Menu

SwipeSwitcher a další utility na rychlé spouštění a přepínání aplikací

Japonský vývojář Hideki Kato se specializuje na malé utilitky, které mají vylepšit práci s Androidem, zejména spouštění a přepínání běžících aplikací. Jeho nejnovějším výtvorem je SwipeSwitcher, který si teď krátce představíme.

SwipeSwitcher

SwipeSwitcher běží jako služba, která snímá vaše dotyky na obrazovce (bez ohledu na spuštěnou aplikaci, funguje dokonce i u her). Pokud provedete specifický “swipe” pohyb (tažení od kraje obrazovky, které dokončíte za polovinou), vyvolá se akce nadefinovaná v utilitě. Ve výchozím stavu je touto akcí přepnutí na předchozí aplikaci, což je nejčastější případ přepínání aplikací – např. kliknete na link v twitteru, otevře se prohlížeč a stránka se pomalu načítá, a mezitím se chcete vrátit na twitter a číst dál. S operačním systémem Android jiným než Honeycomb (který má samostatné tlačítko na zobrazení aplikací) to znamená dlouhé podržení klávesy Domů, aby se vyvolal seznam naposledy spuštěných aplikací, a v něm na první kliknete. Se SwipeSwitcherem vám stačí udělat tento jednoduchý pohyb a okamžitě se přepnete do předchozí aplikace. Utilita navíc umí některé typy aplikací ignorovat (na které se určitě přepínat nechcete), případně lze nadefinovat i spuštění libovolné jiné aplikace nebo zástupce. Swipe pohyb je možné detekovat na 4 místech obrazovky (nahoře vlevo a vpravo, dole vlevo a vpravo), pro každé místo lze zvolit jinou akci. Na Nexus S funguje spolehlivě a to včetně přepínání z fullscreen her.

SwipeSwitcher Lite
Hideki Kato
Verze0.2 (8. 11. 2011)
Velikost90 kB
2.1+


Zdarma

Home2 TaskSwitch

Podobné zaměření má i utilita Home2 TaskSwitch. Ta ke své aktivaci používá dlouhé podržení tlačítka Hledání (dlouhé podržení Domů tak zůstává pro standardní přepínač aplikací v Androidu), na základě kterého utilita prohledá ve svém nastavení, zda obsahuje aktuálně zobrazenou aktivní aplikaci. Pokud ano, přepne z ní na aplikaci, která je v nastavení k té první přiřazena. Na příkladu přepínání mezi twitterem a prohlížečem by to znamenalo vydefinovat v nastavení 2 řádky, twitter->prohlížeč a prohlížeč->twitter.

Home2 TaskSwitch
Hideki Kato
Verze0.4.1 (25. 6. 2011)
Velikost139 kB
1.6+


Zdarma

Home2 Shortcut

Nakonec jsme si nechali utilitu Home2 Shortcut. Ta je nejvíc “hardcore”, protože umožňuje nadefinovat spuštění libovolné aplikace na základě kombinace stisku tlačítek (ta je potřeba stisknout rychle po sobě). K dispozici jsou tyto kombinace:

  • HOME key > HOME key > App
  • HOME key > Search key > App
  • HOME key > Menu key > App
  • HOME key > Back key > App
  • Long press of search key > App
  • Long press of camera key > App

Home2 Shortcut
Hideki Kato
Verze0.5 (4. 7. 2011)
Velikost217 kB
1.6+


Zdarma

 

Komentáře

HUdasp

HUdasp

9.11.2011 16:32

Chybí mi tam SwipePad. Parádní věc.

bkf1

bkf1

9.11.2011 18:20

Ja hledam nejaky NAPROSTO JEDNODUCHY widget/taskmanager, ktery po tapnuti zobrazuje spustene aplikace, kdyz na ne tapnu, tak se ta aplikace maximalizuje. Pak samozrejme aby tam jeste bylo tlacitko “Ukoncit vse”. V podstate UPLNE to same, jak je na SGS2 (na SGS1 bohuzel nefunguje to prepinani aplikaci). Marne hledam a porad nenachazim :-/ Pomuze nekdo?

Mem

Roman Nepšinský 0

9.11.2011 18:39

bkf1: Nevím, jestli je to přesně to co potřebuješ, ale mezi widgety Elixir 2 je i zobrazení počtu spuštěných aplikací, a když se na to tapne, zobrazí se jejich ikony pro přepnutí

HUdasp: Díky za tip, to vypadá také dobře

v6ak

v6ak

9.11.2011 22:16

Já mám rád WaveLauncher – přijde mi to jako takový lepší SwipePad. Ale SwipePad s doplňky se od WL asi moc neliší (akorát WL asi vyjde levněji). Jo, nastavení WL není úplně intuitivní, ale používá se skvěle.

Flegy

Flegy

13.11.2011 1:21

Já používám Smart taskbar. Z boku přídá na plochu malou šipku a po jejím stisku se vysune panel, kde lze nalést spuštěné tasky, všechny programy, nastavit programy pro rychlé spuštění a podobně. Lze pořídit zadarmo i za peníze. Placená verze má samozřejmě i pár vychytávek navíc (třeba “zabiják” aplikací). Jediný co se mi nelíbí je stupidní logo Windows v nastavení. Fakt nevím, proč to tam autor dal. Ale ono asi brzo zmizne, až si toho všimne Micro$oft :)

RSS (komentáře k článku)