Menu

Návod, jak stáhnout APK soubory přímo z Google Play

apk-downloader-extension

Vznik mobilních trhů s aplikacemi (Google Play, Apple App Store atp.) se stal revolucí mezi šířením programů pro mobilní zařízení. Stažení oblíbené hry nebo programu je tak dnes otázkou několika sekund. Vše je rychlé, přehledné a pohodlné přímo z prostředí telefonu či tabletu. Má to však jeden háček – bez internetu v mobilním zařízení si žádnou aplikaci nestáhneme a nenainstalujeme. Jak tedy postupovat, máme-li k dispozici jen počítač, který je k síti internet připojen kabelem a není tak možné na telefonu využít Wi-Fi připojení?

Na internetu je k nalezení spousta instalačních souborů apk, to jsou však povětšinou ukradené a upravené instalační soubory placených aplikací nebo instalační soubory testovacích verzí, které ještě nejsou na Google Play. Tyto instalační soubory však mohou obsahovat malware a škodlivé kódy, které by mohly uškodit Vašemu přístroji a pěněžence. Dostat se tedy k originálním souborům z Google Play není snadné, my si však ukážeme, jak na to.

EDIT: Návod na novější verzi naleznete v článku APK Downloader – stahujte instalační soubory apk přímo z Google Play (návod) či Jak snadno a rychle stáhnout APK soubory přímo z Google Play?

APK Downloader

O doplňku APK Downloader pro internetový prohlížeč Google Chrome jsme Vás informovali minulý měsíc a chvíli se zdálo, že tento doplněk přestal být funkční. Opak je  však pravdou a my se tedy podíváme, jak stahování instalačních souborů zprovoznit.

Google Chrome

Doplněk je určen pro webový prohlížeč Google Chrome verze 17 a novější. Zdarma jej můžete stáhnout například odtud.

Instalace a nastavení

Rozšíření pro mobilní prohlížeč se nachází zde. Otevřete-li tento odkaz přímo v prohlížeči Chrome, ve spodním levém rohu vyjede požadavek na potvzení instalace doplňku.

Bezprostředně po instalaci je možné doplněk nastavit. Bez zadání gmail účtu, hesla a ID zařízení přístroje není možné Google Play přelstít a stahovat instalační soubory.

První dva údaje pro vyplnění není potřeba více přibližovat, ID však nejspíše většina uživatelů v hlavě nenosí.

Jsou dva způsoby, jak se k tomuto údaji dostat.

  • Na Google Play se nachází jednoduchá aplikace Device ID, která nám tento údaj ihned prozradí.
  • Ti, kdo nechtějí do telefonu nic instalovat, mohou vytočit číslo *#*#8255#*#* a v GTalk Service Monitoru najít údaj Device ID. Do doplňku ovšem zadávejte jen 16místnou část po “android-“.

Po úspěšném přihlášení stačí vyplnit zemi a operátora. Nastavení uložíme pomocí volby Save Settings.

Poslední krok nastavení spočívá ve vypnutí upozornění SSL. V samotném programu tuto funkci nenalezneme a musíme hlášení SSL vypnout přidáním parametru ke spouštěči Google Chrome. Jednoduše tedy klikněme pravým tlačítkem na zástupce pro spuštění prohlížeče, Vlastnosti a v kolonce cíl dopišme na konec “–ignore-certificate-errors“. Před slovem ignore jsou dvě pomlčky (náš redakční systém to nešťastně spojí do jedné, proto to prosím nekopírujte a dopište ručně). Mezi tímto řetězcem a cestou musí být mezera (viz obrázek).

Máte-li v této chvíli Chrome spuštěný, je potřeba ho ukončit a spustit jej z upraveného zástupce.

Použití doplňku a stahování APK souborů

Ke stažení aplikací z Google Play není potřeba se ani přihlašovat ke svému účtu, vše je už nastaveno a zařízeno v doplňku APK Downloader. Jednoduše na “Marketu” nalezněme volně dostupnou aplikaci a v pravé části adresního řádku se objeví ikonka APK Downloaderu.

Po kliknutí jsme přesměrováni na stránky autora aplikace a instalační soubor apk by se měl začít stahovat.

Omezení a úskalí

Tento nástroj nemá sloužit k nelegální činnosti, a tak jdou stahovat jen aplikace, které jsou na Google Play zdarma. Jste-li stejně nedůvěřiví jako já, jistě Vás zarazí fakt, že musíte zadávat své osobní údaje a sami přesně nevíte, co se s nimi může stát. V tomto případě doporučuji vytvořit v telefonu účet, který bude sloužit pouze k těmto účelům. Používáte-li Google Chrome jako primární prohlížeč, bylo by dobré ponechat SSL hlášení ve výchozím stavu povoleno, proto se nabízí vytvořit dva zástupce – jeden se spouštěcím parametrem pro vypnutí hlášení a druhý “čistý”.

