Samsung S10 používá ultrasonickou čtečku otisků prstů: V čem bude lepší?

samsung galaxy s10 fingerprint 3d sonic sensor

Jedna z největších novinek u telefonů Samsung Galaxy S10 a Galaxy S10+ bude ultrasonická čtečka otisků prstů. Nacházet se bude přímo v displeji. Poměrně se liší oproti tomu, co jsme zatím mohli vidět od konkurence, která již od minulého roku nabízí čtečky otisků v displeji. Jak?

Samsung S10 s ultrasonickou čtečkou otisků prstů bude více bezpečnější než konkurence

Samsung vyvíjel čtečku otisků prstů dlouhé roky a hodněkrát se spekulovalo nad tím, jaká řada Galaxy S ji vlastně dostane. Tento rok už je v podstatě vše potvrzené a víme, že čtečka otisků prstů v displeji se objeví v Samsung S10. A proč se korejská společnost nechala předběhnout čínskými značkami Vivo, Oppo, Huawei nebo Xiaomi?

Na tohle téma se před několika měsíční vyjádřil šéf Samsungu DJ Koh. Uvedl, že stejnou technologii, na které fungují čtečky v telefonech čínských výrobců, mohli mít již v roce 2016. Jenže mají s ní špatnou zkušenost a proto se rozhodli vývoj značně prodloužit a zaměřili se na ultrasonickou čtečku.

qualcomm ctecka otisku prstu pod displejem

Čínské telefony mají optické čtečky otisků prstů, které podle mnohých nejsou tak bezpečné a rozhodně nejsou tak přesné jako ultrasonické. Dokonce i Google údajně interně testuje bezpečnost těchto čteček a je možné, že se v budoucnu znemožní používání u zabezpečených transakcí, přístupu do bezpečných složek apod.

Optická technologie je úplně nejstarší možnou, která se u telefonů používala. V klasických čtečkách nyní můžeme vidět kapacitní technologie. Ty se ale nedají integrovat pod displej, proto se čínští výrobci rozhodli vrátit ke starší technologii.

ultrasonicka ctecka otisku prstu samsung s10

Ultrasonická technologie je nejnovější a má zároveň nejlepší výsledky, pokud jde o přesnost a kvalitu. Výhoda je samozřejmě v tom, že se může integrovat i do displeje. Rozdíl v bezpečnosti je v tom, že otisk prstu se skenuje ve 3D, proto ostatně i název 3D Sonic Sensor. Díky snímání třech rozměrů dokáže přesně zachytit každý pór a odlišnost v otisku. Optické snímače porovnání pouze to, jestli sedí vzor otisku. Jedna z dalších výhod ultrasonických čteček je i to, že funguje s mokrým prstem.

Samsung Galaxy S10 Plus LEAK (First Hands On Look)

Samsung Galaxy S10 Plus LEAK (First Hands On Look)

Je tu však i problém s tím, že ultrasonická čtečka otisků prstů nefunguje s klasickými ochrannými skly a fóliemi. Na videu výše můžete vidět, jak vypadá testovací fólie s výřezem čtečku u Galaxy S10. Telefon Samsung Galaxy S10 se představuje již 20. února. Brzy vyjde na našem webu i recenze.

Sledujte s námi představení Samsung Galaxy novinek z USA

Na závěr máme několik informací k tomu, co můžete v následujících dnech čekat na webu Svět Androida. Přímo u představení Samsung Galaxy S10 a dalších novinek jako je ohebný telefon Samsung, chytrý náramek Galaxy Fit, hodinky Samsung Galaxy Watch Active anebo bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds, budeme také. Můžete se těšit na velké množství unikátního obsahu, které vám přímo z místa představení přineseme. Více informací můžete najít v našem článku “Sledujte s námi představení Samsung produktů“.

Samsung Galaxy S10 je za rohem – dostali jsme pozvánku

Samsung Galaxy S10 je za rohem - dostali jsme pozvánku

Co pro vás chystáme v USA?

  • První dojmy přímo z akce v San Francisku
  • Velké množství fotografií, a to včetně nahlédnutí do zákulisí
  • Videa se žhavými novinkami, i porovnáním s ostatními modely
  • První testy fotoaparátu a srovnání s konkurencí
  • Testy výkonu atd.
svet androida san francisco

Těšíte se na ultrasonickou čtečku v Samsung Galaxy S10?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)