Brýle Google Glass jsou zpátky! Představila se nová verze

brýle google glass

Čtete dobře, chytré brýle Google Glass jsou zpátky. Prvního náznaku jsme se dočkali před několika týdny, kdy se pro starší verzi z ničeho nic po několika letech objevila aktualizace. Dnes se představila nová verze, která se nazývá Google Glass Enterprise Edition.

Brýle Google Glass Enterprise Edition jsou pro podniky

Na chytrých brýlích se pracovalo v posledních dvou letech. Využití je hlavně ve velkých firmách a institucích, jako třeba v lékařství, dopravních službách apod. Při vývoji se spolupracovalo například se společností Upskill, která se zaměřuje na rozšířenou realitu pro využití ve velkých firmách. Díky brýlím lidé nemusí využívat telefony a mají tak volné ruce, čímž se zvyšuje produktivita.

Co je nového v této verzi brýlí? V první řadě je určena pro velké podniky, jednotlivci se k brýlím už tak snadno nedostanou, jako to bylo u první verze. Vylepšena byla výdrž baterie, což je rozhodně velké plus, protože první verze vydržela zhruba 5 hodin na jedno nabití. Nově je na brýlích také červená LED dioda, která upozorňuje na to, když se nahrává video.

Fotoaparát má stále 5 MPx, jako v minulé verzi. Dále měl být použít rychlejší procesor a také Wi-Fi, přesnější detaily ale nejsou bohužel k dispozici. Poslední významná věc je v tom, že Google Glass se můžou nově přidělat na téměř jakýkoliv rám brýlí.

Myslíte si, že již přišel čas také na chytré brýle pro běžné zákazníky?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)