K čemu se “hodí” Google Glass? Ukradnou vám heslo ze tří metrů

google glass password

Říkáte si, že je vaše zařízení zamčené číselným či jiným kódem v bezpečí? Tak to se možná mýlíte. Ať má vaše heslo pět nebo padesát znaků, vědci z Massachusettské univerzity vymysleli software, který ho dokáže uhádnout i bez použití telepatie. Jak to funguje? Princip je velmi jednoduchý a není nijak převratně nový. Systém zkoumá polohu vašich prstů na klávesnici či číselníku a z toho dokáže s velkou úspěšností poznat, co jste právě napsali. 

google glass 5

Pokud si říkáte, že to může fungovat jenom s velmi kvalitním videozáznamem z blízka, musíme vás zklamat. V testu byly použity Google Glass, které zas tak oslnivé výsledky nepodávají, a záznam byl pořízen ze vzdálenosti tří metrů. I tak měl však software 90% úspěšnost. Navíc “zloděj” ani nepotřebuje přímo vidět na váš displej – stačí, když vidí stíny vašich prstů.

google glass password 1

Jak se proti takovému softwaru bránit? Zatím to věru není úplně potřeba, poněvadž podobné projekty nejsou příliš rozšířené. Pokud přesto dumáte, jak udržet svá zařízení co nejzabezpečenější, zkuste si alespoň pravidelně měnit své heslo. Také existují programy, které vám náhodně prohodí pozici kláves. Místo jedničky tak napíšete třeba sedmičku. Takové “vychytávky” však skoro nikdo nepoužívá, neboť jsou značně nepříjemné a zpomalují práci. Každý z nás je zvyklý, kde má jakou klávesu, a představa, že se jejich umístění točí jako schodiště v Bradavicích, není zrovna nejlákavější.

Podívejte se na video, jak to celé funguje.

Zdroj: CNN

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google-glass-model

Známe cenu Google Glass již dnes?

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
1 min. uložit na později

Komentáře (5)