Menu

SKULLY AR-1: Bezpečná alternativa Google Glass pro motorkáře

Chytré brýle Google Glass přinesly něco nového – veškeré informace máte “po ruce”, aniž byste museli hledět do mobilního telefonu. Díky promítání na displej, který máte stále v zorném poli, můžete využívat užitečných údajů z telefonu při běžných činnostech a nemusíte u toho ani hnout prstem. S podobným řešením se vytasil koncept Skully AR-1, který představuje chytrou helmu pro motorkáře. Tento projekt prozatím sídlí na serveru Indiegogo, kde již překročil více než dvojnásobek potřebné částky pro jeho uvedení na běžný trh. A co vlastně Skully AR-1 umí? Chytrá helma nabídne hlavně “Heads-up” displej, díky kterému jsou veškeré informace promítány přímo do zorného pole řidiče, takže není nutné odvracet pozornost od silnice. Na displeji je zobrazen také obraz ze zadní kamery, který dokáže nahradit zpětná zrcátka. Skully AR-1 zastoupí také navigátora díky přítomnosti GPS. Bluetooth konektivita pak poslouží k propojení s chytrým mobilním telefonem, díky kterému získáte přístup na internet či například hudbě a možnosti telefonování.

  SKULLY AR-1

SKULLY AR-1 - 2

SKULLY AR-1 - 3

Zní to skvěle, že? Horší už je to s cenou celého řešení. Nejlevnější varianta na serveru Indiegogo je již vyprodána, zbývá tedy o něco dražší verze za 1399 dolarů, tedy bez mála 30 000 Kč.

zdroj: indiegogo.com

 

Komentáře

ElDanny

ElDanny

11.8.2014 20:14

Vzhledem k tomu tmavému hledí to není úplně to pravé ořechové pro delší cestování.

boanerges84

z aplikace
11.8.2014 20:20

Super! Já bych to bral.

absolon

absolon

z aplikace
11.8.2014 20:29

ElDanny… ty si uz niekedy sedel na motorke?

Baroon

Baroon

11.8.2014 22:21

A nebude tolik funkcí brát tolik pozornosti že to nehodu potom spíš způsobím? :D

Jirka K.

Jirka K.

12.8.2014 9:23

To tmavé hledí jde zesvětlit. Já bych to na mašinu bral hned, jen ta cena…

Stanislav Ošmera

12.8.2014 10:10

Opravdu trochu dost drahe docela dost malo informaci co bude presne uvnitr.
Daleko radeji bych investoval do samostatneho HUD displeje ktery bych si mohl dat do me vlastni helmy. Optimalne aby ve skutecnosti veskery software bezel na telefonu (snadna akrtualizace a moznost pouziti jinymi programy) a do helmy se uz dostaval jen obraz (respektive vykreslovaci informace pres nejake API.
Takhle nevime jakej software v te helme bude, jestli navigace bude vubec pouzitelna a tak dale.

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

12.8.2014 11:42

Jako motorkář bych tedy rozhodně otestoval :)

Lukas

Lukas

14.8.2014 11:48

Napad dobrej, ale zajimalo by me jak dlouho vydrzi baterie, kolik helma vazi (hodne dulezitej udaj alespon pro me) a jestli jde dat cire plexi, protoze tmave je na dve veci.. Ale vyzkousel bych ji hned o tom zadna :)

RSS (komentáře k článku)