Samsung dnes oznámí nové “zařízení nejvyšší třídy”

samsung_nove_ico

Již několik měsíců slýcháme (a především nacházíme na Internetu) zvěsti o tom, že jihokorejský výrobce připravuje “zařízení vysoké kvality”, přičemž oním “dnem D.”, kdy se tak stane, by mohl být právě dnešek. Vypadá to tak alespoň podle příspěvku, který na sociální síti Twitter oficiálně zveřejnil Samsung Russia (@SamsungRu): “To tu ještě nebylo! Zítra Samsung představí světu zařízení nové úrovně. Jste zvědaví, co to bude?” K příspěvku byl navíc přidán následující obrázek s datem 19. března 2014.

Samsung chystá představení novinky Samsung chystá představení novinky

Zatím můžeme jen odhadovat, co je tyrkysová věc obdélníkového tvaru, kterou slečna na fotografii vytahuje z kabelky. S největší pravděpodobností se jedná o chytrý telefon, nicméně vidí-li vaše fantazie v tomto objektu něco jiného, podělte se o své tipy v diskuzi pod článkem!

Redaktor serveru Android Headlines Alexander Maxham si také všímá pěti barevných koleček nad datem – tyrkysové, růžové, bílé, hnědé a černé – které by hypoteticky mohly symbolizovat barvy, v nichž bude novinka dostupná.

Zkusíme-li najít odpověď na otázku, co v případě Samsungu může znamenat obrat “zařízení nejvyšší třídy”, pak si nemůžeme nevzpomenout na informace o “luxusnější verzi” modelu Galaxy S5 s hliníkovým tělem. Internetem v souvislosti s tímto telefonem padaly zvěsti o rozlišení obrazovky 2K a dalších zajímavých vlastnostech. Můžeme dedukovat, že se nebude jednat o další vlajkovou loď (po Note III a S5), neboť taková oznámení Samsung v posledních letech realizuje v rámci samostatných akcí Unpacked.

Server Droid Life se ale pozastavuje nad použitím slova “zařízení” namísto “smartphone”, a vyslovuje spekulaci, že se může jednat o nějaké zajímavé příslušenství či doplněk orientovaný na ženskou část zákaznické obce. GSM Arena pak podotýká, že oznámení se pravděpodobně bude týkat jen ruského trhu, takže se může jednat pouze o regionální uvedení zařízení, které je již v ostatních zemích dostupné.

Jak to nakonec bude ve skutečnosti, bychom se měli dozvědět již v průběhu dnešního dne.
Nakonec byl oním “záhadným zařízením nejvyšší třídy” fotoaparát Samsung NX mini, který bohužel nemá s Androidem nic společného. Pro další informace viz například Engadget.

Zdroje: Android Headlines, Twitter Samsung Russia, Droid Life, GSM Arena a Hi-Tech.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (49)