene apk a viem ze tam nikto nic nepridal.

MIlan

MIlan

24.9.2013 7:30

Existuje celá řada obchodú a zdrojů např. 1Mobile, kde si to stáhnete jen tak. Pak je možné jednoduše stáhnout aplikaci na jedno zařízení (když ho mám s ID), zazálohovat a rozbalit ze zálohy na druhém zařízení.
http://www.androiddrawer.com/
http://www.1mobile.com/app/market/?cid=9

MIlan

MIlan

24.9.2013 7:33

Nežere to odkazy, takže se v příspěvku neobjevily, ale najdete přes Google. Poskytovat někam Android ID považuji za bezpečnostní riziko… 1Mobile.com, androiddrawer.com,…

Peter

Peter

24.9.2013 7:38

tak som to skusil a nic. skusal som apky ktore su nekompatibilne so zariadenim a vyhodilo error. To beriem aj ked prave na to som to chcel. Pri ostatnych kompatibilnych apkach to nerobi nic

Libor Foltýnek

Libor Foltýnek

24.9.2013 8:49

Mně by se to hodilo právě na instalaci zaplacené aplikace na zálohy (MyBackup), která se na potvoru při obnovení telefonu z Google instaluje vždy mezi posledními :)

CiMSTER

CiMSTER

24.9.2013 9:20

Dá sa to všetko aj spp cez telefón, stačí si stiahnuť na markete aplikáciu AppMonster ktorá vám bude slúžiť po nainštalovaní hocijakej app ako záloha instalačiek. Takto máte prístup hocikedy k vašim aplikáciám a nainštalujete si ich aj bez internetového pripojenia..

Alesn

Alesn

24.9.2013 10:48

Zvlada to i Es file explo….

gafgasdg

gafgasdg

24.9.2013 10:51

Libor Foltýnek: Přesně, to je jediná věc kvůli čemu bych tohle instaloval… můj mobil má 120MB interní paměti po formátu, a Google play stahuje apk do interní paměti, kvůli tomu si tam toho moc nenainstaluju. Když ale instaluju programy pomocí apk souborů na kartě, tak se mi toho tam vejde o hodně víc a můžu v pohodě instalovat i když už mám jen málo místa v interní paměti…

piks

piks

24.9.2013 14:16

Redaktor: Styďte se!!…. Uživatel by neměl mít přístup k apk souboru které jsou na Google play! a vy jim tady radíte jak je získat a pak jak už je v lidské povaze známo to šířit na jiný stránkách a úložištích… myslím že ten Google play je dost uživatelský přívětivý a snadný tak jaké stahování toho souboru ??….Mě jako z pohledu programátora tohle dokáže rozčílit. A pak se divíte a nadáváte když máte všude mikroplatby a samé reklamy !!! můžete si za to sami

Jan Dolejš

Jan Dolejš externista

24.9.2013 14:30

piks
Pomocí tohoto prvku lze stahovat POUZE aplikace zdarma, takže žádné krádeže aplikací nehrozí. A pokud by někdo chtěl získat apk soubor, tak jsou i jednodušší metody, pokud máte internet v telefonu. Tento návod slouží jen a pouze pro ty, kteří potřebují do telefonu vpravit aplikaci a nemají na telefonu přístup k internetu. Vaše uvažování je tedy naprosto zcestné (lidově úplně mimo :)).

Miroslav Šiler

Miroslav Šiler

24.9.2013 14:34

ono je to dobre i v pripade ze aplikace udajne nepodporuje vase zarizeni. Ona totiz vetsinou funguje, ale jinak nez instalaci z . apk ji do zarizeni nedostanete…

piks

piks

24.9.2013 15:21

Redaktor:
Mimo jste tady vy jelikož nedokážete pochopit že i aplikace ZDARMA jsou důležité aby zůstaly tam jde je autor vložil! Ano jsou možnosti jak soubor vytáhnout ale pořád je to věc která není pro uživatele !! a nemyslím si že tento web má návody tohoto typu zapotřebí nebo vám už docházejí nápady? možná výměna redaktorů by nebyla špatná.
a mít smartphone bez možnosti přístupu na internetu to snad už v dnešní době není možné.

