TOPlist

Kdo volal z neznámého čísla? Google Telefon vám to pomůže zjistit, ale má to háček

Google Telefon neznámé číslo ilustrace
  • Zjistit, kdo volal z neznámého čísla, se může hodit
  • Aplikace Google Telefon  vám s tím pomůže
  • Má to ale minimálně jeden háček. O co jde?

Snad každý z nás se čas od času setká se zmeškaným hovorem z neznámého čísla, přičemž se zcela logicky nabízí otázka, zda zavolat zpět, nebo nikoliv. Samozřejmě mohlo jít jen o kamaráda či příbuzného s novým telefonním číslem, ale současně se vám mohl pokoušet dovolat operátor z nějaké telemarketingové společnosti. Rozhodnout dilema ve prospěch jedné či druhé možnosti se pokusí aplikace Google Telefon.

Appka, kterou má ve svém smartphonu více než miliarda uživatelů po celém světě, obdrží nové tlačítko. Jakmile kliknete na číslo v seznamu nedávných hovorů, dostanete příležitost nechat si jej vyhledat on-line pomocí možnosti „Lookup“ s ikonkou panáčka a lupy.

Telefon od Googlu vyhledat číslo
Phone by Google
Phone by Google

Vychytávka, na níž upozornil portál PiunikaWeb ve spolupráci s uznávaným dataminerem vystupujícím pod jménem AssembleDebug, má ale minimálně jeden háček. V prvé řadě vůbec není jasné, zda bude fungovat všem uživatelům, anebo pouze majitelům smartphonů řady Google Pixel.

Funkce navíc samozřejmě nebude schopna přesně určit, kdo vám volal – telefonní číslo pouze okamžitě vloží do vyhledávače, který se jej pokusí najít napříč různými internetovými stránkami. Pro zjištění uživatelských zkušeností s daným číslem, z nichž se budete moct dozvědět, zda náhodou nejde o telemarketing, ale bohatě postačí –  a to je ostatně její hlavní účel.

Jak jste s aplikací Google Telefon spokojeni?

Zdroj: PiunikaWeb

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)