Menu

Samsung vyhrává spor o porušení patentu Slide To Unlock

Neutuchající patentová válka mezi společnostmi Samsung a Apple pokračuje. Tentokrát se zákon postavil na stranu společnosti Samsung, když německý soud v Mannheimu pozastavil své vyšetřování porušení patentů proti společnosti Samsung. Soud nyní projednává samotný patent Slide To Unlock, ve hře se totiž objevila společnost California, která vlastní podobný patent.

Tento případ nabírá na obrátkách a začíná se komplikovat. Uvidíme, co toto vyšetřování přinese do budoucna a zda bude moci Apple tento patent posílat dále jako zbraň k patentovým válkám.

Případ byl odložen na první čtvrtletí 2013, kde rozhodne patentový soud v Mnichově. S velkou pravděpobností však spor vyzní ve prospěch společnosti Samsung.

Myslíte si, že se karta začíná obracet a začne nyní Apple u soudů prohrávat?

zdroj: androidpit.com

 

Komentáře

Fulda

Fulda

16.3.2012 21:29

Docela by mě zajímalo, co na tom chtěl rok vyšetřovat. :D Řekl bych, že se to dá vyřešit během týdne. :D

Jaroslav Majer

Jaroslav Majer

16.3.2012 21:55

tak bodejď je to celé nesmysl, přece se nebudou soudit výrobce dveří o to kdo vymyslel otvíraní dveří taháním za kliku… ale třetí hráč je v celé věci velkým překvapením :D

Fulda

Fulda

16.3.2012 21:57

Řekl bych, že třetí strana se chce jen ukázat a udělat si reklamu. :D

Rizoto

Rizoto

17.3.2012 6:48

Taky bych to viděl na třetí stranu ala reklama..

Cole

Cole

17.3.2012 11:56

Já pořád nechápu, proč se takovejma, omlouvám se za to slovo, píčovinama soudy pořád zabívají. Vypráskat všechny strany s pokutama a varováním, ať se s podobnejma blbostma nevrací. A případně rovnou odebrat příliš obecný patenty.

Za chvíli si Apple patentuje vzduch, ne?

ivoszz

ivoszz

17.3.2012 12:34

Celý problém patentů je v tom, že zvláště v USA (ale nejen tam) se z patentových úřadů stali pouzí registrátoři. To, že vlastním patent ještě nic neznamená, jeho platnost musí ověřit až soud. Proto ty dlouhé lhůty, vyjadřují se všechny strany + další odborníci. Ze 7 patentů, které vytahl Oracle na Google kvůli Javě byl uznán jen jeden, pět bylo zrušeno kvůli prior art (patentováno bylo něco, co bylo už dávno všeobecně známo) a u jednoho ještě probíhá šetření, ale nevypadá to s ním moc růžově. Proto se taky škoda v tomto případě z původních milard dolarů snížila už jen na stovky miliónů a kdoví, zda budou vůbec vyplaceny.

tjm

tjm

17.3.2012 13:50

Patenty a patentove valky. V cine to neresej a ajfon tam stoji par drobnejch

Eagle

Eagle

17.3.2012 14:10

Byl by jsem strašne rád kdyby se patent třetí firmy obrátil proti Apple, kterymu by byl následne jeho patent zrušen a musel by v iPhonech předělat tento styl odemikání. Apple by si to zasloužil za jeho nesmyslny patentovy valky.

ic

ic

17.3.2012 21:58

Vím, že se na to paní všichni, ale ještě to nikdy nikdo nevysvětlil. A to mi vadí ze všeho nejvíce. Jak je sakra možné že se Německé soudy zabývají softwarovými patenty?

Port

Port

20.3.2012 12:48

Jde nejspíše o to, že jedna strana chce zabránit druhé v prodávání daného produktů v německu, takže když to německý soud zakáže, tak to neznamená že jinde to je také zakázané :)

RSS (komentáře k článku)