Adam

Adam

24.9.2013 16:38

piks: Bez urážky ale naozaj ste dosť mimo. Môže to byť užitočné keď si potrebujem urobiť zálohu aplikácií len si náhádžem do tabletu apk súbory a hocikedy ich nainštalujem, prípadne si uložím apk ktoré používam miimálne a tak ich nemusím mať stále nainštalované v mobile. Využitie môže byť aj keď mám momentálne pri sebe len klasický net cez kábel vtedy je to tiež 1 z možností.
Ja osobne som za takéto Imho užitočné návody rád a toto som už aj pár krát použil.
Btw viem že Windows je niečo úplne iné ale tam tiež predsa často sťahujeme inštalacné súbory tak ako tu apk súbory.

piks

piks

24.9.2013 17:12

Adam :
Hele jako já i celkem chápu že to nepochopíte vy se na to dívate jenom z jedné strany a to je špatně tak nevím kde je tady mimo. Pochopím lidi kteří to použijí tak jak jste to popsal vy ale jak už jsem výš napsal lidi to pak dávají na různé stránky a úložiště a to není dobré. neporovnávejte programy na windows s aplikacemi na Google play. Kdyby to bylo jedno nemyslíte že by google uvolňoval apk instalačky sám ? Takové to „návody“ akorát shazují úroveň této stranky ;) ….Ja vím že je pro některé těžké uvažovat ale zkuste to … :)

Vlastimil

Vlastimil

24.9.2013 19:06

piks: kdyby mi google nezakazoval instalovat programy a misto toho mi vyhodil akorat upozorneni ze app neni urcena primo pro me tak dejme tomu. takhle jsem rad ze lidi ty app hazi i na jina uloziste. za dalsi: v tom pripade vam musi vadit i zalohovaci app protoze diky nim taky ziskam apk nainstalovanych app. a jak uz to podemnou psali: neni to sice muj pripad ale u telefonu ktere maji interni pamet 200MB je apk o velikosti 10MB docela problem. at android umozni nainstalovat app s naslednym smazanim apk a je to zase o necem jinem. samozrejme tim myslim smazanim na dotaz. app byla nainstalovana chcete apk ponechat nebo smazat? navic stale pisete ze apk by meli zustat na G play. muzete konecne sdelit duvod proc kdyz sireni tech apk po ulozistich zajisti ze se app dostane na vice zarizeni cimz vice lidi uvidi reklamu v app a tim vam jako programatoru zajisti vetsi zisky a vy misto aby jste byl rad tak nadavate. nechapu :D

Vlastimil

Vlastimil

24.9.2013 19:10

jeste bych dodal ze stale se bavime o free aplikacich. placene by samozrejme meli zustat na G play. Cena 20,- za aplikaci neni zase tolik ze by si ji nemohl dovolit kazdy.

The_ERROR

The_ERROR

24.9.2013 20:46

Nevím proč někdo musí krást aplikace v průměrné ceně 50Kč. Tím spíš že dostanete bezplatnou aktualizaci, což u jiných programů například neplatí.

lamper

lamper

25.9.2013 14:34

ako píše Peter tu | 24.9.2013 @ 07:38 | 77.247.224.xxx – nerobí to nič. pri nekompatibilných hlási chybu a pri kompatibilných nerobí nič

omg proc

omg proc

25.9.2013 19:27

piks: Nechcete dát APK z ruky? Neuploadujte na Play. Problem solved. Btw můžete rozvést důvody pro toto chování? Ať mam aspoň šanci tento bizarní myšlenkový pochod pochopit. Díky!
Error: Třeba jim vadí, právě to, že nemaj APK kdykoliv k dispozici. Warez (ale třeba i HumbleBundle) tohle řeší.

piks

piks

25.9.2013 21:22

Dobře pokusím se to vysvětlit aby jste to pochopili i vy :)

Jak tady píšete že nechápete proč by to někdo měl krást když to stojí zanedbatelných třeba 20 kč tak to nechápu ani já ale lidé jsou natolik (s prominutím) ho*ada že (kradou) dokonce i hry/aplikace zdarma což už mi mozek prostě nebere proč, ale je to tak.

