Top 10 nejvýkonnějších telefonů za září 2018: Antutu vládnou herní telefony

Nejvýkonnější telefon v AnTuTu za září 2018 - Xiaomi Black Shark - cpu

AnTuTu vydalo aktualizovaný žebříček nejvýkonnějších telefonů za měsíc září 2018. Znovu dominuje Qualcomm jehož 845 pohání všechny zmíněné telefony. Jak se změnilo celkové pořadí oproti předchozímu měsíci?

Jasné vítězství pro Qualcomm. Všechny telefony pohání jeho Snapdragon 845

V žebříčku není ta nejvyšší naměřená hodnota, nýbrž se jedná o průměr všech naměřených testů za uplynulý měsíc. Proto se nedivte, pokud při vlastním měření na některým z uvedených telefonů dostanete odlišný výsledek. První dvě místa jsou stejná jako minule. Xiaomi Black Shark uhájil první příčku, před dotírajícím Meizu 16. Jeho větší bratříček Meizu 16 Plus sice dosahuje obecně lepších výsledků, ale ani tento měsíc, kvůli nedostatečnému počtu měření,  nebyl do žebříčku zařazen. Na třetím místě máme novinku – herní telefon Asus ROG o vlásek a zhruba 400 bodů, překonal pro nás exotický Smartisan R1, který se tak propadl na čtvrtou pozici. První čtyřka si zároveň drží drobný náskok – zhruba 3000 bodů – na své pronásledovatele.

Top 10 nejvýkonnějších telefonů za září 2018 v Antutu

Těmi jsou Vivo Nex S, Xiaomi Mi 8 se čtečkou otisků v displeji, Xiaomi Mi 8 Explorer a Oneplus 6. Tato čtyřka je naštosovaná v rozmezí pouhých 1500 bodů. Předposlední pozici uzmul Oppo Find X, který byl nedávno načapán při podvádění u konkurenčního benchmarku 3DMark. AnTuTu tuto informaci konkrétně nijak nekomentovalo, takže nevíme, zdali Oppo v AnTuTU hraje fér nebo nikoliv. Celkově, ale oproti předchozímu měsíci, jeho výkon klesl pouze zanedbatelně o cca 600 bodů, takže tady žádná významná změna v měření nenastala. Žebříček uzavírá klasický model Xiaomi Mi 8, přičemž všech deset telefonů poháněl procesor od Qualcommu – Snapdragon 845.

Stane se konečně, větší Meizu 16 Plus, příště králem nejvýkonnějších telefonů, nebo Xiaomi Black Shark znovu uhájí svou pozici na čele? Dočkáme se nějaké reakce na kulišáky, kteří si k vyšším výsledkům pomáhají ne zrovna čistým způsobem? Případně objeví se už nový Kirin 980 od Huawei a sesadí z nejvyšších příček Snapdragon 845? To se dozvíme možná již příští měsíc.

Chtěli byste některý z těchto telefonů? Který by vás lákal nejvíce a proč?

Zdroj: gizmochina.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)