TOPlist

Které telefony dostanou Android 8 Oreo? (aktualizováno 16. 10.)

android 8 oreo aktualizace telefony

Android 8 Oreo aktualizace jsou v plném proudu. Rok se s rokem sešel, což mimo jiné znamená kolotoč aktualizací na novou verzi systému. Android 8 Oreo již oficiálně vyšel. Hodně lidí zajímá, jestli jejich telefon dostane nový systém Android Oreo. Rozhodli jsme se vytvořit jeden seznam, který budeme pravidelně aktualizovat.

Seznam telefonů s aktualizací na Android 8 Oreo

 

O samotných novinkách, které se v nové verzi objeví, si můžete přečíst v samostatném článku, kde jsme shrnuli největší novinky. V tu dobu jsme ještě nevěděli, na které telefony se nová verze dostane. Výrobci již ale postupně začínají odhalovat své plány pro aktualizace. V seznamu neuvádíme telefony, které již přijdou s novou verzí Androidu rovnou.

Věnovat se budeme těm hlavním značkám na našem trhu. Aktualizace článku bude probíhat pravidelně, zhruba jednou za 30 dní.

Asus

Asus nepatří ke společnostem s nejlepšími aktualizacemi, občas vypouští telefony se starší verzí Androidu. Při oznámení nové řady ZenFone 4 ale přišlo překvapení. Společnost rovnou oznámila, které telefony dostanou novou verzi Android 8 Oreo.

 • Vydaná aktualizace: Asus ZenFone 4, Asus ZenFone 4 Pro, Asus ZenFone 3, Asus Zenfone 3 Deluxe, Asus ZenFone 3 Zoom, Asus ZenFone 3 Max, Asus ZenFone 4 Selfie, Asus ZenFone 4 Max
 • Potvrzená aktualizace na Android 8 Oreo: Asus ZenFone 4 Selfie Pro
 • Pravděpodobně se dostane i na: Asus ZenFone AR

BlackBerry

Kanadská společnost prošla v posledních měsících hodně změnami. Už netvoří telefony, o ty se nyní stará společnost TCL, která už potvrdila, že nejnovější model KEYOne dostane nový Android, stejně tak i BlackBerry Motion. Co se týče modelů DTEK50 a DTEK60, tak zatím nejsou k dispozici žádné informace.

 • Vydaná aktualizace: BlackBerry KEYOne, BlackBerry Motion

Google

U Google není co řešit, novou verzi dostanou všechny modely včetně Pixel a Nexus telefonů z posledních dvou let. Verzi 8.1 už můžete stahovat.

 • Vydaná aktualizace: Google Pixel, Google Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel C, Nexus Player

HTC

Tato společnost dodává aktualizace poměrně rychle, už se také potvrdila aktualizace na tři telefony, a to HTC U11, HTC U Ultra a HTC 10. Jako první se nakonec dočkal HTC U11.

 • Vydaná aktualizace: HTC U11, HTC U11 Life, HTC 10, HTC U Ultra
 • Pravděpodobná aktualizace: HTC U Play, HTC Desire 10 Pro, HTC Desire 10 Lifestyle, HTC 10 Evo, HTC One M9

Honor

U Honoru to bude velmi podobné jako u Huaweie, možná s menším zpožděním. Prozatím se potvrdila aktualizace na Honor 9, Honor 8 Pro a Honor 6X. Jako první se dočkal Honor 9 a Honor 8 Pro.

 • Vydaná aktualizace: Honor 9, Honor V9, Honor 8 Pro, Honor 7X, Honor 8
 • Potvrzená aktualizace: Honor 8 Lite, Honor 6X
 • Pravděpodobná aktualizace: Honor 7 Lite

Huawei

U Huaweie to bude zajímavé, jelikož tato společnost vydala v posledním roce velké množství telefonů ve střední třídě, mnohokrát se mění v názvu pouze rok. Bude asi hodně záležet na popularitě jednotlivých modelů. Potvrzeno prozatím bylo několik modelů a vydání se dočkaly hlavně TOP modely.

 • Vydaná aktualizace: Huawei Mate 9, Huawei Mate 9 Pro, Huawei Mate 9 Porsche Edition, Huawei P10 Plus, Huawei P10, Huawei Mate 10 Lite, Huawei P10 Lite, Huawei P9 Lite 2017
 • Potvrzená aktualizace: Huawei Mate 8, Huawei P9, Huawei P9 Plus, Huawei Nova Youth Edition, Huawei Nova 2, Huawei Nova 2 Plus

Lenovo

Lenovo je trochu záhadou, nedávno oznámili, že se zbavují své nadstavby, aby mohli mít čistý Android s rychlejšími aktualizacemi. Jestli se to ale bude týkat i starších modelů, není vůbec jisté. Lenovo nakonec potvrdilo, že Android Oreo dostanou modely řady K8, ale až v půlce roku 2018. V zahraničí už vyšlo Oreo na model ZUK Z2 Pro.