Podotýkám, že jsou používáním tohoto doplňku porušeny smluvní podmínky Google Play. Doplněk proto využíváte na vlastní riziko.

Závěr

Na podobný způsob stahování aplikací jsme čekali delší dobu. Nyní se nabízí řešení, které je poměrně jednoduché a pro uživatele prohlížeče Google Chrome přímo vítané. Doplněk je k dispozici zdarma a jeho použití je velice snadné. Musíme jen doufat, že se společnost Google neuchýlí k nějakému bezpečnostímu opatření.

Internetové stránky autora aplikace zde.

 

Komentáře

Marek Chmiel

Marek Chmiel

14.3.2013 12:29

ahoj ja mam win xp a vubec mi to nejede.jak najedu do moznosti doplnku tak se mi tam nezobrazi to prihlaseni.

Vojta

Vojta

10.4.2013 22:20

Mě by se to dost hodilo. Mám virtualizovaný android na PC a chtěl bych si do něj stáhnout aplikace. Bohužel vámi popisovaný doplněk nelze do Chrome stáhnout.

Sarius

sarius 0

9.6.2013 11:47

Ahoj,
ja by som si chrome do mobilu nedával. Používam Boat browser k maximálnej spokojnosti.
Ak som všetky komentáre prešiel, tak nikto nespomínal žiadne ďalšie alternatívy k článku. Kto má malý tarif v mobile môže použiť na sťahovanie free apps z google play program “apkleecher” do počítača a kto chce stiahnuť apk-u priamo do mobilu bez inštalácie, tak môže použiť “Blackmart”. V ňom je možnosť výberu či stiahnuť alebo inštalovať a sú tam dokonca apky, ktoré už na google play niesú.
Zdar

Pavel Lehký

Pavel Lehký

22.7.2013 21:44

Poradí mi někdo, jak stahovat velké soubory, třeba mapy? Nemám pevný internet, pro připojení používám “Internet v mobilu” od mobil.cz, kde je sice FUP zdarma 200MB na měsíc, ale to na stažemí map nestačí a při vyčerpání FUP se přenos zastaví, i když mobil.cz tvrdí, že se jen omezí rychlost.
Zkoušel jsem Wi-Fi v některých organizacích, ale tam je to zase zařízené tak, že první přibližně 2MB se stáhnou rychle, ale pak se VŽDYCKY přenos náhle neskutečně zpomalí a po pár desítkách MB se zastaví úplně, takže ani tam nemám šanci mapy stáhnout. Zkoušel jsem to na 4 místech a všude je to stejné-asi nemají zájem, aby si lidi u nich stahovali větší soubory, ale aby se tak akorát podívali na zprávy a maily.
Zbývá mi ještě poslední možnost – stáhnout si soubory v městské knihovně. Ale tam mi nedovolí použít vlastní notebook a na jejich počítačích nemůžu spustit žádný *.exe soubor, který administrátor nepovolil. Může mi někdo poradit, jak z toho ven? Když si na Google Play koupím třeba Sygic, tak se mi stáhne *.apk, ale nemám šanci stáhnout k němu mapy. Nechápu, proč není možné kupovat mapy stejně jako u SmartMaps, kteří jsou schopni je poslat za pár korun na DVD.

Dan

Dan

30.9.2013 16:07

zdravím, asi to sem nepatří ale úplně mne vytáčí jedna věc a to ta, že mi google play v telefonu nepovolí instalaci aplikací jinak než přes wifi. Píše to, že je aplikace moc velká a to se jedná třeba o 10mb app. Mám FUP 4GB které skoro nepročerpám a nechci stahovat jen doma na wifi ale když něco potřebuji na cestách. Dá se to nějak obejít? Díky

jinak mám GS2 a miui rom

kluk

kluk

4.1.2015 9:25

a nebo rovnou ze stranek http://apps.evozi.com/apk-downloader/ , kde muzete zadat do pole odkaz souboru z Google Play a nemusitre se registrovat ani prihlasovat .) a to ma potom smysl .)

Jan

Jan

18.2.2015 13:34

děkuju

pavelec47

21.8.2017 8:09

1) Najdi appku, třeba: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp
2) Místo “oo” dej “DL”
3) Takže vypadá takhle: https://play.gDLgle.com/store/apps/details?id=com.whatsapp

A dej Enter.

RSS (komentáře k článku)