TOPlist

Čínské dělo válcuje AnTuTu! Kdo stojí za nejvýkonnějším Android telefonem?

redmagic 9s pro+ antutu
  • Výkon mobilních zařízení je možné posouvat i se současnými čipsety
  • Nového rekordu dosahuje čínské herní dělo od výrobce Nubia
  • Dostane procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 a velkou paměť

Na podzim se opět posunou hranice výkonu v mobilních telefonech. Jak Qualcomm, tak MediaTek totiž mají představit nové čipsety, které nastaví laťku zase o level výš. Lámat rekordy je však možné i se současnými procesory, jmenovitě při použití vlajkového Snadragonu 8 Gen 3. Čínská značka Red Magic s ním nyní válcuje žebříček benchmarkovací platformy AnTuTu.

Nubia se pod svým brandem zaměřeným na hráče chystá vypustit na trh nový telefon, který ponese označení Red Magic 9S Pro+ a v podstatě půjde o aktualizaci loňského herního děla. Pod kapotou smartphonu bude tikat přetaktovaná verze čipu Snapdragon 8 Gen 3, která by se měla shodovat s tou, jež pohání řadu Galaxy S24 od Samsungu.

galaxy s24 plus vs galaxy s24 ultra Samsung Galaxy S24 Ultra a Samsung Galaxy S24+

Red Magic 9S Pro+ se na AnTuTu téměř podařilo překonat hranici 2,4 milionu bodů. Žebříčku platformy momentálně kraluje Vivo X100s, disponující čipem MediaTek Dimensity 9300+, s průměrným ziskem 2 105 621 bodů.

RedMagic 9S Pro+

Red Magic 9S Pro+ k dosažení maximálního výkonu dosti pomáhá i 24GB operační paměť technologie LPDDR5X a 1TB úložiště standardu UFS 4.0. Telefon se s nejvyšší pravděpodobností pochlubí i špičkovým chladicím systémem – Nubia zkrátka umí zápasit s vysokými teplotami a demonstrovala to již několikrát.

Red Magic 9S Pro+ se na čínském trhu odhalí 3. července a pravděpodobně se se ním mimo jeho domovinu nesetkáme. Nicméně, i do Evropy by se mohla podívat levnější varianta Red Magic 9S Pro.

Využili byste takto vysoký výkon?

Zdroje: Weibo, AnTuTu, GSMArena

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)