Samsung v příštím roce zúží nabídku telefonů až o 30%

Samsung-titulka

Není žádným tajemstvím, že prodeje smartphonů Samsungu poslední dobou nejdou zdaleka tak, jak by si přál a společnosti meziročně výrazně poklesl zisk z prodeje mobilů. Mezi pravděpodobné příčiny tohoto poklesu by se dala zařadit čím dál větší konkurence v daném odvětví, malé změny v případě nových modelů oproti předchozím generacím, ale také až příliš rozsáhlé portfolio smartphonů. V tom lze najít spoustu navzájem velmi podobných přístrojů a také mnohokrát recyklovaných starších modelů. A právě se třetí jmenovanou možnou příčinou poklesu zisku se rozhodli v Samsungu něco dělat.

samsung galaxy-s5-back-in-4-colors

Robert Yi, zodpovědný za vztahy s investory, prozradil na New Yorské prezentaci Samsungu, že společnost pro příští rok plánuje zeštíhlit svou nabídku telefonů, a to poměrně výrazně o 25 až 30%. Společnost však neuvedla, produkce kterých modelů bude v roce 2015 zastavena, případně jaké modely zůstanou bez svého nástupce. Dá se však předpokládat, že se zeštíhlování dotkne nejvíce nižší a střední třídy smartphonů, na kterých nemá společnost takové marže. Navíc právě v této kategorii má Samsung nejvíce vzájemně velmi podobných modelů, které se mezi sebou “kanibalizují”. Dále na prezentaci také zaznělo, že Samsung hodlá zvýšit množství součástek, které budou společné právě pro telefony nižší a střední třídy, což povede k dalším úsporám ve výrobním procesu.

Robert Yi rovněž uvedl, že se společnost v příštím roce více zaměří na čínský trh, který aktuálně ovládá místní Xiaomi.

Jaký je váš názor na krok Samsungu? Neměl přijít mnohem dřív?

Zdroje: GSMArena.com, AndroidAuthority.com.

Nezapomeňte podpořit svůj telefon či tablet v anketě AndroidRoku 2014!
hlasovat tlacitko

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)