Není jich už dost? Na YouTube se brzy objeví nové reklamy

youtube reklamy
  • YouTube nás zavalí dalším druhem reklamy
  • Mimo to se na televizích objeví nepřeskočitelná 30sekundová reklama

V poslední době se s kauzami okolo YouTube reklam roztrhl pytel. Googlu pomalu začíná docházet trpělivost s blokátory reklam a naopak šlape na plyn. Do nejpopulárnější videoplatformy na světě, respektive do její televizní verze brzy zamíří půlminutová reklama, kterou nebude možné přeskočit.

Google to oznámil na akci YouTube Brandcast, která se konala tuto středu. Nepřeskočitelná 30sekundová reklama se bude zobrazovat pouze na televizorech a půjde o jakousi “alternativu” ke dvěma 15sekundovým reklamám. Mimo to americká firma testuje reklamy, které se budou zobrazovat i v případě, že je video pozastaveno. Vezme si tak příklad z platformy Hulu. Tyto reklamy ale bude možné jedním klepnutím vypnout.

YouTube
YouTube

V tuto chvíli není jasné, kdy se obě “novinky” začnou šířit globálně, ale zřejmě to nebude trvat příliš dlouho. Pokud vás rušivé prvky v podobě reklam obtěžují a zároveň na platformě trávíte hromadu času, doporučujeme zaplacení YouTube Premium. V ceně máte navíc i YouTube Music a nemusíte si tak platit třeba Spotify.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Přemýšlíte o YouTube Premium?

Zdroj: The Verge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)