Menu

Google vylepšil aplikaci Telefon – umí sdílení zpráv z hlasové schránky

telefon-sdileni-zprav-z-hlasove-schranky-ico
Google vylepšil aplikaci Telefon – umí sdílení zpráv z hlasové schránky
Ohodnoťte článek

Google před několika dny vydal aktualizaci své aplikace Telefon, nicméně neuvedl, jaké změny nová verze přinesla. Novinky si tak museli odhalit uživatelé sami. Jaká vylepšení v aplikaci Telefon najdete? Například možnost sdílení zpráv z hlasové schránky, opravenou ikonu ve zkratkách aplikace a přípravu na podporu služeb RCS.

Sdílení zpráv z hlasové schránky

Asi nejvýznamnější novinkou je sdílení zpráv z hlasové schránky. Nahrávky je možné ukládat, zálohovat, ale třeba i poslat někomu dalšímu. Stačí v hlasové schránce zvolit možnost Odeslat a následně vybrat aplikaci nebo kontakt. Funkce je však k dispozici pouze těm, kteří mají aktivní „vizuální hlasovou schránku“, která umožňuje prohlížená a přehrávání zpráv bez nutnosti volání do hlasové schránky. Vizuální hlasová schránka je momentálně dostupná pouze pro službu Project Fi a pro zákazníky operátorů T-Mobile USA a Orange France.

Sdílení zpráv z hlasové schránky zatím není úplně bez chyby – odesílaný soubor totiž nemá žádnou příponu, což v některých situacích může způsobovat problémy. Jedná se o MPEG Layer 1/2 Audio, takže by mělo stačit přidání přípony MP3. Před odesláním je kromě toho nutné zprávu přehrát, jinak se odešle pouze prázdný soubor.

Oprava ikony ve zkratkách aplikace

Zde se jedná spíše o kosmetickou záležitost. V nabídce, která se zobrazí po dlouhém stisku ikony aplikace Telefon, je položka Nový kontakt. Ta v předchozí verzi měla světle modrou barvu, stejně jako ikona starší verze programu. Nyní ikona u této položky ladí s aktuálním odstínem modré.

Podpora RCS

Redaktoři serveru Android Police se opět „prohrabali“ zdrojovými kódy, aby zjistili, co se chystá do dalších verzí. Vypadá to, že Google hodlá zavést novou funkci, která používá služby RCS pro odeslání obrázku souběžně se zahájením hovoru. Lze předpokládat, že obrázek by mohl sloužit jako upoutávka, která ukáže příjemci důvod, proč mu telefonujete. Ve své podstatě je to podobné náhledu videa, jak ho zobrazuje před přijetím aplikace Google Duo, v tomto případě se však jedná o statický obrázek.

V balíčku aplikace byla také nalezena ikona telefonu s kancelářskou sponkou, která by mohla být použita pro funkci „Sdílejte a zavolejte“. Po jejím stisku budou uživatelé patrně vyzváni k vybrání snímku z galerie, případně jeho pořízení fotoaparátem zařízení.

Telefon s kancelářskou sponkou

Telefon s kancelářskou sponkou

Dodejme, že podporu RCS nedávno dostala služba Google Voice.

Jak získat aplikaci Telefon?

Aktualizace by již měla být dostupná tradiční formou OTA z Obchodu Play. Pokud aplikaci v telefonu nemáte, můžete si stáhnout instalační balíček ze serveru APK Mirror, který je určen pro Android 6.0 a vyšší a je velký necelých 13 MB. Balíček APK je podepsán Googlem a aktualizuje stávající verzi aplikace. Kryptografický podpis zaručuje, že soubor je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním v žádném případě manipulováno. K jeho instalaci však budete muset v systémovém nastavení povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

Telefon
Telefon
Vývojář: Google LLC
Cena: Zdarma
Co říkáte na novinky v aplikaci Telefon?

Zdroje: androidpolice.com, androidauthority.com.

Komentáře

Poustevnak Fenixu

Poustevnak Fenixu

17.2.2017 10:35

On ještě někdo používá hlasovou schránku?
Nepočítám seniory, kteří si koupí novou SIMku a neumí si hl.schranku vypnout.

stephen

stephen

z aplikace
17.2.2017 19:19

Bude někdy aplikace oficiálně i pro telefony s Androidem 5.0? Někde jsem o tom už četl.

Jiri Novak34

Jiri Novak34

17.2.2017 22:48

Jak to že v obchodu play aplikaci nemám? S7 edge, android 6

ja_som

ja_som

19.2.2017 10:45

RSS (komentáře k článku)