Tvůrce Hololens: Chytré brýle v budoucnosti nahradí telefony

chytre bryle nahradi telefony

Chytré brýle čeká velký návrat. Alespoň to si myslí tvůrce headsetu HoloLens a další lidé z průmyslu. V posledních týdnech se podobné zprávy objevily několikrát.

Chytré brýle se údajně vrátí ve velkém

Už v červnu tvrdil analytik Wall Street, že chytré brýle s rozšířenou realitou od Applu, na kterých se podle spekulací pracuje, budou mít pro společnost s jablkem v logu větší dopad než iPhony. Podobně hovoří i Alex Kipman, což je tvůrce HoloLens, headsetu, který kombinuje virtuální a rozšířenou realitu. V neposlední řadě s jejich slovy souhlasí i šéfka Windows Insider.

chytre bryle Microsoft Hololens

Podle Kipmana jsou chytré telefony již mrtvé, i když o tom ještě nevíme. Podle něj se v budoucnosti nahradí telefony, displeje a televize chytrými zařízeními, jako jsou právě chytré brýle. Budou se využívat v reálném světě, kde bude vypomáhat rozšířená realita. Pak ale také mají fungovat v režimu virtuální reality.

“Potenciál těchto zařízení je velký. Jednou nahradí telefony, televizory a v podstatě všechny typy obrazovek. Jakmile budou aplikace, videa, informace a dokonce i společenský život promítány přímo do vašeho zorného pole, nebude třeba mít žádné jiné obrazovky,” říká Alex Kipman, tvůrce HoloLens.

Vzhledem k tomu, jak Microsoft “uspěl” na poli telefonů, dá se čekat, že se chtějí zaměřit na odlišné věci. Rozšířená a virtuální realita je stále na začátku a Microsoft zde může zazářit. Nejedná se ale o jedinou společnost, která dělá pokroky.

Nesmíme zapomínat i na Google, který to už před lety zkusil s Google Glass. Předběhli ale dobu a chytré brýle od Googlu byly propadák. Nicméně minulý měsíc se z ničeho nic oznámila nová verze Google Glass, která je určena pro velké společnosti. Brzy bychom se tak mohli dočkat i nové verze pro běžné zákazníky.

Myslíte si, že chytré brýle nahradí telefony?

Zdroj: phonearena.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)