Andy Rubin: Motorola si jde stále svou cestou

29. 2. 2012 8:00, autor:
Kategorie Novinky

Ohodnoťte článek! 4

Na probíhající akci MWC v Barceloně přišel Andy Rubin se zajímavým prohlášením. Na otázku o nákupu mobilní divize Motoroly Googlem odpověděl, že tým, který stojí za vývojem systému Android, je od mobilní divize Motoroly oddělen. Dodal, že za vývojem mobilních telefonů Motorola stojí stále stejný tým a bude ve stejné práci pokračovat. Co tedy znamenala volba nového výkonného ředitele mobilní divize?

Tímto prohlášením trochu podtrhuje nohy předpokladům, že po nákupu Motoroly Mobile chystá Google vyrábět svá vlastní zařízení. Nakoupil Google Motorolu jen kvůli velkému množství patentů? Je-li tomu tak, mohla by zakázku na výrobu dalšího modelu Nexus získat jiná firma (např. LG).

Další variantou, a nejspíš tou nejpravděpodobnější, je, že Andy Rubin chtěl svým výrokem uklidnit ostatní výrobce mobilních přístrojů, kteří dostali strach, že by mohl Google pomalu ale jistě budovat svou vlastní platformu – dodávat svá zařízení i systém. Tím by mohl odříznout ostatní výrobce, kterým by neposkytl systém Android (který je nyní open source).

Jak si myslíte, že to celé dopadne?

zdroj: tgdaily.com1.androidauthority.com

 

Štítky:


Komentářů: 5 »

 • Jay

  Dúfam, že Google nepôjde cestou Apple. Myslím, že Android môže byť lepší len ak ostane open-source.

  29.2.2012 10:22 Zobrazit celý komentář
  0
 • Error

  je mi jedno kdo bude delat dalsi nexus..verim, ze si google pohlida to aby to nebyl smejd. Klidne by to mohl byt huawei:-)

  29.2.2012 11:12 Zobrazit celý komentář
  0
 • Martin Nuc

  Kdyby Google z Androidu udelal uzavreny system, tak ztrati prizen nejen uzivatelu, ale take to bude podraz na ostatni spolecnosti a hlavne klicove osobnosti, ktere za Androidem stoji. Google na zacateku rekl strategii, ktere se drzi a podle me i drzet bude. Nema zapotrebi hrat spinave, on vydelava na reklame.

  29.2.2012 11:49 Zobrazit celý komentář
  0
 • chlumik

  tak ono kdo by platil za ten zasekanej system.

  29.2.2012 23:19 Zobrazit celý komentář
  0
 • anonymous

  To chlumik: Na, tady mas ubrousek.

  2.3.2012 01:17 Zobrazit celý komentář
  0

RSS (komentáře k příspěvku) TrackBack URL

Napsat komentář

Pokud se váš komentář nezobrazí ihned po jeho odeslání, kontaktujte nás prosím na info@svetandroida.cz (může za to filtr proti spamu).