SwipeSwitcher a další utility na rychlé spouštění a přepínání aplikací

ss-480-0-0

Japonský vývojář Hideki Kato se specializuje na malé utilitky, které mají vylepšit práci s Androidem, zejména spouštění a přepínání běžících aplikací. Jeho nejnovějším výtvorem je SwipeSwitcher, který si teď krátce představíme.

SwipeSwitcher

SwipeSwitcher běží jako služba, která snímá vaše dotyky na obrazovce (bez ohledu na spuštěnou aplikaci, funguje dokonce i u her). Pokud provedete specifický “swipe” pohyb (tažení od kraje obrazovky, které dokončíte za polovinou), vyvolá se akce nadefinovaná v utilitě. Ve výchozím stavu je touto akcí přepnutí na předchozí aplikaci, což je nejčastější případ přepínání aplikací – např. kliknete na link v twitteru, otevře se prohlížeč a stránka se pomalu načítá, a mezitím se chcete vrátit na twitter a číst dál. S operačním systémem Android jiným než Honeycomb (který má samostatné tlačítko na zobrazení aplikací) to znamená dlouhé podržení klávesy Domů, aby se vyvolal seznam naposledy spuštěných aplikací, a v něm na první kliknete. Se SwipeSwitcherem vám stačí udělat tento jednoduchý pohyb a okamžitě se přepnete do předchozí aplikace. Utilita navíc umí některé typy aplikací ignorovat (na které se určitě přepínat nechcete), případně lze nadefinovat i spuštění libovolné jiné aplikace nebo zástupce. Swipe pohyb je možné detekovat na 4 místech obrazovky (nahoře vlevo a vpravo, dole vlevo a vpravo), pro každé místo lze zvolit jinou akci. Na Nexus S funguje spolehlivě a to včetně přepínání z fullscreen her.

hi 256 1 8571e891dc122c5e150d8ab1bc7adc1d96b1fe73
SwipeSwitcher Lite
Hideki Kato
Verze 0.2 (8. 11. 2011)
Velikost 90 kB
2.1+


Zdarma

Home2 TaskSwitch

Podobné zaměření má i utilita Home2 TaskSwitch. Ta ke své aktivaci používá dlouhé podržení tlačítka Hledání (dlouhé podržení Domů tak zůstává pro standardní přepínač aplikací v Androidu), na základě kterého utilita prohledá ve svém nastavení, zda obsahuje aktuálně zobrazenou aktivní aplikaci. Pokud ano, přepne z ní na aplikaci, která je v nastavení k té první přiřazena. Na příkladu přepínání mezi twitterem a prohlížečem by to znamenalo vydefinovat v nastavení 2 řádky, twitter->prohlížeč a prohlížeč->twitter.

hi 124 10
Home2 TaskSwitch
Hideki Kato
Verze 0.4.1 (25. 6. 2011)
Velikost 139 kB
1.6+

rMUH0nLmSDelV6f0X9M21EJ4fWyOAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

Home2 Shortcut

Nakonec jsme si nechali utilitu Home2 Shortcut. Ta je nejvíc “hardcore”, protože umožňuje nadefinovat spuštění libovolné aplikace na základě kombinace stisku tlačítek (ta je potřeba stisknout rychle po sobě). K dispozici jsou tyto kombinace:

  • HOME key > HOME key > App
  • HOME key > Search key > App
  • HOME key > Menu key > App
  • HOME key > Back key > App
  • Long press of search key > App
  • Long press of camera key > App

hi 124 2
Home2 Shortcut
Hideki Kato
Verze 0.5 (4. 7. 2011)
Velikost 217 kB
1.6+


Zdarma

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)