Problém s mobilními daty na Nexus S po updatu na Android 2.3.3

Nexus 6 vs. Nexus 6 srovnání – konstrukce (34)

Nejnovější aktualizace operačního systému na verzi 2.3.3 nebyla veřejností přijata příliš dobře. Mnoha majitelům Nexusu S se především nelíbí, jak jsou na displeji po updatu prezentovány barvy. Teď to vypadá, že smartphone, který je vlajkovou lodí Google, možná bude mít další problém související s poslední aktualizací – tentokrát pramení z toho, jak telefon pracuje s připojením skrze mobilní data.

Z dlouhého vlákna na Fóru nápovědy Google vyplývá, že řadu uživatelů trápí nová chyba, související s používáním 3G sítě i po připojení k Wi-Fi. Zakladatel tématu popisuje problém: “Po provedení aktualizace na Android 2.3.3 / I9020XXKB1 / GRI40 mám zkušenosti s problémem WiFi a 3G… …ikona 3G by měla zmizet vždy, když je Wi-Fi povoleno a telefon připojen k síti, což se ale neděje.” Problém potvrzují i redaktoři serveru NeoWin.net, který o problému informoval: některé z telefonů Nexus S se odmítají vzdát mobilních dat a ikona 3G se objevuje, i když je telefon připojen přes Wi-Fi router. Uživatelé také zaznamenali nestabilitu připojení přes 3G – ikonka mobilního spojení se údajně objevuje, mizí a pak se opět objevuje. To pochopitelně způsobuje problémy s připojením ke službám Google, odpojování komunikace přes GTalk a další.

Zaměstnanec Google, vystupující v diskuzi pod jménem Paul, uvedl, že Google si nebyl vědom tohoto problému a nyní se jím zabývá.

Uživatelé spekulují, že by problém mohl souviset s novým nastavením APN, které přinesl update na verzi 2.3.3. Jiní doporučují dočasné řešení spočívající ve vypnutí a opětovném zapnutí mobilního datového připojení.

Zdroj: NeoWin.net.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)