Pro autora je důležité aby i aplikace/hra ZDARMA zůstala na GP protože se u ní počítají stažení a čím větší stažení tím se dostává aplikace/hra na vyšší příčky lidé si je častěji všimnou a u té dané aplikace/hry jsou i další věci co autor udělal takže je pro něj mnohem víc důležité aby zůstala na GP než aby se šířila kdo ví kde a taková jak někdo nazval „reklama“ je neefektivní.

Pokud to na vaše zařízení není možné stáhnout tak asi to není optimalizované na vaše zařízení. někdy si těch optimalizací nevšimnete vy ale váš smartphone ano tak bacha co instalujete potom akorát brečíte že se vám telefon seká zamrzává atd ale to už je vaše chyba :)).

A s tím ukládaním apk souboru do telefonu tak to si asi pletete se samotnou aplikací, apk je instalační soubor. Apliace/hra se nainstaluje na telefon ale to mi chcete říct že to neumíte přenést na kartu ?? pokud ne tak to tu chybu začněte hledat u sebe.

Jak už jsem řekl apk má zůstat tam kde ji autor dal a tím to hasne, kdyby to chtěl tak přece si ji může dát sám na jiné úložiště. Google to tak neudělal pro nic za nic kdyby to bylo jedno tak by se to jenom stáhlo a vy si stou instalačkou už dělejte co chcete myslím že je to logické nevím co na tom tolik nechápete.

A tím bych to už uzavřel pro mě je to ztráta času vám něco vysvětlovat myslel jsem že tady chodí lidé kteří tomu alespoň trochu rozumí a logicky uvažují ale jak vidím tak jsem se spletl…

Pluto

Pluto

25.9.2013 22:52

Pro zacatek: jak se da ukrast neco, co je zdarma?

Pluto

Pluto

26.9.2013 3:23

Dobre piks, pokusim se to vysvetlit, abys to pochopil i ty ;-)

Pokud je neco zdarma, nelze to ukrast.

Musis vzit v potaz, ze portfolio stazenych apkcek (mimo GP) je vcelku pestre. Tezko tedy tvrdit, ze nekoho znevyhodnuje, protoze procentualni ubytek stazeni bude mezi aplikacemi velice podobny. Na zebricek to nebude mit velky vliv take proto, ze se bude stazeni aplikaci mimo GP pohybovat do jednotek procent.

Nesouhlasim, ze stazeni mimo GP je neefektivni reklama. Pokud si nekdo stahne apk, musi mit aplikaci clovek v povedomi, nekde si o ni precist, co dela a o cem je. To je nejlepe psane na GP, kam se IMHO vetsina podiva (vidi tedy i dalsi autorovy vytvory), ale jako bonus se o ni dozvi z vice zdroju, tedy pravdepodobneji.

Tezko nutit vyvojare optimalizovat aplikaci pro uplne vsechny zarizeni, je jich proste moc. Jestli je k nim ale jedina cesta pres apk, tak at je aspon ta (i pres drobne potize).

Nektere aplikace na sd kartu prenest nejdou (bez rootu) a pokud ano, jejich cast stale zabira pamet RAM. Ti, co maji RAMku malou a aplikaci nepouzivaji denne, si ji (z apk) na/odinstaluji, usetri FUP i RAM.

Nepoznam, jestli na uloziste apk pridal autor, ci nekdo jiny…
Duvod, proc to Google udelal tak, jak to udelal je spis v tom, ze je obecne ‚user friendly‘ neukladat instalacni soubor, vetsina ho nevyuzije a nezkuseni by meli znenadani uloziste okamzite plne.

Myslim, ze je to logicke, srozumitelne a nevim, proc nechapete, ze vyvojarum to prinasi spise neco navic.

