Menu

Které telefony dostanou Android 8 Oreo? (aktualizováno 17. 4.)

Android Oreo aktualizace jsou v plném proudu. Rok se s rokem sešel, což mimo jiné znamená kolotoč aktualizací na novou verzi systému. Android 8 Oreo již oficiálně vyšel, avšak zatím ho můžeme najít pouze na telefonech od Googlu. Na další značky si ještě musíme počkat. Hodně lidí také zajímá, jestli jejich telefon dostane nový Android Oreo. Rozhodli jsme se vytvořit jeden seznam, který budeme pravidelně aktualizovat.

Seznam telefonů s aktualizací na Android 8 Oreo – Obsah

 

O samotných novinkách, které se v nové verzi objeví, si můžete přečíst v samostatném článku, kde jsme shrnuli největší novinky. V tu dobu jsme ještě nevěděli, na které telefony se nová verze dostane. Výrobci již ale postupně začínají odhalovat své plány pro aktualizace. V seznamu neuvádíme telefony, které již přijdou s novou verzí Androidu rovnou.

Věnovat se budeme těm hlavním značkám na našem trhu. Ale pokud se objeví i nějaká menší značka, která potvrdí Android 8 Oreo, tak ji do seznamu zařadíme. Aktualizace článku bude probíhat pravidelně, zhruba jednou za 14 dní.

Asus

Asus nepatří ke společnostem s nejlepšími aktualizacemi, občas vypouští telefony se starší verzí Androidu. Při oznámení nové řady ZenFone 4 ale přišlo překvapení. Společnost rovnou oznámila, které telefony dostanou novou verzi Android 8 Oreo.

 • Vydaná aktualizace: Asus ZenFone 4,  Asus ZenFone 3, Asus Zenfone 3 Deluxe
 • Potvrzená aktualizace na Android 8 Oreo: Asus ZenFone 4 Max, Asus ZenFone 4 Selfie, Asus ZenFone 4 Selfie Pro, Asus ZenFone 3 Max, Asus ZenFone 3 Zoom
 • Pravděpodobně se dostane i na: Asus ZenFone AR

BlackBerry

Kanadská společnost prošla v posledních měsících hodně změnami. Už netvoří telefony, o ty se nyní stará společnost TCL, která už potvrdila, že nejnovější model KEYOne dostane nový Android, stejně tak i novinka Motion. Co se týče modelů DTEK50 a DTEK60, tak zatím nejsou k dispozici žádné informace.

 • Potvrzená aktualizace: BlackBerry KEYOne, BlackBerry Motion

Google

U Google není co řešit, novou verzi dostanou všechny modely včetně Pixel a Nexus telefonů z posledních dvou let. Verzi 8.1 už můžete stahovat.

 • Vydaná aktualizace: Google Pixel, Google Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel C, Nexus Player

HTC

Tato společnost dodává aktualizace poměrně rychle, už se také potvrdila aktualizace na tři telefony, a to HTC U11, HTC U Ultra a HTC 10. Jako první se nakonec dočkal HTC U11.

 • Vydaná aktualizace: HTC U11, HTC U11 Life, HTC 10, HTC U Ultra
 • Pravděpodobná aktualizace: HTC U Play, HTC Desire 10 Pro, HTC Desire 10 Lifestyle, HTC 10 Evo, HTC One M9

Honor

U Honoru to bude velmi podobné jako u Huaweie, možná s menším zpožděním. Prozatím se potvrdila aktualizace na Honor 9, Honor 8 Pro a Honor 6X. Jako první se dočkal Honor 9 a Honor 8 Pro.

 • Vydaná aktualizace: Honor 9, Honor V9, Honor 8 Pro
 • Potvrzená aktualizace: Honor 7X, Honor 8 Lite
 • Pravděpodobná aktualizace: Honor 6XHonor 7 Lite, Honor 8

Huawei

U Huaweie to bude zajímavé, jelikož tato společnost vydala v posledním roce velké množství telefonů ve střední třídě, mnohokrát se mění v názvu pouze rok. Bude asi hodně záležet na popularitě jednotlivých modelů. Potvrzeno prozatím bylo několik modelů.

