Souboj o tlačítko Bixby: Komunita opět vede, poučí se Samsung?

tlacitko bixby

Tlačítko Bixby se v posledních dnech zase výrazně skloňuje. Dva dny zpátky se na některých Galaxy S8 telefonech objevila aktualizace, která blokovala konfiguraci Bixby tlačítka. Blokování ale dlouho nevydrželo, vývojáři našli novou cestu, jak to obejit a konfigurace je opět funkční.

Tlačítko Bixby se opět může použít ke konfiguraci

Samsung chce, aby lidé používali jejich osobního asistenta Bixby. Ten ale nenabízí nic nového, než konkurence od Googlu. Navíc stále ani pořádně nefunguje v anglickém jazyku. Není proto divu, že lidé chtějí využít tlačítko na jinou užitečnější funkci nebo aplikaci. Už podruhé se Samsung snažil zablokovat konfiguraci tlačítka, jenže ani tentokrát jejich ochrana nevydržela příliš dlouho.

Na druhý den od aktualizace, již první vývojáři aplikací na změnu Bixby tlačítka hlásili, že se jim opět podařilo zprovoznit konfiguraci. Níže pak naleznete dvě z nich. Jeden z vývojářů k tomu napsal: “Uvidíme, jestli Samsung konečně pochopí, že nucení Bixby asistenta není ta správná cesta.”

V tomhle má rozhodně pravdu. Zatímco jiní výrobci, kteří mají dodatečné tlačítka na telefonech, jako třeba HTC U11 nebo BlackBerry KeyOne, podporují vlastní konfiguraci, Samsung se tomu brání zuby nehty. Tímto chováním si nezískává Samsung plusové body u zákazníků.

Custom Bixby Button (S8 / S8+)
Custom Bixby Button (S8 / S8+)
Bixbi Button Remapper - bxActi
Bixbi Button Remapper - bxActi

Myslíte si, že se Samsung opět pokusí zablokovat konfiguraci Bixby tlačítka?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)