Menu

Aplikace SlimFacebook: Jak prohlížet Facebook aplikací menší než 1 MB?

facebook slimfacebook xda aplikace
Aplikace SlimFacebook: Jak prohlížet Facebook aplikací menší než 1 MB?
Ohodnoťte článek

Facebook. Každý den si ho neodpustí bezmála 1 miliarda uživatelů, přičemž celých 800 milionů přichází z mobilní aplikace. Neuvěřitelná čísla stále rostou – a to i přesto, že aplikace Facebooku čelí už od počátků tvrdé kritice. Není proto divu, že spousta vývojářů využívá nespokojenost uživatelů ve svůj prospěch a snaží se nabídnout odlehčené verze náročné aplikace. Jedním z pokusů je i SlimFacebook, který můžete ve verzi beta zdarma vyzkoušet.

Co je špatně na oficiální Facebook aplikaci?

Oficiální aplikace Facebooku je trnem v oku mnoha uživatelů. Nejenže zabírá nesmyslné množství pamětinepříznivě se podepisuje i na baterii a ani samotná rychlost či spolehlivost nepatří mezi výhody. K tomu všemu je navíc pro chod aplikace potřeba velké množství různých oprávnění. Takový mix nepříjemností připravil půdu pro SlimFacebook a mnoho podobných aplikací, které se snaží přetáhnout na svou stranu vybíravé uživatele.

Extrémně malá alternativa SlimFacebook bez jediného oprávnění

Ačkoli existuje i verze oficiální aplikace Light, pořád to není to pravé ořechové. Paradoxně spousta uživatelů často využívá mobilní webové rozhraní, které na tom však není vůbec špatně. Jedinou nevýhodou je otevírání prohlížeče a samozřejmě s tím spojené sosání baterie a další neduhy. Vývojář z XDA developers proto přišel s jednoduchým řešením – 700 kB velká aplikace využívající webového rozhraní, která po vás nechce jediné oprávnění.

Jak se stát beta testerem?

Nespornou výhodou je autorova přímá komunikace s uživateli a postupné přidávání žádaných funkcí. Prozatím toho sama aplikace příliš neumí, ale například absence notifikací či nemožnost stahování obrázků je vykoupena samotnou minimalistickou povahou aplikace. Pokud chcete SlimFacebook zdarma vyzkoušet, staňte se beta testerem Google Play:

  • Přejděte na tuto stránku Google Play.
  • Staňte se beta testerem kliknutím na příslušné tlačítko.
  • Na spodním okraji stránky se přesuňte na přímý odkaz k aplikaci, případně klikněte sem.
  • Stáhněte aplikaci SlimFacebook a je hotovo.

slimfacebook android aplikace

SlimFacebook toho moc neumí, základnu fanoušků už ale má

Aplikace SlimFacebook rozhodně nebude vyhovovat všem uživatelům a bezesporu se najde velký zástup těch, kteří se s nesmyslnými oprávněními, velikostí aplikace i nestabilitou smířili – funkčnost 700kB aplikace je přeci jen v porovnání velmi omezená. Přesto jsme si jistí, že pro uživatele s opačným postojem a nevraživostí k uplatňovaným praktikám může být SlimFacebook svatým grálem.

Zdroj: XDA.

Komentáře

Mazec

Mazec

z aplikace
6.1.2016 20:24

Tak jsem betatester, ale aplikace nikde… Ani na odkazu ani v Google Play…
Nějaká rada…?

Jinak záleží na Hardware. Mé Note 3 s Fb aplikací nemá problém…

JAZZMAN

JAZZMAN

z aplikace
6.1.2016 20:30

Tak nejde ani tak o hardware, ale to že aplikace po cca měsíci má kolem 300 MB i s daty a to mě u aplikace typu FCB přijde úchylný

matys

matys

z aplikace
6.1.2016 20:34

otazka casu kdy FB aplikaci odrizne

Mazec

Mazec

z aplikace
6.1.2016 20:53

Chápu že 300mb je prostě moc…
Ale když mám 32gb paměť a 3gb Ram čemu to vadí?
Ale chápu že ne každý má takhle vybavený smartphone…

V každém případě už jsem zkoušel Facebook Lite a podobné aplikace ale v klasické aplikaci se Facebook nejlépe zobrazuje…

Johanna Kovaczicz

Johanna Kovaczicz

6.1.2016 21:03

Mazec napsal: 6.1.2016 20:24

Tak jsem betatester, ale aplikace nikde... Ani na odkazu ani v Google Play... Nějaká rada...? Jinak záleží na Hardware. Mé Note 3 s Fb aplikací nemá problém...

