Které telefony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4+? Nejlépe je na tom Xiaomi

qualcomm quick charge 4+ seznam telefonu

Více než jeden rok po představení nejnovější technologie rychlého nabíjení Qualcomm Quick Charge 4+, je stále jen hrstka telefonů, které tuto technologii podporuje. Na novém seznamu se dají vidět všechny certifikované zařízení s podporou tohoto typu nabíjení. Zajímavé je to, že třetina telefonů patří společnosti Xiaomi.

Rychlé nabíjení Quick Charge 4+ nepodporuje ani 20 telefonů

Nová generace rychlého nabíjení Quick Charge 4+ je na trhu již více než jeden rok. Stále ale můžeme vidět, že mnoho výrobců se do nové technologie nehrne. Přitom oproti starší verzi Quick Charge 3.0 je rychlejší i efektivnější. Existují dva hlavní důvody, proč se technologie nerozšiřuje takovou rychlostí, jakou bychom čekali. Jednak je to z toho důvodu, že mnoho výrobců přešlo na vlastní řešení rychlého nabíjení. Máme zde SuperCharge pro Huawei/Honor telefony, Warp/Dash Charge u OnePlus, VOOC u Oppo telefonů, anebo se využívá standard USB-PD.

qualcomm_quick_charge_4

Výrobci s vlastním řešením nemusí platit společnosti Qualcomm licenční poplatek, navíc některé technologie jsou stejně rychlé a efektivní jako řešení od Qualcommu, takže výrobci nemají důvod přecházet. Starší verzi nabíjení Quick Charge můžeme vidět hlavně na levnějších telefonech, kde se snaží výrobci stáhnout cenu co nejvíce dolů. Pro tyto výrobce není tak důležité rychlejší nabíjení, ale nižší cena. Posledním problémem je to, že novou technologii musí podporovat i nabíječka. A to znamená, že výrobci by museli investovat další peníze navíc.

qualcomm quick charge 4.0

Doslova šalamounsky to řeší Xiaomi. S poměrně velkým náskokem má nejvíce telefonů s podporou Qualcomm Quick Charge 4+, jenže většina majitelů těchto telefonů si novou technologii stejně neužije. Aby se cena telefonů nezvýšila, tak v balení chybí Quick Charge 4+ nabíječka. Pokud majitelé chtějí využít rychlého nabíjení, musí si nabíječku dodatečně zakoupit. Cena těchto nabíječek se pohybuje kolem částky 500 Kč.

V letošním roce uvidíme větší rozšíření této technologie, ale nedá se očekávat, že se tato technologie stane nějakým standardem, který uvidíme na většině telefonů. Má to ale i kladnou stránku, čím více telefonů bude podporovat Quick Charge 4+, tím levnější budou i samotné nabíječky. Nyní už ale k tomu slíbenému seznamu telefonů s podporou nabíjení Quick Charge 4+. Celkem se jedná o 18 telefonů. Jen pro srovnání, starší řešení Quick Charge 3.0 nalezneme na 98 telefonech a Quick Charge 2.0 na 88 telefonech.

Seznam telefonů s podporou Qualcomm Quick Charge 4+

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Řešíte, jakou technologii rychlého nabíjení máte v telefonu?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)