Telefon Galaxy Note 8: Na co se můžeme těšit? (souhrn spekulací)

telefon galaxy Note 8

V posledních dnech to bylo kolem Galaxy Note 8 hodně zajímavé. Uniklo poměrně velké množství informací a spekulací, a to včetně renderů, kde můžeme vidět telefon Galaxy Note 8 v plné kráse. Pojďme se podívat, co tedy Samsung chystá.

Duální fotoaparát se dostává i do Samsungu

Duální fotoaparát je něco, čemu se telefony od Samsungu vyhýbaly. Změní se to s příchodem Note 8. Podle spekulací by mělo jít o dva 12 MPx snímače. Jeden má mít širokoúhlý objektiv, světelnost pak f/1,7. Druhý má mít teleobjektiv se světelností f/2,4 a 2x optickým zoomem. Na přední straně je pak přichystaná 8 MPx selfie kamera se světelností
f/1,7.

Telefon Galaxy Note 8

Na zadní straně ještě chvíli zůstaneme. Z posledních fotografií jde vidět, že “oblíbená” čtečka otisků prstů zůstala na zádech. O tom, že Samsung nestihne implementovat čtečku ani do displeje Galaxy Note 8, už se ví nějaký čas. Velikost celého telefonu by měla být jen o trochu větší, než u Galaxy S8+, takže by se používání čtečky nemělo nějakým velkým způsobem zhoršit. Poslední informace tvrdí, že čtečka v displeji bude až u Galaxy Note 9.

Telefon Galaxy Note 8 bude mít 6,3″ displej

Displej patří u Samsung telefonů vždy k tomu nejlepšímu na trhu. Dá se očekávat, že stejné to bude i u Galaxy Note 8. Opět se bude jednat o Super AMOLED panel s maximálním rozlišením 1440 x 2960 pixelů a poměrem stran 18,5:9. Malá změna se bude týkat velikosti displeje. Oproti Galaxy S8+ by měl mít telefon Galaxy Note 8 o 0,1” větší displej, ve výsledku tedy 6,3”.

Z obrázků si jde také všimnout, že Note 8 již nebude mít tak moc zaoblené hrany displeje, jako tomu bylo u Galaxy S8. Samozřejmě nebude chybět ani S Pen stylus, který je pevně s řadou Note spjat.

Telefon Galaxy Note 8 vs Galaxy S8

 

Procesory budou podle všeho stejné, jako u Galaxy S8. To znamená že v USA to bude Snapdragon 835 a ve zbytku světa včetně Evropy pak Exynos 8895. Zvýšit by se měla paměť RAM, a to na 6GB. Kapacita úložiště by pak měla být 64 GB, chybět nebude ani podpora microSD karet.

Baterie Note 8 bude mít menší kapacitu

Mnoho z vás si jistě pamatuje problémy s bateriemi u Galaxy Note 7, díky kterým byl předchozí model této řady stažen kompletně z trhu. Samsung má od té doby baterie testuje mnohem důkladněji a rovněž se nesnaží tak moc navyšovat kapacitu baterie.

Podle posledních spekulací bychom se měli dočkat dokonce i zmenšení kapacity. Telefon Galaxy Note 8 by měl mít baterii o velikosti 3 300 mAh. To je méně, než právě u Galaxy Note 7, ale také o 200 mAh méně, než má Galaxy S8+.

Chybět nebude ani rychlé či bezdrátové nabíjení. Co se týče dalších funkcí, tak nebude rovněž chybět zvýšená odolnost proti vodě a prachu, a to díky splnění certifikace IP68. Po softwarové stránce se očekává poslední verze Android 7.1.1, a to i s oblíbeným Bixby asistenem na palubě. Z renderů se dá vidět, že Bixby tlačítko je stále na svém místě i u Galaxy Note 8.

Překročí cena Galaxy Note 8 hranici 1000 eur?

Řada Galaxy Note je známá tím, že stojí poměrně dost peněz a navíc každým rokem se částka zvyšuje. Bohužel to vypadá, že se bude zvyšovat i u Note 8. Nový phablet od Samsungu by měl být k dispozici v černé, šedé, zlaté a modré barvě. V Evropě se má cena za Note 8 pohybovat kolem 1000 eur, což je v přepočtu více než 26 tisíc korun.

Telefon galaxy Note 8 predstaveni

Jak to všechno bude, se dozvíme již 23. srpna, kdy se Samsung Galaxy Note 8 oficiálně odhalí, do prodeje by pak měl jít v září na několika vybraných trzích, ve zbytku světa by se pak měl postupně objevovat během podzimu.

Co zatím říkáte na spekulace ohledně Galaxy Note 8? Myslíte, že se potvrdí?

Zdroje: androidauthority.com, venturebeat.com, twitter.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)