Zdravím,

pokud kliknete na odkaz a potvrdí beta testování, mělo by se vám někde ukázat Stáhnout aplikaci SlimFacebook. Pokud se vám nic takového ani po odkliknutí nezobrazí, zkuste tento odkaz: https://play.google.com/store/apps/details?id=it.rignanese.leo.slimfacebook&ah=4SRV3RMVNLz1xXW_lagiZJQh3Ro&hl=cs

Pokud se vám ukáže, že zadané URL neexistuje, Google Play si myslí, že nejste beta tester. Postup jsem vyzkoušela znova a funguje – pokud vám ne, zkuste na http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-slimfacebook-1mb-0-permissions-t3254174 scrollovat trochu dolů a najít QR kód aplikace. :)

Snad se povede.

Hezký den.

doubt2doubt

doubt2doubt

z aplikace
6.1.2016 21:13

Těch 300MB budou cache obrázků a videí, díky tomu to FB jede rychleji.

doubt2doubt

doubt2doubt

z aplikace
6.1.2016 21:18

Jestli to neumí ani notifikace, tak je to program k prdu. Radši FB Lite nebo Friendcastler či jinou alternativu.

Mazec

Mazec

z aplikace
6.1.2016 21:56

Jak jsem si myslel… S aplikací Facebook se to nedá ani srovnávat -> Návrat do minulosti…

JAZZMAN

JAZZMAN

z aplikace
6.1.2016 22:13

Já si teda stěžovat na nedostatek místa nemohu 64 GB, ale z principu takovou sračku jako oficiální aplikace FCB nechci. Už jen těch oprávnění co to chce.

CaSual51

CaSual51

z aplikace
6.1.2016 22:38

Nechápem čo všetci nariekaju ze FCB aplikácia žerie RAM. Mne napr. zeria cca 90MB RAM. No a? Mam celkovo 2GB a volnych vzdy cca 700MB a to mi bezi hodne aplikacii na pozadi. PAMATAJTE ze nevyuzita volna RAM je zbytocna RAM.

Petr Rolf

Petr Rolf

z aplikace
6.1.2016 22:55

Je to o prioritách. Pro mne je FB nejdůležitější kvůli spojení s ostatními. Tzn., na pozadí mi nonstop běží app na chat s notifikací. A pokud už tedy já mám čas na prohlížení, pak nemám problém s prohlížečem :-)

doubt2doubt

doubt2doubt

z aplikace
6.1.2016 23:11

Taky nejsou proč řešíte oprávnění stačí Xprivacy, většinu oprávnění téměř u všech aplikací omezuji a všechny jedou…

Samo, že Skypu neomezím přístup k mikrofonu. :)

TylerManifesto

TylerManifesto

z aplikace
7.1.2016 0:03

zjistil sem ze vice ramky zere Clean Master…tak sem ho okamzite smaznul a rychlost je zmat.Mobil je nahle sviznej jak cip! ;)

loko1

loko1

7.1.2016 2:30

Já bych aplikaci od FB jednoduše shrnul takto: „je nám u prde.. jestli vám to žere baterii, zatěžuje telefon, spotřebovává data, hlavně že vaše telefony máme prošpikované spywarem“
A stejně tu aplikaci 90% lidí používá.

Tahle mini appka se mi líbí, určitě zkusím.

Doubt2doubt: xprivacy je sice supr věc(sám mám koupenou pro verzi) ale kolik lidí je schopno a ochotno kvůli tomu rootovat…

doubt2doubt

doubt2doubt

z aplikace
7.1.2016 7:57

Mně přijde FB appka celkem vpohodě, chová se předvídatelně, větším žroutem je podle mě Facebook Messenger.

SeppWinkler

SeppWinkler

7.1.2016 11:39

Ja si pochvaľujem FB Lite. Na FB chodím minimálne, príspevky nečítam, iba kvôli nejakým stretnutiam a zanechaniu odkazu, prípadne želania. Navyše ho mám nastavený tak, že ho systém pri vypnutej obrazovke vypne – nepotrebujem notifikácie, že XY zverejnil fotku, ako jeho dieťa zjedlo prvú pizzu :)

Majk Holy

Majk Holy

z aplikace
8.1.2016 11:30

Nechápu, k čemu jsou tyhle rádoby aplikace. Když si pustíte FB v prohlížeči, tak to vyjde nastejno.

ic

ic

8.1.2016 13:07

Taky by mě tady zajímalo především porovnání s facebook lite aplikací. Ta je docela pěkná, ale neumí landscape režim, špatně zobrazuje nějaké obrázky (rozostření a deformace u obrázků příspěvků) a nemá tak dobré notifikace jako hlavní FB aplikace (u notifikací šetří data a nezobrazuje některé obrázky a úryvky).

honzah

honzah

13.1.2016 10:49

je jen otazka casu kdy to fb zarizne, nikdo si nenecha kazit byznys. Dneska uz se stezi udrzi nejaky neoficialni messenger nebo multiklient na zpravy a fb to uz vubec nema sanci.

bkf1

bkf1

14.1.2016 13:03

FB Lite stačí ;-)

RSS (komentáře k článku)