Je skenování otisku prstů v displeji bezpečností riziko? Google kvalitu zabezpečení ověřuje

ctecky otisku prstu v displeji bezpecnost

Už od doby, kdy Apple představil světu Touch ID, jsme mohli vidět velký boom čteček otisků prstů v telefonech. Nyní už se tato forma zabezpečení nachází i v levných telefonech. Na druhé straně cenového spektra se začínají naopak využívat čtečky otisků prstů v displeji. Jenže čtečky v displeji nemusí být tak bezpečné, jako ty běžné. Minimálně společnost Google má pochyby a údajně probíhají v těchto dnech testy.

Skenování otisku prstů v displeji nemusí být tak bezpečné, jak se předpokládalo

Šéfredaktor amerického serveru Android Police nedávno zveřejnil tweet z veletrhu CES, kde se měl bavit s několika lidmi z Googlu ohledně čteček otisků prstů v displeji. Google si totiž není moc jistý tím, že optické čtečky jsou tak dobře bezpečné, aby se mohly využívat například pro potvrzování plateb. Společnost nyní interně testuje, jak jsou na tom čtečky a možná se zanedlouho dočkáme oznámení, že podobně jako skenování obličejem, i čtečky otisků prstů v displeji nebudou fungovat k potvrzení plateb.

Problém je v tom, že momentální čtečky otisků prstů v displeji jsou optické. To je nejstarší dostupná technologie, která se u běžných telefonů používala před lety. V klasických čtečkách se nyní již používá hlavně kapacitní technologie, která má lepší zabezpečení. Ta se ale nedá integrovat pod displej. Výrobci jako je Huawei, OnePlus, Xiaomi apod. zvolili u svých telefonů optickou čtečku otisků prstů. Existuje i třetí možnost. A to ultrasonické čtečky otisků prstů. Vidět jsme je mohli například u Honoru 10. Výhoda je například v tom, že fungují i s mokrým prstem.

Integrace ultrasonické čtečky pod displej je možná, ale poměrně náročná. I to byl údajně jeden z důvodu, proč Samsung ještě nemá ve svých telefonech čtečku otisků prstů v displeji. Šéf společnosti se v minulém roce nechal slyšet, že v Samsung telefonech budou rovnou ultrasonické čtečky otisků prstů a ne optické, jako u konkurence. Dočkat bychom se měli snad již za měsíc u Galaxy S10. Bude rozhodně zajímavé sledovat situace ohledně optických čteček otisků prstů v displeji.

qualcomm ctecka otisku prstu pod displejem

Vlastníte telefon se čtečkou otisků prstů v displeji? Jak jste s technologií spokojeni?

Zdroj: phandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)