Menu

Vuzix M100 – konkurence pro Google Glass

Google Glass jsou sice zatím v nedohlednu, ale pro všechny nedočkavce máme dobrou zprávu. Společnost Vuzix vyvinula své vlastní chytré brýle, které na trh přijdou již během příštího roku (přibližně v polovině). Zařízení nese označení M100 a na celou věc jde trochu jinak, než brýle od Googlu. Na první pohled připomínají klasický handsfree headset, jenže tento headset je prodloužený tak, aby svým ramenem, na kterém je umístěn displej, dosáhl až před oko. Kromě zavěšení za uchem by měly být k dispozici i jiné způsoby uchycení na hlavu. Možná pomocí výměnných nástavců, uvidíme.

Brýle běží na upraveném Androidu Ice Cream Sandwich a jejich hardwarové parametry jsou: 1 GHz procesor OMAP4430, 1 GB RAM, 4 GB interní paměti, GPS, displej bude mít rozlišení 428 x 240 pixelů a vepředu bude umístěna kamera schopná pořizovat 720p video. S telefonem se zařízení spojí buď přes Wi-Fi ne bluetooth a mezi podporovanými systémy je jak Android, tak iOS. Jsme zvědavi, jak bude vyřešeno ovládání. Mělo by to být pomocí hlasových povelů, gest a tlačítek umístěných přímo na brýlích. V době vydání by měla být pro brýle k dispozici celá plejáda speciálně upravených aplikací.

Slabým místem tohoto zařízení bude výdrž. Výrobce odhaduje, že pokud budete brýle používat pouze jako handsfree bez zapnutého displeje, tak vydrží zhruba osm hodin, se zapnutým displejem pak dvě hodiny. Když k tomu přidáte ještě nahrávání videa vestavěnou kamerou, výdrž se zkrátí na pouhou jednu hodinu.

A co cena? Tu můžeme zatím pouze hádat, ale na stránkách Vuzixu si lze objednat SDK za cenu 999 dolarů, dle čehož soudíme, že konečná cena nebude zrovna lidová.

Zdroje: androidcentral, vuzix.com

 

Komentáře

Agresor

Agresor

14.11.2012 12:12

2 hodiny provzu? K cemu mi to bude?

Pepa

Pepa

14.11.2012 14:03

Development kity bývají dražší než samotné finální produkty. Například v případě konzole OUYA je tato cena více než osminásobná (800 USD vs. 99 USD) http://www.ouya.tv/developers/
Výsledná cena těchto brýlí by potom mohla být o něco příznivější. Pokud ale výrobce nezapracuje na výdrži, tak se obávám, že moc úspěchů sklízet nebude.

Super24

Super24

14.11.2012 14:20

Lepsi vydrz, mensi cena a bral bych, az na to ze ja bryle nenosim :D

Champion

Champion

14.11.2012 17:33

Oproti google glass má tohle výhodu, že by se to nejspíš dalo nosit i v kombinaci s dioptrickými brýlemi. Ale ta výdrž to je ubohý…

NoDiczz

NoDiczz

14.11.2012 19:16

Nějak nerozumím jedné věci (pominu li praktickou stránku k čemu by mi to bylo ;) ), jak na to lidské oko zaostří? Tak blízko oko přece nemůže zaostřit ne? a co nějaké studie jaký to bude mít vliv na zrak? Není to dávno co jsem za výbrus očí dával 40k a tímhle bych si oči kazit asi nechtěl :)

Cezz

Cezz

15.11.2012 2:51

Nodiczz, tipujem, ze o ostrenie sa postara sosovka v tej obrazovke. (cize sa budes do toho divat podobne ako do dalekohladu – proste niekde “za” obrazovku) Napokov toto uz je zjavne vyriesene na tych brazovkach co si nasadis na oci, co sa predavaju uz roky.

BTW pokazit oci? Mozno tak unavit.

Martin Kohout

Martin Kohout

6.1.2013 13:21

Konkurence pro Google? Jedině dobře.

RSS (komentáře k článku)