 • Vydaná aktualizace: Huawei Mate 9, Huawei Mate 9 Pro, Huawei Mate 9 Porsche Edition, Huawei P10 Plus, Huawei P10
 • Potvrzená aktualizace: Huawei Mate 8, Huawei P9, Huawei P9 Plus, Huawei Nova Youth Edition, Huawei Nova 2, Huawei Nova 2 Plus, Huawei P9 Lite 2017
 • Pravděpodobná aktualizace: Huawei P10 Lite

Lenovo

Lenovo je trochu záhadou, nedávno oznámili, že se zbavují své nadstavby, aby mohli mít čistý Android s rychlejšími aktualizacemi. Jestli se to ale bude týkat i starších modelů, není vůbec jisté. Lenovo nakonec potvrdilo, že Android Oreo dostanou modely řady K8, ale až v půlce roku 2018. V zahraničí už vyšlo Oreo na model ZUK Z2 Pro.

 • Vydaná aktualizace: Lenovo ZUK Z2 Pro
 • Potvrzená aktualizace: Lenovo K8 Note, Lenovo K8, Lenovo K8 Plus

LG

LG své vlajkové modely aktualizazuje poměrně rychle. Android 8 přijde určitě na LG G6, stejně tak na nedávno představený LG V30. Zajímavé bude sledovat to, jestli se dočká i nepovedený LG G5, který se neprodával vůbec dobře. Potvrzení prozatím proběhlo pouze na dva modely.

 • Vydaná aktualizace: LG V30
 • Potvrzená aktualizace: LG G6
 • Pravděpodobná aktualizace: LG G5, LG V20, LG Q8, LG Q6

Motorola

U telefonů Moto to bude také zajímavé, vlastní je Lenovo, které moc neaktualizuje. Naštěstí to neplatí pro Motorolu, i v minulém roce přinesli aktualizace na zásadní modely. Zde by se nic nemělo měnit, pomáhá i fakt, že telefony mají téměř čistý Android.

 • Vydaná aktualizace: Moto X4 A1, Moto X4, Moto Z2 Force, Moto Z
 • Potvrzená aktualizace: Moto G5, Moto G5 Plus, Moto G5S, Moto G5S Plus, Moto Z Droid, Moto Z Force Droid, Moto Z Play, Moto Z Play Droid, Moto Z2 Play, Moto G4 Plus

Nokia

HMD Global to myslí s aktualizací vážně. Před několika dny potvrdila, že aktualizaci na Android Oreo dostanou všechny vydané telefony, a to včetně nejlevnějšího modelu. Na většinu modelů již byla vydána.

 • Vydaná aktualizace: Nokia 8, Nokia 6 (2018), Nokia 7, Nokia 6, Nokia 5, Nokia 3
 • Potvrzená aktualizace: Nokia 2

OnePlus

Zde se snad nebude opakovat situace jako u OnePlus 2. Potvrzena byla aktualizace pro OnePlus 3, OnePlus 3T a samozřejmě i OnePlus 5. Na další telefony této značky se již nedostane nová verze androidu oficiální cestou. Jako první se dočkaly aktualizace telefony OnePlus 3 a 3T.

 • Vydaná aktualizace: OnePlus 3, OnePlus 3T, OnePlus 5, OnePlus 5T

Samsung

Korejská společnost Samsung má reputaci, že obzvlášť u střední třídy přichází aktualizace velmi pomalu. Což je pravděpodobně způsobeno i velkým množstvím telefonů. Aktualizace prozatím byla potvrzena na vlajkové modely z tohoto roku. Nicméně hlavně u vlajkových modelů je v podstatě jasné, že nová verze Androidu přijde.

