Razer koupil výrobce telefonů. Co plánuje?

Razer

Je poměrně vzácné, aby se nové společnosti mimo Čínu pouštěly do světa chytrých telefonů. Jednou z těch společností byla i Nextbit, která v roce 2015 vydala vcelku povedený telefon Robin. Dlouho jsme pak ale o Nextbit neslyšeli, nyní víme proč. Společnost Nextbit totiž koupil herní gigant Razer.

Dočkáme se brzy herního telefonu značky Razer?

Podle oznámení na stránkách Nextbitu se přestává Robin a veškeré příslušenství prodávat na oficiálních stránkách. Záruka na telefony bude trvat ještě 6 měsíců, slíbena byla i podpora bezpečnostních aktualizací Androidu do února 2018. Nextbit bude pak fungovat jako nezávislá firma pod společností Razer.

NextBit Robin 1

Pracovat má na unikátních mobilních projektech. Není jasné, jestli to budou přímo mobilní telefony, ale nedávalo by to moc smysl, kdyby výrobce telefonů neměl dělat telefony. Podle indícií TechCrunch to vypadá, že další telefony Nextbit plánuje i nadále. Nejedná se o první koupi, kterou Razer v posledních letech provedl. Předtím koupil například společnosti THX, nebo neúspěšnou herní konzoli postavenou na Androidu – Ouya.

Líbil by se vám chytrý telefon od Razeru?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)