ASUS ROG Phone představen: Ultimátní Android mobil s herní konzoli v jednom

asus rog phone 2 predstaveni

Očekávaný herní telefon ASUS ROG Phone se oficiálně představil na veletrhu Computex. Oproti jiným nedávno představeným herním telefonům se však výrazně liší. Nejedná se jen o telefon s několika výraznými barvami a herním režimem. Novinka má extrémní výkon, velkou paměť, velkou baterii, 90Hz AMOLED displej anebo dva USB-C konektory. Pojďme si tento ultimátní mobil představit.

ASUS ROG Phone posouvá hranice mobilních telefonů

ASUS už v minulosti ukázal, že se nebojí vytvořit netradiční telefony, které se hodně odlišují, dobrým příkladem je Asus ZenFone AR. Nyní ale laťku posunují ještě dál, a to se speciálním herním telefonem ROG. Ten má čipset Snapdragon 845, který je taktovaný na 2,96 GHz, dále až 8GB RAM, 512GB vnitřní paměť a baterii o velikosti 4 000 mAh.

Epic performance. Unbeatable visuals. Total control. – ROG Phone | ROG

Epic performance. Unbeatable visuals. Total control. - ROG Phone | ROG

Displej má velikost 6 palců a rozlišení 2 160 x 1080 pixelů. Obnovovací frekvenci pak má 90 Hz, to sice není tolik, jako u Razer Phone, na druhou stranu se jedná o AMOLED panel. Dále má duální fotoaparát s 12 a 8 Mpx, stereo reproduktory, 3,5mm audio konektor a nechybí ani RGB světýlka, podobně jako můžeme znát z herních periferií u počítače.

Tím ale rozhodně nekončíme. Telefon má i mačkací rám telefonu, který si můžete upravit podobně jako s tím začal mobil HTC U11. Rozdíl je v tom, že nemusí jít ani přímo a mačkání, ale jednoduché klepnutí. To se například může využít ve střílečkách, kdy bude rám telefonu sloužit ke střelbě a míření a bude simulovat dvě zadní tlačítka na gamepadech.

asus rog phone hrani android

Novinka má rovnou dva USB-C konektory, jeden slouží ke klasickému nabíjení, přenášení souborů apod. Druhý pak k připojení různých příslušenství, kterých ASUS má k dispozici několik. V případě nutnosti však jde také použít i jako klasický USB-C konektor.

Příslušenství předělá mobil ASUS ROG na herní konzoli

Telefon je ale jen pouhým základem, ASUS připravil hned několik různých příslušenství, které například smartphone promění v přenosnou herní konzoli. Společnost plánuje i speciální edici, ve kterém budou všechna níže zmíněna příslušenství v jednom kufříku.

asus rog phone herni telefon

V první řadě je zde Mobile Desktop Dock, což je v podstatě klasický dock, do kterého mobil vložíte a následně jej můžete propojit s monitorem nebo televizí. Připojit se dá i myš nebo klávesnice a také gamepad.

asus rog phone mobile desktop dock

GameVice z telefonu vytvoří takovou konzoli Nintendo Switch. Po obou stranách máte páčky a tlačítka jako u klasických gamepadů. Půjde o ideální řešení pro hraní na cestách.

asus rog phone gamevice

TwinView naopak připomíná herní konzoli Nintendo DS. Pomocí tohoto příslušenství budete mít k dispozici dva displeje, do vrchní části vložíte telefon, spodní část už v sobě má displej. Využít se to může například při streamování mobilních her, ale i při klasickém používání. ASUS zároveň prozradil, že se domlouvají s vývojáři her, aby druhý displej využívali ve svých hrách.

assu rog phone twinview

Cena a dostupnost ASUS ROG Phone

V tuto chvíli známe specifikace, příslušenství i design telefonu. Bohužel společnost neprozradila, kolik bude telefon stát. Očekáváme ale, že to nebude nic malého. Více informací se dozvíme časem, jakmile se bude blížit vydání telefonu. To je nyní plánováno na třetí kvartál tohoto roku.

Jak se vám líbí tento herní telefon od společnosti Asus?

Zdroje: androidauthority.com, androidcentral.com, TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)