 • Vydaná aktualizace: Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8
 • Potvrzená aktualizace: Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy A7 2017, Samsung Galaxy A5 2017, Samsung Galaxy A3 2017, Samsung Galaxy Xcover 4, Samsung Galaxy A8 (2018), Samsung Galaxy J3 Emerge, Samsung Galaxy A8.0 (2017), Samsung Galaxy Tab Active 2, Samsung Galaxy Tab A10.1 (2016)
 • Pravděpodobná aktualizace: Samsung Galaxy J7 2017, Samsung Galaxy J5 2017

Sony

Japonská společnost Sony již na veletrhu IFA odhalila, které jejich telefony dostanou aktualizaci na Android 8 Oreo. Celkem jde o deset zařízení.

 • Vydaná aktualizace: Sony Xperia XZ Premium, Sony Xperia XZ, Sony Xperia XZs, Sony Xperia X Perfomance, Sony Xperia X, Sony Xperia X Compact, Sony Xperia XA1, Sony Xperia XA1 Ultra, Sony Xperia XA1 Plus
 • Potvrzená aktualizace: Sony Xperia Touch

Vivo

Tato společnost je známá hlavně v Asii, kde se řadí k největším výrobcům telefonů. Oznámila už také, které telefony obdrží Android Oreo.

 • Potvrzená aktualizace:  Vivo X20, Vivo X20 Plus, Vivo X9s, Vivo Xplay6, Vivo X9, Vivo X9s Plus, Vivo X9 Plus

Xiaomi

Nadstavba Xiaomi je tak mohutná, že si pravděpodobně ani nemusíte všimnout, že dostanete Android 8. Xiaomi je známé tím, že aktualizace na novou verzi Androidu přichází až po poměrně dlouhé době.

 • Vydaná aktualizace: Xiaomi Mi A1, Xiaomi Mi6
 • Potvrzená aktualizace: Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi Mi Mix, Xiaomi Redmi Note 5 Pro
 • Pravděpodobná aktualizace: Xiaomi Mi5S/X, Xiaomi Mi Note 2, Xiaomi Mi Max 2

ZTE

Společnost ZTE překvapivě oznámila, že se chystá aktualizace na mobilní telefon ZTE Axon 7. Aktualizace by měla údajně vyjít co nevidět.

 •  Potvrzená aktualizace: ZTE Axon 7

Pokud nenajdete váš telefon na seznamu, napište nám do komentářů! Zjistíme, jak to s aktualizací na váš telefon je.

Zdroje: androidguys.com, Twitter, vlastní

Komentáře

Vit_ch

vit ch -1

10.11.2017 0:22

Jak to bude s Xiaomi redmi note 4 4/64 gb???

Marián Kyral

10.11.2017 10:14

Sice se Google na Nexus5 už dávno vybodl, ale dle posledních zpráv se už vývojářům podařilo vše podstatné rozchodit (síť, wifi, gps, foťák, sensory) a teď už ladí drobnosti. Takže Oreo na Nexus 5 možná do vánoc bude :-D

Matthias Chevalier

10.11.2017 18:16

Mi6 ?

Tom_kleka

Tomáš Klečka 0

11.11.2017 16:16

jak to vypada s xiaomi redmi 4x na android 8 bude či nebude ?

SkyblockJeSuper

Fjuro 3

13.11.2017 16:48

Dobrý den, dostane Android 8 i nový tablet iGOT SMART L102? Děkuji.

Bestjirkacz78

14.11.2017 16:58

A co Xiaomi redmi note 4 3/32gb?

Daevis

David TrlicaRedaktor 17

16.11.2017 8:10

Aktualizováno o HTC a Honor zařízení.

@Fiiila: Stabilní verze Androidu 8.1 by měla vyjít v prosinci.

Kateřina Rychtrová29: Nvidia Shield K1 už Android Oreo nedostane.

Ondrášek Štefík Ondrovi hry s.r.o: Je to málo pravděpodobné, mnoho lidí ještě hlásí, že nedostali aktualizaci na Android 7 Nougat.

karosa: Doogee své telefony často neaktualizuje, takže se nedá čekat, že by Oreo přišlo.

vit ch: Pravděpodobně Oreo obdrží, nicméně Xiaomi zatím nic nepotvrdilo. Navíc si dává s aktualizacemi na čas. Očekávejte tak případně zhruba polovinu roku 2018.

