SKULLY AR-1: Bezpečná alternativa Google Glass pro motorkáře

skully-augmented-reality-helmet-motorcycle-4

Chytré brýle Google Glass přinesly něco nového – veškeré informace máte “po ruce”, aniž byste museli hledět do mobilního telefonu. Díky promítání na displej, který máte stále v zorném poli, můžete využívat užitečných údajů z telefonu při běžných činnostech a nemusíte u toho ani hnout prstem. S podobným řešením se vytasil koncept Skully AR-1, který představuje chytrou helmu pro motorkáře. Tento projekt prozatím sídlí na serveru Indiegogo, kde již překročil více než dvojnásobek potřebné částky pro jeho uvedení na běžný trh. A co vlastně Skully AR-1 umí? Chytrá helma nabídne hlavně “Heads-up” displej, díky kterému jsou veškeré informace promítány přímo do zorného pole řidiče, takže není nutné odvracet pozornost od silnice. Na displeji je zobrazen také obraz ze zadní kamery, který dokáže nahradit zpětná zrcátka. Skully AR-1 zastoupí také navigátora díky přítomnosti GPS. Bluetooth konektivita pak poslouží k propojení s chytrým mobilním telefonem, díky kterému získáte přístup na internet či například hudbě a možnosti telefonování.

http://youtu.be/ZdcWd594lRw

   SKULLY AR-1

SKULLY AR-1 - 2

SKULLY AR-1 - 3

Zní to skvěle, že? Horší už je to s cenou celého řešení. Nejlevnější varianta na serveru Indiegogo je již vyprodána, zbývá tedy o něco dražší verze za 1399 dolarů, tedy bez mála 30 000 Kč.

zdroj: indiegogo.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google-glass-model

Známe cenu Google Glass již dnes?

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
1 min. uložit na později

Komentáře (8)