Menu

Sound Sleep – spěte sladce

Usínáte rádi s hudbou? Tak to by se vám aplikace Sound Sleep mohla líbit. Pokud rádi usínáte bez hudby, tak právě Sound Sleep by to mohla změnit. A o co tedy vlastně jde? Sound Sleep vám bude před spaním přehrávat různé relaxační melodie za doprovodu uklidňujících zvuků a to je v kostce vlastně vše. Nyní se na to pojďme podívat trochu podrobněji.

Celkem aplikace nabízí osm různých melodií a u každé z nich máte krátký popisek, jaký je hlavní motiv melodie a co by ve vás měla každá konkrétní skladba evokovat. Jednotlivé skladby jsou dlouhé několik minut a můžete si vybrat v jakém pořadí je chcete přehrávat (předdefinované pořadí, náhodně, pořád dokola tu samou, celý playlist dokola). Autoři se pyšní tím, že jejich hudba obsahuje alfa frekvence, při kterých je mozek v uvolněném stavu a mělo by se při nich dobře usínat. V tomto může být trochu problém při přehrávání přes malý repráček mobilního telefonu a pokud máte u postele k dispozici klasické reproduktory, jistě bude lepší řešení, zapojit telefon přímo do nich. Nebo můžete samozřejmě použít sluchátka, pokud vám nevadí při spánku.

Ke každé skladbě si můžete přimixovat zvuky okolí. Celkem je jich tu dvanáct (déšť, praskající oheň, dvakrát pádlování, šplouchnutí, vítr, zvuk oceánu, hřmění, velryba, zvuky pláže, chůze po písku a bouřka) a u každého si můžete v procentech navolit jeho hlasitost nebo jej úplně vypnout. Některé ze zvuků jsou povedenější, některé jsou na tom hůře, ale každý si najde ten svůj. Osobně se mi dobře usíná při zvucích deště, ale velrybí kvílení mě vyloženě rušilo. Pokud najdete svou vytouženou kombinaci zvuků, můžete si ji uložit pro pozdější obnovení.

Jelikož aplikace slouží ke spánku, tak zde máte možnost nastavit si, za jak dlouho se přehrávání skladeb vypne, aby zbytečně nehrály celou noc. Taky je zde jednoduchý budík, u kterého je možnost vybrat si ze třech druhů vyzvánění (ptačí cvrlikání, vodopád a vlny), z nichž by mě nejspíš nevzbudil ani jeden, tudíž je tento budík pro mě osobně prakticky nepoužitelný (někomu to třeba ale bude vyhovovat).

Aplikace je dostupná ve dvou verzích. První je zdarma a obsahuje menší počet dostupných skladeb a reklamu, druhá je placená a je bez omezení a bez reklam. Její cena je skoro šedesát korun (při příležitosti Černého Pátku byla ve slevě za cca 35 korun, ale to už bohužel neplatí), což není úplně málo, proto doporučuji první vyzkoušet bezplatnou verzi. Osobně se mi aplikace líbí a ač jsem nikdy neusínal při hudbě, postupně si na to zvykám a nutno uznat, že to má něco do sebe.

Sound Sleep Deluxe Edition(MT)
IMOBLIFE Co. Ltd
Verze2.9 (24. 7. 2012)
Velikost23 MB
1.5+


58,43 Kč


Zdarma

 

 

Komentáře

m1c4a1

m1c4a1

27.11.2012 12:08

Pokud rád usínám bez hudby, tak na tom nebudu chtít nic měnit. :-)

Karel

Karel

27.11.2012 15:56

…to jsme rádi, že jsi nám to sdělil…

On

On

27.11.2012 17:14

Karle, Karle, smrdí ti varle…

Radek

Radek

27.11.2012 20:06

Takže něco jako promakanější Sleep as Android :) Ten si nemůžu vynachválit :)

nickfury

nickfury

28.11.2012 19:24

Mě se zdá……ne nezdá. Já vidím jak je design té aplikace okopírovaný od designu jablečných sviní, chcete-li prasat (Applu).

RSS (komentáře k článku)