Matthias Chevalier: Velice pravděpodobně aktualizace na Oreo bude, nicméně nepřijde brzy.

Tomáš Klečka: Pravděpodobně Oreo obdrží, nicméně Xiaomi zatím nic nepotvrdilo. Navíc si dává s aktualizacemi na čas. Očekávejte tak případně zhruba polovinu roku 2018.

Fjuro: Je velice nepravděpodobné, že by tento tablet dostal Android Oreo.

Bestjirkacz78: Odpověď již byla výše, pravděpodobně aktualizace vyjde. Každopádně počítejte s ní až zhruba v polovině příštího roku. Xiaomi s aktualizacemi Androidu nespěchá.

Marcel Říčný

16.11.2017 14:25

A co třeba takový oukitel k6000 pro? Dostane aktualizaci na android 8 oreo?

deniss hooper

19.11.2017 0:13

Jak na tom bude Ulefone Mix…

Daevis

David TrlicaRedaktor 17

22.11.2017 16:12

Aktualizováno o nové informace ohledně OnePlus a Xiaomi.

@Marcel Říčný: Oukitel K6000 Pro aktualizaci již neobdrží.

@deniss hooper: Ulefone Mix existuje minimální šance, nicméně značka Ulefone není známá tím, že by své telefony aktualizovala na nové verze Androidu.

Miroslav Chabr

22.11.2017 16:21

Budu velmi rád když bude aktualizace na můj mi mix

Daevis

David TrlicaRedaktor 17

27.11.2017 12:10

Aktualizováno o nově vydané telefony. Přes víkend se také objevil neoficiální seznam aktualizace na Samsung telefony. Celkem by se mělo jednat o 33 telefonů, a to včetně starších Galaxy S6 nebo Galaxy Note 5. Prozatím jej ale nebudeme do článku uvádět, dokud informace nepotvrdí samotná společnost.

@Miroslav Chabr:
Šance existují, nicméně nedá se počítat s tím, že by aktualizace vyšla v následujících měsících.

Ondrafojta45

30.11.2017 17:16

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli aktualizaci dostane i Nvidia shield tablet k1

Daevis

David TrlicaRedaktor 17

6.12.2017 14:04

@Ondrafojta45: Dobrý den, Nvidia Shield K1 už Android Oreo nedostane.

Daevis

David TrlicaRedaktor 17

8.12.2017 8:07

Aktualizováno o Huawei a Honor zařízení.

60

8.12.2017 8:20

Nokia 6 bude oreo do konce roku?

Jakub Mazák

8.12.2017 8:34

Dobrý den píšete že je aktualizace vydána na Honor 9 ale nikde ji nemůžu najít ke stažení tak jak to tedy je ?

Sturm Jaromir

Sturm Jaromir 0

8.12.2017 11:02

Dobrý den rád bych se zeptal na telefon Caterpillar S60.

Silent

11.12.2017 13:24

Co se LG týče jsem narazil na poměrně obsáhlý soupis aktualizací na oreo https://www.theandroidsoul.com/lg-oreo-update-release-date/#jump-lg-g6-oreo-update

Jiří Dvorský

15.12.2017 6:22

Honor 9 je zatím beta, vydaná byla jen pro čínu

WENDiGO79

WENDiGO79 0

15.12.2017 20:02

a bude aktualizace i na Samsung Galaxy S7 EDGE ?

Daevis

David TrlicaRedaktor 17

19.12.2017 12:20

Aktualizováno o ZTE a Xiaomi Mi Mix 2.

@60: Pravděpodobně už ne, před několika dny začalo teprve veřejné testování na Nokia 5, zanedlouho by se pak mělo dostat na Nokia 6.

@Jakub Mazák: Vyšla nejprve v Číně, v následujících týdnech se postupně dostává do dalších regionů.

@Sturm Jaromir: Na tento telefon se oficiálně nedostal ani Android 7 Nougat, takže Android 8 Oreo bohužel nevyjde.