Jestli jste ale na svuj produkt natolik hrdy a spatne snasite, ze nad jeho sirenim nebudete mit 100% kontrolu a nebudete znat presny pocet jeho uzivatelu, je otazka, proc se vlastne zabyvate o otevreny OS a nevyvijite radeji pro zelinare…

lamper

lamper

26.9.2013 13:12

Pri pokuse nainštalovať apk napísal play „Download was unsuccessful, please try again“. Robil som to aj na čistú inštaláciu androidu 2.3.5 HTC wildfire s. Musel som hľadať na nete a tú som aj nainštaloval. Tak pokiaľ by návod fungoval bolo by to OK. Bohužial ako som písal vyššie – pri nekompatibilných hlási chybu a pri kompatibilných nerobí nič

Loco

Loco

27.9.2013 8:11

Pro me jako Andoidiho novacka super navod. Byl jsem na iOS zvykly na aplikaci Flixster Movies, ktera je jen v US play store. Aplikace je zdarma a navod zafungoval na 100%.

omg proc

omg proc

27.9.2013 20:22

piks: OK, to s tím žebříčkem je asi tak jediné, co mi přijde trochu rozumné. Měl bych 2 poznámky: 1) G Play moc nepoužívám. Zajímalo by mě, jak moc se lidé dívají na „to ostatní“, co ten který autor zplodil.
2) Existují velmi úspěšné projekty (např. Humble Bundle), kde toto zveřejňování autorům zřejmě nevadí.

Jinak starosti se zasekáváním nechte prosím na uživateli (klidně s upozorněním).

Já prostě nesnáším tyhle umělá omezení, když vím, že to APK mým zařízením stejně projde. Snaha schovat ho (a ještě se odvolávat na optimalizace nebo uživatelovo blaho) mi přijde taková nedospělá. Nebo možná Applovská.

P.S. Kdyby strýček Google radši zprovoznil kvalitní vyhledávání ve svém storu, udělal by pro autory a koneckonců i uživatele daleko víc než hraním schovky s APK. Ačkoliv si sám nemyslím, že by ta schovka byla z důvodů, které prezentujete. I když … jestli je to v podmínkách. Hlavně, že neni evil, ne?

DeNy855

DeNy855

14.10.2013 14:20

Ahoj udelal jsem vse podle navodu a kdyz si otevru stranku na google play tak se mi zobrazi ikonka kliknu na ni a nic se nedeje akorat kdyz dam aktualizovat stranku tak se mi oznaci jako INSTALOVANO nevite co s tim ?

LukeFF

LukeFF

25.12.2013 11:13

Postupoval jsem dle návodu výše uvedeném a ve výsledku se mě na marketu při POKUSU něco zdarma stáhnout objeví hláška, že tato aplikace nejde stáhnou. CO TO ZNAMENÁ???????????????? Poradí někdo??????????????????????

APK DOWNLOADER:

ERROR:Cannot download this app!!
403 FORBIDDEN

Milan

Milan

10.1.2014 21:38

Vazeni rozcilujici se autori, dovoluji si byt zastancem stazeni instalacky .apk do sveho PC. Tuto vec oduvodnuji takto: pokud mam osvedcenou a vyzkousenou aplikaci, tak po spadnuti systemu si musim naflashovat a udelat telefon znova (moje situace cca pred 14 dny) pak si zacnu stahovat opet sve apk a svete div se, co slo pred pul rokem perfektne, to dnes po stazeni a aktualizaci nefunguje, chybi tu totiz zaruka po „vylepseni autorem“ lepe receno zkurveni autorem, ze bude i nadale funkcni… Proto je zcela bezpodminecne nutne vse zalohovat at se to nekterym dementum libi ci nikoliv. Autori maji obdivuhodnou vlastnost, dobrou apku zkurvit a udelat nefunkcni… Proc asi ??

