TOPlist

Lepší než Switch? Nová kapesní konzole Razer Edge 5G nabízí OLED displej, super výkon a slušnou baterii

razer edge 5g

Mobile World Congress (MWC) se nekoná pouze v Barceloně, kde jsme měli možnost konferenci navštívit osobně, ale také v USA, konkrétně v Las Vegas. Před pár hodinami zde firma Razer ve spolupráci s Qualcommem a Verizonem představila novou herní konzoli Razer Edge 5G. Jedná se o handheldové zařízení, které nabízí špičkové parametry, slušnou baterii a běží na operačním systému Android.

Razer Edge 5G nabídne 6,65palcový OLED panel s Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Výkon pak obstarává čip Qualcomm Snapdragon G3X Gen1, který který je určený právě na hraní her. Konzole mimochodem vychází z Snapdragon G3X Gen 1 dev kit, kterou Qualcomm ukázal na konci minulého roku. Grafický výkon obstarává čip Adreno a nechybí aktivní chlazení. Výdrž dostala na starost 6000mAh baterie. Pokud máte zájem o živé vysílání či videohovor, nebude chybět ani přední kamerka s 1080p rozlišením.

Razer Edge 5G – Teaser Video

Razer Edge 5G - Teaser Video

Co se týče ovládání, můžeme počítat se dvěma joysticky, D-padem (šipkami) a samozřejmě tlačítky A, X, Y, B ve stylu Xbox ovladačů. Dá se předpokládat, že díky výkonnému čipu na konzoli spustíte většinu Android titulů na vysoké grafické nastavení, avšak pokud si chcete zahrát AAA tituly, můžete využít služeb jako je Stadia, GeForce Now či Xbox Cloud Gaming. Pokud se chcete dozvědět o nové handheldové konzoli více informací, zaškrtněte si v kalendáři datum 15. října, kdy bychom se měli dočkat detailnějšího představení i cen.

Co říkáte na Razer Edge 5G?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)