Strone Roam: Konec krmení operátorů a tučných účtů za roaming?

strone roam roaming

Jeden ze série problémů, kterým musíte čelit při cestování po Evropě a dalších kontinentech, je bezpochyby udržování kontaktu s blízkými osobami. Mnohokrát je potíž s internetem, roamingové balíčky bývají drahé a koupí místní SIM karty – pokud nějaká koupit lze – ztratíte původní číslo.

Společnost Strone Technology se pomocí chytrého zařízení a služby Strone Roam snaží často cestujícím lidem tyto problémy vyřešit jednou provždy. Aktuálně je možné podpořit peněžní částkou zmiňované zařízení na startupovém portálu Indiegogo.

Strone Roam jako portál mezi světadíly

Ne že by Strone Roam přenesl na jiný světadíl zrovna vás, na takovou technologii si ještě počkáme. Do jakékoli části světa ale přenese signál z vaší domácí Wi-Fi a zároveň vám zůstane stejné číslo, na kterém budete k zastižení zrovna tak, jako doma. Jak je to všechno možné? Do malého oválného zařízení strčíte před odjezdem svoji stávající SIM kartu z telefonu a necháte doma šlapat Wi-Fi, se kterou je Strone Roam propojen. V případě, že stojíte i o mobilní datové přenosy, do vlastního telefonu vložíte pro změnu Data SIM kartu od Strone Technology a nainstalujete potřebnou aplikaci, která je dostupná jak pro Android tak iOS. Aplikace funguje jako transfer hovorů, ať už přijímaných nebo uskutečňovaných.

strone roam 1

Když tedy budete na cestách, doma zařízení Strone Roam obdrží telefonní hovor na vaši funkční SIM kartu a pomocí internetu ho přesměruje do aplikace, kde ho i bez internetu budete moci klasickým způsobem přijmout. To samé se děje i obráceně – vaši příbuzní uvidí na svém telefonu obyčejný hovor. Strone nabízí k SIM kartě mimo jiné i data plán a uživatelé si mohou zakoupit u společnosti i kredit na mezinárodní hovory. Ceny se pohybují okolo 3 centů za minutu, tedy za 70 haléřů.

Co všechno zařízení umí?

  • Připojit se k internetu, a to buď skrze Wi-Fi nebo s použitím Data SIM. Datové balíčky jsou nakupovány s předstihem – nemůže se vám tak stát, že byste na konci měsíce protáčeli panenky nad fakturou za telefonní služby.
  • Uskutečňovat hovory a přijímat zprávy do domácí země za stejných podmínek, jako je váš tuzemský tarif. Neplatíte tedy nic navíc.
  • Přijímat hovory a zprávy na vaše obvyklé číslo skrze Strone aplikaci, díky které žádný důležitý telefonát nezmeškáte ani od lidí, kteří vůbec nemají o vašem cestování potuchy.
  • Telefonovat do cizích zemí je také možné, za menší příplatek a při zakoupení v předstihu. Minuta hovorů do všech zemí vás bude stát 70 haléřů za minutu.
  • Volání a smskování ostatním uživatelům Strone aplikace zcela zdarma, což je ideální pro cestování ve skupinách.
  • Hlasová schránka zdarma.
  • Při ztrátě nebo odcizení telefonu jednoduše stáhnete aplikaci na jiné zařízení a pokračujete tam, kde jste přestali.

Strone Roam nabízí ještě další vychytávky, o kterých se dočtete zde.

Cena a uvedení na trh

Zahájení prodeje je plánováno na únor 2016, přičemž cena zařízení bude v přepočtu za 3 600 korun. Strone Roam je možné si zarezervovat prostřednictvím peněžního daru na Indiegogo za 3 200 Kč. Při koupi více kusů se cena snižuje a do 4. října ke koupi obdržíte ještě kredit 1 200 korun platný až do prosince příštího roku.

Líbí se vám toto zařízení? Našli byste pro něj využití?

Zdroj: Indiegogo (Strone Technology).

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)