@WENDiGO79: Ano, aktualizace na tento telefon proběhne na 99%, Samsung prozatím nepotvrdil ale žádné datum. Proto je zařazen do “pravděpodobných” zařízení.

Jaroslav Zahradník

19.12.2017 12:22

Zdravím, prosím vás dostane nové Oreo také Huawei p10 máte lite Děkuji.

Daevis

David TrlicaRedaktor 17

19.12.2017 12:38

@Jaroslav Zahradník: Dobrý den, nebylo to prozatím potvrzeno, ale vzhledem k tomu, že jde o stále nový telefon, tak se dá očekávat, že během příštího roku Android 8 Oreo obdrží.

Vormen

vormen39 1

19.12.2017 17:04

u Honoru 8 nic potvrzeno není a spíš to vypadá, že Oreo nebude, takže to smažte, nebo si informace ověřte a nepřejímejte je ze článků “jedna paní povídala”

Stepec

Stepec95 0

3.1.2018 15:37

Mám Xiaomi mi a1 a už tam mám Android Oreo od včerejška

Daevis

David TrlicaRedaktor 17

4.1.2018 8:55

Aktualizováno o Asus, Honor a Xiaomi zařízení.

@vormen: Dobrý den, informaci jsme brali z rozhovoru se šéfem Honoru, který prozradil, že se mimo jiné dostane i na Honor 8. Jak se ale nyní dívám, tak informace byla již nahrazena o vyjádření společnosti Honor, že Oreo na Honor 8 zkouší dostat, ale v tuhle dobu není jasné, jestli se to povede. Děkujeme za upozornění, v článku byla informace upravena.

Zeddikus

Zeddikus 0

4.1.2018 15:26

Huawei Mate 9 … aktualizace přišla 3.1.2018 …. :-)

Daevis

David TrlicaRedaktor 17

15.1.2018 15:50

Aktualizováno o nové informace z posledních deseti dní.

Začíná se uvolňovat aktualizace na telefony HTC 10, Moto X4 A1, Moto Z2 Force, Nokia 6 (2018) a Nokia 7

Freyz

Dominik Lhotský 0

1.2.2018 22:05

Dobrý den, mohu se zeptat jak to vypadá s aktualizací Honoru 7 lite? jestli bude nebo nebude?…Děkuji za odpověd.

Daevis

David TrlicaRedaktor 17

2.2.2018 8:13

Aktualizováno o mnoho telefonů, které v posledních 14 dnech obdržely Oreo. Zároveň přidáno několik potvrzených zařízení od Huawei a HTC.

Dominik Lhotský: Dobrý den, Honor 7 Lite již aktualizaci na Android Oreo neobdrží.

Mercenary

Miroslav Pelej 1

2.2.2018 8:18

ASUS ZENFONE 3 aktualizován na OREO v pondělí 29.1.2018 , je to vzkaz pro vrtali kteří kritizují ASUS za špatné aktualizace.

SkyblockJeSuper

Fjuro 3

2.2.2018 8:29

Dobrý den,
já vím, že už se ptám asi po páté, ale Huawei P9 lite Oreo nedostane? Vždyť je novější, než Huawei P9, který podle vás Oreo dostane.

Kalyman

1

2.2.2018 13:29

Zdravim.
Nevite kdy by mi mohl dorazit Oreo na Honor 6x?

Jaroslavb66077

0

4.2.2018 10:06

Zdravím ,a co Vodafone Smart V8(VFD 710)?

Anunnaki

anunnaki 0

11.2.2018 9:07

Mohl bych vědět, odkud čerpáte informace ohledně telefonů Huawei? Jedná se hlavně o P9.
viz.
http://www.huafan.cz/discussion/4772/emui-5-1-a-8-0#latest

Daevis

David TrlicaRedaktor 17

23.2.2018 14:24

Přidána společnost Vivo a upraveno několik výrobců podle posledních dostupných informací.