Anna Slezakova

Anna Slezakova

9.3.2014 7:36

Dobrý den, chtela bych se zeptat, proc mi nejde stáhnout do mobilu aplikace fitbit. Děkuji

Adam Lamberg

Adam Lamberg

19.5.2014 13:03

Zde je link na stránku, kde můžete stahovat *.apk instalačky z Google Play rovnou do mobilu nebo na SD kartu:
http://apps.evozi.com/apk-downloader/
:-D

Pepa Bepix

Pepa Bepix

2.7.2014 13:36

Adam Lamberg:Funguje moc díky ;)

pesa44

pesa44

17.8.2014 11:35

nechcete pridat nejaky novy navod, protoze tohle uz nefunguje..

zklamaný123

zklamaný123

27.10.2014 17:42

Po asi 5-ti stažených aplikacích tímto způsobem už nelze dále stahovat. Dělal sem to klikem na apk downloader v pravem hornim rohu když byla aplikace kompabilitní. Ale teď už to nefunguje, navíc se po restartu pc zablokuje doplňek apk downloader. To ale není zas až takový problém, odstraníte a zase přetáhnete do položek doplňků ze stažených souborů.

Poraďte jak to opravit aby to zase funguvalo.
Nebo napište refresh na tento způsob zisku aplikací z google play.
Předem děkuji.

Dýbržt

Dýbržt

22.11.2014 14:17

Přišel mi z Číny inteligentní náramek.
V návodu píšou, že si mám stáhnout aplikaci BTLinker:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xinruizhi.btlinker&hl=en

Jenže GP mi tvrdí, že nemám kompatibilnější zařízení!
Co to je za nesmysl, mám G2, čili mám jak BT 4.0, tak KitKat.

Je schopen mi to APK někdo stáhnout (třeba PIKS) a někam mi to uložit? Díky!

Niki Bretschneider

Niki Bretschneider

27.1.2015 11:12

Víte proč programátorům vadí možnost stáhnout apk? Když si totiž apk stáhnete, nemají možnost vám ho v budoucnu zpoplatnit. Takže. Oni udělají free aplikaci, jakmile vstoupí ve známost udělají update, kterým jí zchromí a nabídnou placenou plnou verzi. Pokud máte apk, máte šanci na wayback po zchromovacím updatu. Pokud ne, tak nazdar, no… To je to kolem čeho tu ten nešťastník chodil jak kolem horký kaše.

Obchodníkům se děsně líbí situace, kdy to, co včera fungovalo, dnes fungovat nemusí. Mají tím zákazníka v hrsti, což se ale zas zákazníkovi nelíbí. Je to úhlem pohledu :-). Ono je vždy lepší software pronajmout než prodat :-).

On je rozdíl mezi aplikací zdarma a opensource. Asi chápete proč preferuju to druhé :-). A tam zas nebývá problém stáhnout apk a zdrojáky ze stránek autora. No a občas takové věci najdete i na google play :-).

kaca

kaca

2.5.2015 13:25

nevite kde se stahuje pou bez obchodu play???

misojogi

misojogi

1.8.2015 15:07

piks 24.9.2013 14:16 Redaktor: Styďte se!!….

Hanbit sa moze akurat Ty
vzdy som si myslel z Linux a teda aj Android je o slobode ale oto co robi googleplay j horsie nielen ako windows ale dokonca desatkrat horsie ako Apple a to uz je co povedat
neznasam softwarovu totalitu a takouto google market je
doslova ma buzeruje co musim a co nesmiem vratane verzii aplikacii
napr starsia verzia googlemarket vedela filtrovat aplikacie zdarma a aplikacie platene, nova to uz nevie ale povinne sa mi nainstaluje proti mojej voli akonahle sa pripojim cez net
takze musim odinstalovat a nainstalovat znova – privadza ma to do zurivosti

riso

riso

24.9.2015 14:27

ako mam zapnut internu pamet na galaxy s6

katchen

katchen

21.10.2015 20:01

Jak mám stáhnout aplikaci na Device ID, když ke stáhnutí už potřebuju mít funkční apk downloader?

pavelec47

pavelec47

31.7.2017 14:51

Mno,
1)najděte aplikaci v Google Play Store, třeba https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kreatur.gomoku
2) přepište dvě o „oo“ na „DL“ (jako DownLoad) v adrese – takže dostanete: https://play.gDLgle.com/store/apps/details?id=com.kreatur.gomoku
3) Dáte ENTER a stahujete

Zatím nejjednodušší co znám.

RSS (komentáře k článku)