Konec dohadů. Víme, kdy Samsung představí nový Galaxy Note 5

galaxy_note_ico

Již nějakou dobu kolují po internetu více či méně potvrzené zvěsti o tom, kdy Samsung představí pátou generaci svého phabletu Galaxy Note. V tuto chvíli patrně můžeme utnout spekulace, neboť jihokorejský výrobce elektroniky začal rozesílat pozvánky na akci “Unpacked”, což je označení tiskových konferencí a prezentací, na nichž bývají představovány důležité nové produkty.

Galaxy Note 5 bude představen 13. srpna Galaxy Note 5 bude představen 13. srpna

Akce, na které bude představen Samsung Galaxy Note 5, začne v New Yorku 13. srpna 2015 v 11 hodin místního času (tj. 17:00 našeho času). Na sociální síti Google+ Samsung Mobile použil hashtag “#TheNextGalaxy is coming”, tedy “příští Galaxy se blíží”. Některá média spekulují, že kromě Galaxy Note 5 by mohl být představen také vylepšený a rozšířený model Galaxy S6 Edge Plus, nicméně tuto domněnku nelze zatím věrohodně doložit.

Pokud Samsung 13. srpna představí další generaci svého phabletu, znamenalo by to, že upouští od své tradice prezentovat novinky této modelové řady v rámci veletrhu IFA v Berlíně, který letos proběhne mezi 4. a 9. zářím. To ostatně naznačovaly nedávné informace, podle kterých chce Samsung předběhnout představení novinek Applu: iPhone 6S a iPhone 6S Plus (viz aktualita Samsung stihne představit Galaxy Note 5 před iPhonem 6S).

Jeden z úniků údajného Galaxy Note 5 Jeden z úniků údajného Galaxy Note 5

Nový Galaxy Note údajně přijde s AMOLED displejem s úhlopříčkou 5,7″ a rozlišením QHD, procesorem Exynos 7422, 4 GB operační paměti, 16Mpx fotoaparátem a akumulátorem s kapacitou 4100 mAh.

Akci Samsung Unpacked bude možné sledovat v přímém přenosu na oficiálním YouTube kanálu Samsung Mobile. Pokud tedy chcete mít informace o Galaxy Note 5 z první ruky, zapište si do svých diářů datum 13. srpna a čas 17:00. Veškeré důležité informace se samozřejmě dozvíte i na našem portálu SvětAndroida.cz.

Zdroje: Android Police, Google+ Samsung Mobile, Android Central, The Verge, GSM Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)