TOPlist

Razer představil nadupaný telefon s 8GB RAM, 120Hz displejem a velkou baterií

Razer nadupany telefon cena

Jak už se v několika posledních měsících spekulovalo, herní společnost Razer oficiálně vstoupila na mobilní trh. V lednu koupila společnost Nextbit a včera večer představila první zařízení, a to nadupaný telefon, za který by se specifikacemi nemusely stydět ani zavedené mobilní společnosti.

Nadupaný telefon Razer v sobě ukrývá obdivuhodné specifikace

Jednoduché pojmenování Razer Phone rozhodně nenaznačuje, co vše tento mobilní telefon má. Co se týče designu, tak vychází z toho, co vytvořila společnost Nextbit. V mnohém připomíná model Nextbit Robin, akorát, že nyní je již z kovu. Telefon nejde s vlnou minimálních rámečků, každopádně i díky tomu najdeme na přední straně stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos. Razer tvrdí, že patří k nejhlasitějším telefonům na trhu, nyní ještě aby reproduktory byly kvalitní.

Na druhou stranu telefonu chybí 3,5mm jack, vystačit si tak budou muset lidi s USB-C nebo Bluetooth sluchátky. V balení bude připravena redukce z 3,5mm jacku na USB-C. Kromě stereo reproduktorů, vévodí přední straně 5,7″ QHD IGZO displej, který má obnovovací frekvenci 120 Hz. Co to ve světě mobilů znamená, jsme si nedávno ukázali na telefonech z Japonska, kde již několik modelů má 120Hz displej. To, že se jedná o nadupaný telefon naznačuje i technologie UltraMotion, která se vyvinula společně s Qualcommem. Zajišťuje bezproblémovou synchronizaci grafického čipu a displeje, zamezí trhanému obrazu a zpožděné odezvě. Podobnou funkci můžeme najít u herních grafických karet a monitorů na PC.

Razer Phone | The Ultimate in Mobile Entertainment

Razer Phone | The Ultimate in Mobile Entertainment

Výkonem jde o vlajkovou loď roku 2017

Razer telefon používá Snapdragon 835, takže bude mít velmi podobný výkon jako ostatní vlajkové modely tohoto roku, které používají čipset od Qualcommu. K němu je připraveno 8 GB RAM a 64 GB vnitřní úložiště. Baterie má kapacitu velmi příjemných 4 000 mAh, a podporuje rychlé nabíjení Quick Charge ve verzi 4.0. Za jednu hodinu by se měl telefon nabít z 0 na 85 procent.

Na zadní straně nalezneme duální fotoaparát. První má 12 MPx a světelnost f/1,75, druhý pak 13 MPx a světelnost f/2,6. Přední strana má 8 MP selfie kamerku. Pokud se ptáte, kde je čtečka otisků prstů, tak v rámečku telefonu ve vypínacím tlačítku, podobně jako to mají Sony telefony. Přímo z krabice poběží na Androidu 7.1.1, Android Oreo přijde na začátku příštího roku. Zajímavé je, že telefon bude mít Nova Launcher Prime ve speciální Razer edici.

Razer telefon cena

Cena telefonu je 750 eur, po přepočtu a připočítání poplatků by tak mohl stát zhruba 20 tisíc korun, prodávat se začne 17. listopadu. Česko v první vlně zemí, kde se začne prodávat, bohužel není.

Jak se vám líbí tento nadupaný telefon od Razeru?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)