Samsung opět blokuje konfiguraci Bixby tlačítka

Samsung S8 Bixby tlacitko

Ještě od chvíle, než se Galaxy S8 dostal na trh, začala komunita řešit konfiguraci Bixby tlačítka. Ještě když byly telefony jen na stojanech, tak dokázali lidé překonfigurovat tlačítko na jiné funkce. To Samsung při uvedení telefonu na trh zablokoval, komunita ale přišla s jiným řešením, které odolalo několik týdnů. Samsung v nové aktualizaci opět začíná blokovat toto tlačítko.

Samsung má u Bixby tlačítka opět navrch

Včera se zákazníkům T-Mobile v USA začala objevovat aktualizace, která opět začala blokovat konfiguraci tlačítka Bixby. Fungovat přestaly všechny aplikace, které se zaměřují na předělání tlačítka pro tento chytrý asistent od Samsungu.

Samsung Galaxy S8 Bixby (6)

Jako první problémy s aplikacemi zaznamenali lidé, kteří obdrželi aktualizaci od T-Mobile, která zároveň přináší červnovou bezpečností záplatu. Zajímavé ale je, že odlišné aktualizace od jiných operátorů s červnovou bezpečností záplatou neblokují změnu tlačítka.

Asistent Bixby si nezískal mnoho fanoušků, a to i například tím, že není plně funkční ani v anglickém jazyce, natož pak v českém. Přitom nenabízí tak velké změny oproti jiným chytrým asistentům. Hodně lidí tak radši využívá tlačítko pro nějakou jinou funkci. To se ale Samsungu nelíbí a různé pokusy dříve či později blokuje. Momentálně zatím neexistuje způsob, jak poslední blokování obejít. Není taky jasné, kdy se blokace objeví pro zbytek světa.

Vlastníte Galaxy S8? Máte překonfigurované Bixby tlačítko?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)