 • Vydaná aktualizace: Lenovo ZUK Z2 Pro, Lenovo K8 Plus, Lenovo K8 Note
 • Potvrzená aktualizace: Lenovo K8

LG

LG své vlajkové modely aktualizazuje poměrně rychle. Android 8 přijde určitě na LG G6, stejně tak na nedávno představený LG V30. Zajímavé bude sledovat to, jestli se dočká i nepovedený LG G5, který se neprodával vůbec dobře. Potvrzení prozatím proběhlo pouze na dva modely.

 • Vydaná aktualizace: LG V30, LG G6, LG V20, LG G5, LG Q6
 • Pravděpodobná aktualizace: LG Q8

Motorola

U telefonů Moto to bude také zajímavé, vlastní je Lenovo, které moc neaktualizuje. Naštěstí to neplatí pro Motorolu, i v minulém roce přinesli aktualizace na zásadní modely. Zde by se nic nemělo měnit, pomáhá i fakt, že telefony mají téměř čistý Android.

 • Vydaná aktualizace: Moto X4 A1, Moto X4, Moto Z2 Force, Moto Z, Moto Z2 Play, Moto Z Play, Moto G5S Plus, Moto G5S, Moto G5, Moto G5 Plus, Moto Z Droid, Moto Z Force Droid
 • Potvrzená aktualizace: Moto Z Play Droid, Moto G4 Plus

Nokia

HMD Global to myslí s aktualizací vážně. Před několika dny potvrdila, že aktualizaci na Android Oreo dostanou všechny vydané telefony, a to včetně nejlevnějšího modelu. Na většinu modelů již byla vydána.

 • Vydaná aktualizace: Nokia 8, Nokia 6 (2018), Nokia 7, Nokia 6, Nokia 5, Nokia 3
 • Potvrzená aktualizace: Nokia 2

OnePlus

Zde se snad nebude opakovat situace jako u OnePlus 2. Potvrzena byla aktualizace pro OnePlus 3, OnePlus 3T a samozřejmě i OnePlus 5. Na další telefony této značky se již nedostane nová verze androidu oficiální cestou. Jako první se dočkaly aktualizace telefony OnePlus 3 a 3T.

 • Vydaná aktualizace: OnePlus 3, OnePlus 3T, OnePlus 5, OnePlus 5T

Samsung

Korejská společnost Samsung má reputaci, že obzvlášť u střední třídy přichází aktualizace velmi pomalu. Což je pravděpodobně způsobeno i velkým množstvím telefonů. Aktualizace prozatím byla potvrzena na vlajkové modely z tohoto roku. Nicméně hlavně u vlajkových modelů je v podstatě jasné, že nová verze Androidu přijde.

 • Vydaná aktualizace: Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy A5 2017, Samsung Galaxy A3 2017, Samsung Galaxy Tab S3, Samsung Galaxy A8 (2018), Samsung Galaxy A8 (2016), Samsung Galaxy Tab A 2017, Samsung Galaxy J5 2017, Samsung Galaxy J7 2017, Samsung Galaxy Xcover 4
 • Potvrzená aktualizace: Samsung Galaxy J3 Emerge, Samsung Galaxy A8.0 (2017), Samsung Galaxy Tab Active 2, Samsung Galaxy Tab A10.1 (2016), Samsung Galaxy J7 2016, Samsung Galaxy J7 2018, Samsung Galaxy J2 2018,

Sony

Japonská společnost Sony již na veletrhu IFA odhalila, které jejich telefony dostanou aktualizaci na Android 8 Oreo. Celkem jde o deset zařízení.

 • Vydaná aktualizace: Sony Xperia XZ Premium, Sony Xperia XZ, Sony Xperia XZs, Sony Xperia X Perfomance, Sony Xperia X, Sony Xperia X Compact, Sony Xperia XA1, Sony Xperia XA1 Ultra, Sony Xperia XA1 Plus
 • Potvrzená aktualizace: Sony Xperia Touch

Vivo

Tato společnost je známá hlavně v Asii, kde se řadí k největším výrobcům telefonů. Oznámila už také, které telefony obdrží Android Oreo.

 • Potvrzená aktualizace:  Vivo X20, Vivo X20 Plus, Vivo X9s, Vivo Xplay6, Vivo X9, Vivo X9s Plus, Vivo X9 Plus

Xiaomi

Nadstavba Xiaomi je tak mohutná, že si pravděpodobně ani nemusíte všimnout, že dostanete Android 8. Xiaomi je známé tím, že aktualizace na novou verzi Androidu přichází až po poměrně dlouhé době.

 • Vydaná aktualizace: Xiaomi Mi A1, Xiaomi Mi6, Xiaomi Mi Box, Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi Redmi Note 5 Pro, Xiaomi Redmi Note 5
 • Potvrzená aktualizace: Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi Mix, Xiaomi Mi Note 2
 • Pravděpodobná aktualizace: Xiaomi Mi5S/X, Xiaomi Mi Max 2

ZTE

Společnost ZTE překvapivě oznámila, že se chystá aktualizace na mobilní telefon ZTE Axon 7. Aktualizace by měla údajně vyjít co nevidět.

 •  Potvrzená aktualizace: ZTE Axon 7

Pokud nenajdete váš telefon na seznamu, napište nám do komentářů! Zjistíme, jak to s aktualizací na váš telefon je.

Zdroje: androidguys.com, Twitter, vlastní

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (142)