@Fjuro U Huaweie/Honoru je to složité, tam se to hodně mění. Zatím to ale vypadá, že se na P9 Lite nedostane. Huawei P9 je sice starší telefon, ale zároveň je to vlajkový model společnosti.

Pokud jde o Honor 6X, tak to není vůbec jisté. Původně jsme informace brali ze slov šéfa Honoru, který to trochu nešťastně popsal, viz následné zmatky u Honoru 8. Momentálně tak víme, že na Honor 6X se Oreo interně testuje a není jisté, že se objeví.

U telefonu Vodafone Smart V8 popravdě nevíme, do příští aktualizace se zkusíme spojit s Vodafonem a tuto informaci zjistit.

@anunnaki Prozradil je Bruce Lee (nemyslíme tím mistra bojových umění :)), což je viceprezident společnosti Huawei při příležitosti veletrhu CES. Příspěvek je stále veřejný a nikdo jej nedementoval, takže zatím bereme tohle. Jakmile se dozvíme nové informace, tak článek samozřejmě aktualizujeme.

Sumec22

Sumec22 0

26.2.2018 8:07

Sony xperia Xcompact F5321, dnes v noci mi přišla aktualizace na 8.0.0,uz mám nainstalováno.

Jumperman

Jumperman 0

28.2.2018 13:50

Takže mé Xiaomi Redmi Note 5a Prime, jakožto starší kus už na aktualizaci nemá nárok. Ale to se dalo čekat. 😉

Gawu

Gawu 0

28.2.2018 14:12

Chtěl bych se zeptat kdy a jestli vůbec bude Oreo 8 na Ulefone Power 3.
Děkuji

Didulak

Didulak 0

6.3.2018 10:45

Lze Oreo někde stáhnout?

Uni

uni -2

6.3.2018 10:50

Didulak: Ne, kupuje se v potravinách.

Daevis

David TrlicaRedaktor 17

12.3.2018 19:00

Aktualizováno o Samsung a LG telefony.

@Jumperman
: Střední nižší třída Xiaomi většinou aktualizace na nový Android nemá, případně s velkým zpožděním, nic ale ještě není jasné.

@Gawu: Na tento telefon velice pravděpodobně nebude.

@Didulak: Nejjednodušší způsob je počkat na nabídku stažení rovnou v telefonu.

Fenix125

Fenix125 2

14.3.2018 17:22

Mám Huawei P10, zakoupený v Space, dneska jsem dostal aktualizaci na Oreo.

Dudek

Dušan Vondráček 1

17.3.2018 16:25

Honor 6x klesl z potvrzené na pravděpodobnou, přiště už nebude vůbec :-( .

Nail77

Nail77 0

17.3.2018 17:30

Co Huawei Nova ? Všude se prezentoval dostal pouze Nougat, přitom je vyšší střední třídy a levný taký nebyl.

Bastien88

Bastien88 0

18.3.2018 16:15

Xiaomi 5 Plus 4GB/64GB nebude? Je to nový model.

Daevis

David TrlicaRedaktor 17

28.3.2018 22:22

Aktualizováno o několik telefonů, které v posledních 14 dnech obdržely Oreo aktualizaci, jde například o Sony, Huawei, Asus, HTC, Moto nebo Samsung.

@Fenix125: Děkujeme za informaci.

@Dušan Vondráček: Bohužel u Honor/Huawei telefonů je to docela zamotané, některé například obdrží aktualizaci na novou nadstavbou EMUI, ale už ne na nový Android, proto se některé modely změnily.

@Nail77: Na tento model už se pravděpodobně nedostane.

@Bastien88: Na Redmi 5 Plus se Oreo pravděpodobně dostane, otázka je ale kdy. Klidně se může stát, že to bude až na konci roku.

Paulie2m

Paulie2m -1

28.3.2018 22:25

Zdravim co huawei P 10 lite

Daevis

David TrlicaRedaktor 17

6.4.2018 14:03

@Paulie2m: Zatím nic nebylo potvrzeno, ale Huawei P10 Lite by měl Android Oreo obdržet.

RSS (komentáře k článku)