TOPlist

Nadupaný herní telefon Razer Phone 2 představen. Obstojí proti zavedené konkurenci?

Nadupaný Razer Phone 2 představen

První Razer Phone se objevil sotva před rokem a už tu máme jeho následníka. Razer se nový model pokusil doladit tak, aby zaujal i ne-hráče. Nadupaný Razer Phone 2 se díky tomu soustředí spíše na drobná vylepšení – kvalitnější fotoaparát, bezdrátové nabíjení, lepší zvuk… Podaří se mu být důstojným konkurentem vlajkových lodí od zavedených výrobců?

Zvládne nový Razer Phone 2 konkurovat vlajkovým lodím od zavedených výrobců?

Co se týká specifikací, ty jsou velmi podobné prvnímu Razer Phonu. Procesor byl aktualizován na letošní model Snapdragon 845, ale jinak ho doprovází známé specifikace z jedničky. 8 GB RAM, 64 GB vnitřní úložiště – dražší matná verze bude mít 128 GB – přičemž obě podporují rozšíření až na 1 TB v podobě SD karty a na nadprůměrná 4000 mAh baterie – to jsou ostatně i dnes pěkné hodnoty. Hrubý výkon by měl dle výrobce vzrůst zhruba o 30%. Razer totiž zapracoval na systému chlazení. Odpařovací komora (vapor chamber) disponuje větší plochou pro odvod tepla, což umožňuje déle udržovat vysoké frekvence při nižších teplotách.

Změny se dočkaly i fotoaparáty. Na zádech telefonu nyní najdeme dvojici fotoaparátů. První je širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 12 Mpix s optickou stabilizací obrazu. Druhým do party je 12 Mpix teleobjektiv s 2x zoomem. Oba používají senzory IMX od Sony. Vpředu na nachází 8 Mpix kamera, která dovolí nahrávat video s maximálním rozlišení Full HD. Aplikace fotoaparátu v Razer Phone 2 má nové uživatelské rozhraní, optimalizované pro použití jednou rukou.

Ŕazer Phone 2 srovnání fotoaparátu s původním modelem

Srovnání fotoaparátu s předchozím modelem. První Razer Phone vlevo, nový Razer Phone 2 vpravo

Nadupaný Razer Phone 2 je nyní voděodolný, s bezdrátovým nabíjením a prostě celkově vypadá jako lepší telefon než jeho předchůdce

Záda Razer Phone 2 jsou skleněná a nově podporují bezdrátové nabíjení. Standardní rychlonabíjení USB-C kabelem samozřejmě zůstává – QuickCharge 4+ nabije telefon z nuly na 50 % během 30 minut. Na zádech zároveň najdeme systém RGB podsvícení Razer Chroma. To dovolí vytvářet různé světelné efekty nebo sloužit pro upozornění na událost v některých aplikací, jako například obdržení nového komentáře na Facebooku. Čtečka otisků se nachází na boku přístroje v tlačítku napájení. Razer Phone 2 nově přináší certifikaci odolnosti vůči prachu a vodě IP67.

Vylepšení doznal displej, který hlásí jas vyšší až o 50% s maximální hodnotou 580 nitů, přičemž zbytek specifikací zůstává stejný. Stále se jedná o 5,7 palcový IGZO displej se 120 HZ obnovovací frekvencí. Výrobce nezapomněl ani na zvuk. Osazené stereo reproduktory, udávají maximální hlasitost vysokých 103 db. Nadupaný Razer Phone 2 je certifikovaný Netflixem pro přehrávání video obsahu v režimu HDR se zvukem Dolby Surround 5.1.

Razer Phone 2 v Evropě ponese startovní cenovku 849€, což dělá přibližně 22 000 Kč. To je zhruba o sto euro více, než kolik stál první model. Ode dneška bude dostupná varianta s lesklým povrchem zad, matná varianta s větším 128 GB úložištěm dorazí na trh později. Výchozím operačním systémem bude Android 8.1 Oreo.

Jak se vám líbí nadupaný Razer Phone 2? Stojí za úvahu?

Zdroj: 9to5google.com, tz

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)